Doğalgaz Yardımı Başvurusu E-Devlet Başvuru Formu

Doğalgaz Yardımı Başvurusu E-Devlet Başvuru Formu
13.03.2024 11:53 | Son Güncellenme: 13.03.2024 19:14

Doğalgaz Yardımı Başvurusu ve Doğalgaz Yardımı Sorgulama, Kış aylarının gelmesi ile yapılan ısınma yardımları kömür ve odun olarak değil doğalgaz desteği olarak da yapılıyor. 2024 yılında ilk kez verilecek olan Doğalgaz Yardımı 1500 TL ila 2500 TL arasında değişirken Doğalgaz Yardımı Başvurusu ve Sorgulama, Başvuru Formu ve yardıma ilişkin detaylar merak edilmektedir.

Ekonomik koşullara bağlı olarak maddi zorluk çeken hanelere verilen doğalgaz yardımı nasıl alınır? doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? ve E-Devlet doğalgaz yardımı başvurusu hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum.

Doğalgaz Yardımı Başvurusu 2024

Dar gelirli vatandaşlara yapılan 2024 doğalgaz yardımları faturaların bir kısmını ya da tamamını kapsarken elektrik ve doğalgaza gelen zamlar sonrasında Doğalgaz Yardımı Başvurusu, doğalgaz yardımı sorgulama gibi konularda sıklıkla araştırılmaya başlanmıştır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan ısınma yardımı, iki eşit taksitte yapılırken yılın kış dönemine denk gelen 6 ayını ikiye bölerek 3’er aylık dönemler halinde yılda iki defa desteklemeyi amaçlamaktadır.

İhtiyaç sahiplerinin kömür yerine doğalgaz yardımı almasını sağlayan bu destekte başvuru tarihlerinin belli olması sonrasında doğalgaz yardım başvurusu nerede yapılır merak edilmeye başlanmıştır. Doğalgaz Yardımı Başvurusu ve Sorgulama işlemleri şubat ayında e-devlet üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Doğalgaz Yardımı İçin Başvuru Şartları

Doğalgaz yardımı için başvuruda bulunacak vatandaşların bazı şartları taşıması gereklidir. Doğalgaz yardımı almak isteyen dar gelirli vatandaşların hane halkı gelirinin asgari ücretten düşük olması, maddi zorluk çekiyor olması ve her hangi sosyal güvencesi bulunmaması gereklidir.

Doğalgaz yardımı için gereken başvuru şartları ise;

 • Hane halkı gelirinin asgari ücretin 3/1 den az olması
 • Her hangi bir sosyal güvencesinin bulunmaması
 • Maddi zorluk çekiyor
 • Koca vefat etmiş
 • Yetim ve kösüz
 • Sosyal yardım alan kişiler

Yukarıda saydığım kişilerin yanında binlerce aileye verilen doğalgaz yardımı için hemen sizde e-devlet üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Doğalgaz Yardımı Başvurusu E-Devlet

Maddi zorluk çeken ve her hangi bir geliri olmayan kişiler doğalgaz yardımı almak için kimlikleri ile beraber Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gidebilecekleri e-devlet üzerinden online olarak başvuruda bulunmak için https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linki tıklamaları yeterlidir.

E-Devlet doğalgaz yardımı başvurusu yaptıktan sonra 1hafta içerisinde başvuru sonucu size bildirilmektedir.

E-Devlet üzerinden başvuru yapacak kişiler Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvurusu yazımızı okuyabilir.

Doğalgaz Yardımı Başvuru Linki

Doğalgaz yardımı başvuru linki nedir? sorusuna cevap vermek gerekirse bu yardımı başvuruda bulunmak isteyen dar gelirli vatandaşlar internetten online doğalgaz yardımı başvuru linkine tıklayarak yakacak yardımına başvuruda bulunabilir. Doğalgaz yardımı başvuru linki https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti budur. Linke tıklayarak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Doğalgaz Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

2024 Doğalgaz Yardımı Başvurusu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile e-Devlet Doğalgaz Yardımı Başvuru ekranı üzerinden yapılmaktadır. Online Yakacak Başvurusu işlemi esnasında başvuru ekranında talep edilen bilgilerin, hane halkı toplam gelirlerinin ve kişi sayısının doğru olarak girildiğinden emin olunmalıdır. Aksi halde yapılan değerlendirme ve incelemeler sonrasında yakacak yardımı / doğalgaz yardımı başvurusu olumsuz sonuçlanmaktadır.

