Amasya Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Sorgulama

Amasya Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Sorgulama

Amasya Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Sorgulama 2022; Amasya Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım elini uzatmaktadır.  Belediye ihtiyaç sahibi vatandaşlara ramazan kolisi yardımından, giyecek, yakacak yardımı gibi çeşitli yardımlarda bulunmaktadır. Amasya Belediyesi’nin vatandaşlara verdiği yardımlardan biri de sosyal destek kartıdır.

Sosyal destek kartı ile yaklaşık 15 bin vatandaşa gıda ve giyecek yardımı yapılmıştır.

Amasya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Amasya Belediyesi sosyal destek kartı zor durumdaki vatandaşlara verilen yardım kartıdır. Belediye bu karta belirli zaman aralıkları ile para yüklemesi yapmaktadır. Zor durumda olan vatandaşlar kartında olan bakiye kadar ihtiyaçlarını karşılayabilecektir.

Karta yüklenen bakiye ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar gıda, giyecek eşya gibi ürünler alabilmektedir. Fakat tütün ürünleri ve zücaciye gibi alışverişlerinizde sosyal destek kartı geçerli değildir.

Amasya Belediyesi Sosyal Destek Kartı Kimlere Verilir?

Amasya Belediyesi sosyal destek kartı, ihtiyaç sahibi, gazi ve şehit ailelerine, engelli, yaşlı, kimsesiz eşinden ayrılan kadınlara ve çalışmayacak durumda olan vatandaşlara verilmektedir.

Amasya Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kartından faydalanmak isteyen vatandaşların Amasya ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir.

Sosyal destek kartından faydalanmak isteyen vatandaşların gelir durumu asgari ücretin 3’te birinden az olmalıdır.

Ayrıca zor durumda olduğunu belgelemesi gerekmektedir. Zor durumda olan vatandaşlar ikamet ettikleri mahallenin muhtarlığından muhtaçlık belgesi alarak belediyeye teslim etmelidir.

Sosyal destek kartından faydalanacak olan vatandaşların üstüne taşınabilir veya taşınamaz malı olmamalıdır.

Amasya Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amasya Belediyesi’ne sosyal destek kartı başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar farklı kanallardan kart başvuru talebini belediye ekiplerine iletebilirler.

Sosyal destek kartı başvurusu yapabilmenin ilk yöntemi belediye binasına gitmektir.

Eğer belediyeye gidemeyecek durumda olan vatandaşlar varsa başvurularını online olarak da belediyeye iletebileceklerdir. Online olarak başvuru yapmak isteyen vatandaşlar https://amasya.bel.tr/iletisim linkine tıklayarak iletişim formunu doldurmalıdır. İletişim formunda sosyal destek kartından faydalanmak istediğinizi mutlaka belirtmelisiniz.

Amasya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Amasya Belediyesi sosyal destek kartı başvurusu yapabilmek için ihtiyaç sahibi vatandaşların doldurması gereken dilekçe niteliği taşıyan belgedir.

Başvuru formunda kişinin durumu hakkında kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, hanede yaşayan kişi sayısı ve gelir durumu gibi ihtiyaç durumunu analiz edebilecek sorular yer almaktadır. Sosyal kart başvurusu yapacak olan vatandaşlar mutlaka bu formu eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurmalıdır.

Sosyal destek kartı başvurusu yapacak olan vatandaşların başvuru formundaki bütün soruları cevaplaması gerekir. Eğer soruları cevaplamasınız veya yanlış bilgiler yazarsanız sosyal destek kartı başvurularınız geçersiz sayılacaktır.

Amasya Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu Sorgulama

Sosyal destek kartı başvurularınız 15 günde sonuçlanmaktadır. Bu nedenle başvuru yaptığınız tarihten itibaren 15 gün geçmesini beklemelisiniz.

Başvuru sonuçlarınızın olumlu veya olumsuz sonuçlandığını belediye binasına giderek ve belediyeye ait olan 0358 218 80 00 numaralı bilgi hattını arayarak öğrenebilirsiniz.

Amasya Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvuru Telefon Numarası

Amasya Belediyesi sosyal destek kartı ile ilgili bütün detaylar hakkında bilgi sahibi olabilmek için 0358 218 80 00 bilgi hattını arayarak belediye ekipleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Amasya Belediyesi Sosyal Destek Kartı Limiti Ne Kadar?

Amasya Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kartı limiti 150 TL’dir. Sosyal destek kartına her ay düzenli olarak yatırılan 150 TL ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılayabilecektir.

Amasya Belediyesi Sosyal Destek Kart Limiti Öğrenme

Sosyal destek kartından faydalanan vatandaşlar kart bakiyelerini nasıl öğrenebileceğini merak etmektedir. Kart bakiyesini öğrenmek isteyen vatandaşlar alışveriş yaptıklarında kasada verilen fişte ile kart bakiyesini öğrenebilir.

Amasya Belediyesi Sosyal Destek Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir?

Amasya Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kartı Amasya’da bulunan yerel marketlerde geçerli olacaktır. Karttan faydalanacak olan vatandaşlara geçerli olan marketlerin bilgisi verilecektir.

Amasya Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatar?

Sosyal destek kartına ihtiyaç sahibi vatandaşların harcayabilmesi için her ay düzenli para yatırılmaktadır.  Sosyal destek kartına yatılacak olan kartın tarihi değişebilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.