Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart Başvurusu

Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart Başvurusu
30.04.2024 08:22 | Son Güncellenme: 01.05.2024 00:37

Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart Başvurusu 2024; Muğla Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket eden belediyelerdendir. Belediye zor durumda olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımını esirgememektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlara hızlı ve güvenilir bir biçimde yardım edebilmek için destek kart projesi başlatmıştır. Bu proje ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar diledikleri gibi gıda, giyecek ve kırtasiye alışverişi yapabilecektir.

Aşağıdaki yazımızdan Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen destek kartı ile ilgili merak edilen bütün detaylara erişebilirsiniz.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart Nedir?

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen karttır. Belediye tarafından destek karta bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Bu kart sayesinde zor durumda olan vatandaşlar, diledikleri ürünleri alabilmektedir.

Destek kartı verilmesinin amacı; vatandaşlar sosyal ve ekonomik olarak fırsat eşitliği sağlanarak alışveriş yapabilecektir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart Kimlere Verilir?

Muğla Büyükşehir Belediyesi destek kart yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların bazı şartları taşıması gerekmektedir.

T.C. vatandaşı olan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar faydalanabilir.

Muğla ili sınırlarında ikamet eden vatandaşlar destek kart yardımından faydalanabilmektedir.

Destek kart yardımı almak isteyen vatandaşların hanede yaşayan kişi başına gelirinin 852 TL’nin altında olmalıdır.

Çalışamayacak durumda olan, engelli bireyler, gazi ve şehit yakınları destek kartına başvurabilmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Sorusu vatandaşlar tarafından merak edilen soruların başında gelmektedir.

Sosyal destek kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar Muğla Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne giderek destek kartına müraacat edebilir.

Muğla Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne gitme imkanı olmayan vatandaşlar 444 48 01 numaralı iletişim hattını arayarak destek kartı başvuru yapabilmektedir.

Belediyenin web sitesinden de başvuru yapılabilmektedir. Bunun için https://www.mugla.bel.tr/iletisim/ linkine tıklayarak başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra belediye ekipleri tarafından irtibata geçilecektir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart Başvuru Formu

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen destek kartı yardımından ve diğer yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken belgedir. Bu belgede vatandaşların durumunu analiz edebilmek hanede yaşayan kişi sayısı, gelir durumu ve iletişim bilgileri, adres bilgisi gibi sorular bulunmaktadır. Bu soruların eksiksiz ve doğru cevaplanması önemlidir. Belediyenin ilgili birimleri başvuru formunda verdiğiniz bütün bilgileri detaylıca incelemektedir. Eğer eksik veya yanlış bir bilgi verilirse destek kartı başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır.

Bu nedenle formda verilen her soruyu dikkatlice doldurmalısınız.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Muğla Büyükşehir Belediyesi yardımlarını sorgulamak isteyen vatandaşların sorgulama işlemi yapmadan önce 15 gün gibi bir süre geçmesini beklemelidir. Bu süre başvuru yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir.

Başvurularının hangi aşamada olduğunu merak eden vatandaşlar 444 48 01 hattını arayarak başvuru sorgulaması yapabilmektedir.

Online olarak başvuru sorgulaması yapmak mümkündür. Bunun için https://ebelediye.mugla.bel.tr/SikayetOneri/SikayetOneriSorgula/ linkine tıklamanız gerekmektedir.

e-Devlet sisteminden de sorgulama yapılması mümkündür.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart Başvurusu Telefon Numarası

Muğla Büyükşehir Belediyesi destek kart ve diğer yardımlara başvuru yapmak isteyen vatandaşlar 444 48 01 numaralı hattı arayarak yardım başvurusu yapabilmektedir. Bu numarayı arayan vatandaşlar belediyenin verdiği hizmetlere sürekli başvuru yapabilmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi iletişim hattını arayarak başvuru detaylarını öğrenebilir, başvuru sorgulaması ile ilgili bütün işlemleri yapabilmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart Limiti Ne Kadar?

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen destek kart limiti 150- 250 TL olarak belirlenmiştir.

Kart limiti başvuru yapan vatandaşın muhtaçlık durumuna göre ve hanede yaşayan kişi sayısına göre belirlenmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart Bakiye Sorgulaması Ne Kadar?

Muğla Büyükşehir Belediyesi sosyal destek kartı yardımından faydalanan vatandaşların merak ettiği konulardan biride kart bakiyesinin nasıl öğrenilebileceğidir. Kart bakiyesini sorgulamak isteyen vatandaşlar alışveriş yaptıklarında kasa verilen fişten kalan bakiyesini öğrenebilmektedir.

Kart bakiyesi sorgulama işlemi online olarak yapılamamaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart Hangi Marketlerde Geçerlidir?

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kartı Vakıfbank pos cihazı olan bütün marketlerde geçerlidir. Bu sayede vatandaşlar en yakın marketlerden diledikleri gibi alışveriş yapabilmektedir.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Destek Kart Ne Zaman Yatar?

Belediye tarafından verilen destek kartına düzenli olarak yükleme yapılmaktadır. Yükleme yapıldıktan sonra başvuru yapan kişiye bilgilendirme yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.