2024 Doğalgaz Yardımı İçin Nereye Başvurulur?

Doğalgaz desteği başvuruları diğer sosyal yardımlarda olduğu gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve E-Devlet sorgulama platformu üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca büyükşehir belediyelerinin sağlamış olduğu yardımlaşma kampanyası adı altındaki doğalgaz destekleri için başvuru işlemleri söz konusu belediyelerin internet adresi üzerinden online olarak gerçekleştirilebilmektedir.

Ankara, İzmir ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan doğalgaz yardımları ve destek kampanyaları için iletişim numaraları üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Doğalgaz Yardım Ne Zaman Yatar? Doğalgaz Yardımı Yattı Mı?

Doğalgaz Yardımı Başvurusu ve Doğalgaz Yardımı Başvuru Sorgulama

Doğalgaz Desteği Kimlere Verilir?

Şubat ayının ikinci yarısı itibariyle başvurusu alınmaya başlanacak olan Doğalgaz Yardımı hakkında sorulan soruların artması ile birlikte destekten kimler yararlanacak ve kimler başvuru yapabilecek merak edilmektedir.

İhtiyaç sahiplerine yapılacak olan ısınma yardımı sosyal yardım alan aileleri kapsamaktadır.

Doğalgaz Yardımı Alma Şartları Nelerdir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine yönelik sunulmuş ısınma desteği doğalgaz yardımlarını kapsarken bu desteğin şartları belli olmaya başlamıştır.

Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine sunulan yardımlar arasındaki Doğalgaz Yardımı 2024 şartları şunlardır:

 • Hane içerisinde sosyal güvencesi olan kişilerin olmaması gerekmektedir. Sigortalı çalışan kişilere yakacak yardımı yapılmadığı gibi Doğalgaz Yardımı da yapılmamaktadır.
 • Hani içerisindeki kişilerin aktif vergi kaydı olmamalıdır.
 • Nüfusta kayıtlı olan güncel adres bilgisi ile ikamet bilgilerinin aynı adreste olması gerekmektedir.
 • Hane içerisinde engelli, hasta ve bakıma muhtaç kişilerin olması
 • Hane halkı gelirinin asgari ücretin 3/1’inden az olması
 • Eşi vefat etmiş kişiler ile birlikte öksüz ve yetimler 2024 doğalgaz yardımı şartlarını taşıyarak destek kapsamına girmektedir.

E-Devlet Doğalgaz Yardım Başvurusu

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile Belediyeler tarafından sunulan yakacak yardımları faturalarını ödeyemeyen veya ödemekte güçlük çeken ihtiyaç sahiplerine sunulurken Doğalgaz Yardımı Başvurusu ve Sorgulama işlemlerini de kolaylıkla takip etmelerine olanak tanımaktadır.

Kış aylarının gelmesi ile ısınma ve yakacak yardımı almak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile e-devlet üzerinden online olarak başvuru ve sorgulama işlemlerini yapabileceklerdir.

Doğalgaz Desteği Başvuru Formu

Diğer yardım ve desteklerde olduğu gibi Doğalgaz Yardımı Başvuru Formu içerisinde de yukarıda ifade edilen şartları taşıyan maddeler bulunmaktadır. Ad soyad bilgileri, güncel adres bilgisi, toplam hane halkı geliri, bakmakla yükümlü olunan çocuklar ve bu çocukların yaşları, mevcut doğalgaz borçları ve son aya ilişkin doğalgaz faturası tutarı gibi bilgiler başvuru formu içerisinde istenmektedir. Başvuru işlemlerinin eksiksiz olarak gerçekleştirilebilmesi için bu bilgilerin güncel ve doğru bilgiler ile doldurulması istenmektedir.

Doğalgaz Desteği Yardımı Ne Zaman Yatacak?

Bakanlık tarafından yapılan açıklamalarda Doğalgaz Yardımı Başvurusu işlemlerinin şubat ayında başlatılacağı gündeme gelmiştir. Doğalgaz ödemeleri ise başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından Mart ayı itibari ile yapılacağı bildirilmiştir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kara Kış Destek Paketi Doğalgaz Yardımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yardım ailelerine yönelik sunulmuş olan Kara Kış Destek Paketi yani Doğalgaz Yardımı ülke çapında bir ilk olarak ihtiyaç sahibi ailelere ödenmeye başlanmıştır. Hane başına 500’er TL olarak yapılan bu yardımlar sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların hesaplarına yatırılmaktadır.

https://sosyalhizmetler.ankara.bel.tr/

3 ay süreyle her ayın 16’sında yapılan doğalgaz yardım ödemeleri Ankara’da sosyal yardım alan aileleri kapsamaktadır. Sosyal yardımlardan yararlanan ihtiyaç sahibi aileler Başkent Kartları ile doğalgaz abone numaralarını girerek gaz kiosklarından katlarına yükleme yapabilmektedirler.

Ankara Doğalgaz Yardımı kapsamında ailelerin kartlarına yapılan yüklemeler yalnızca doğalgaz faturası, doğalgaz kartlı sayaçlar ve doğalgaz yüklemelerinde kullanılabilecektir.

Doğalgaz Yardımı Başvurusu Devam Ediyor Mu?

Doğalgaz yardımı başvurusu düzenli olarak yapılan sosyal yardımlardan biridir. Isınma ve yakacak yardımı altında verilen doğalgaz yardımına başvuruda bulunmak için e-devlet üzerinden hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Doğalgaz yardımı devamlı olarak verilen yardımlardan biridir ve halen devam etmektedir.

Doğalgaz Yardımı Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Doğalgaz yardımına başvuruda bulunduktan sonra başvurunuzu incelenerek size olumlu yada olumsuz olarak bilgi verilecektir. E-Devlet üzerinden yada Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığı ile başvuruda bulunduktan sonra 15 gün içerisinde başvurunuzu sonuçlanmaktadır.

Doğalgaz Yardımı Başvurusu Hata Veriyor

Doğalgaz yardımı başvurusu hata veriyor ve doğalgaz yardımına başvuramıyorum sorunu çok sık karşılaşılan hatalardan biridir. Sistem yoğunluğundan dolayı bu yönde hata alırsanız daha sonra denemeli yada gece daha az yoğunluk olduğu saatlerde tekrar deneyebilirsiniz.

Doğalgaz Yardımı Başvurusu Kabul Edildi Ne Demek

Doğalgaz yardımı başvurusu yaptıktan sonra e-devlet üzerinden kontrol ettiğinizde Doğalgaz yardımı başvurusu kabul edildi şekilde uyarı görüyorsanız başvurunuz kabul edildi demektir. Artık faturanızı öderken indirimli olarak ödeyerek doğalgaz desteğinden yararlanmaya başlarsınız.

Yorumlar

 1. Nurulllah dedi ki:

  Doğalgaz indirim desteği

 2. Ecem dedi ki:

  Bana dogalgaz yardımı çıktı fakat abone numaram değişti aynı evde oturduğum halde herhangi bir sorun olurmu

  1. Ümmügülsüm dedi ki:

   Abla nasıl çıktığını nasıl bilinemez bilgilendirmisin

 3. Gülmine yiğit dedi ki:

  Doğalgaz yardımı için başvuru yapmak istiyorum

 4. Nazmiye sari dedi ki:

  Ben engeliyim yüzde 95 engeliyim doğalgaz kira yardimi

 5. Ayşe dedi ki:

  Eşim cezaevinde doğalgaz yardımı almak istiyorum hiç bir yerden gelirim bulunmamaktadır bilginize

 6. Murat yıldız dedi ki:

  Doğalgaz tüketimi yardımı minimum 900 lira iken bana 625 TL yattı sebebi ne olabilir acaba.

 7. Kadir dedi ki:

  2 aydır doğalgaz yardımı kabul edildi yazıyordu dün kabul edildi doğalgaz yardımı alabilir durumda yardım ön başvurubulunmaması nedeniyle red edilmiştir yazıyo vakıf bizle ilgili değil diyo ev devlet Le ilgili diyo ne olacak şimdi anlamadım lütfen düzelsin sorun biran önce

 8. Ağmur dedi ki:

  5 çocuğum var çalışmıyorum çok ihtiyacım var

 9. Zeynep budak dedi ki:

  Doğalgaz yardımı için Başvuru yapmak istiyorum

 10. Nazimiye sari dedi ki:

  Yüzde 95 engeliyim ev de bakim alıyor doğalgaz yardımı ihtiyacım var

 11. Ümmügülsüm dedi ki:

  Dogal gaz yardımı istiyorum ihtiyacım var bana yardım edin

 12. Aysel. Gemici dedi ki:

  Tşk ederim devletinmize 5 var ama ikisi yanın da ve iki torunum yanında hastayım hep boyun fıtığı ameliyatı oldum belimdede olursam çocuk larin perişan olur belimde var fıtığı ameliyatı diyorlar evlatların olmam dogaz tşk ederim para veriyormuş