Kocaeli 41 Kart Başvurusu, Telefon Numarası ve Bakiye Sorgulama

Kocaeli 41 Kart Başvurusu, Telefon Numarası ve Bakiye Sorgulama
03.04.2024 13:27 | Son Güncellenme: 04.04.2024 01:35

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sayısı her geçen gün artan ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olan bir belediyedir.

Belediye ihtiyaç sahibi olan vatandaşları belirleyerek farklı yöntemler ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım elini uzatmaktadır. Belediye tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılacak olan yardımlardan yalnızca biride 41 kart yardımıdır.

İhtiyaç sahibi vatandaşlar 41 kartın ne olduğunu, başvurusunun nasıl yapılacağı,  başvuru yapmak için şartların neler olduğu gibi soruların cevabını merak etmektedir.

Kocaeli 41 Kart Nedir?

41 kart, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardım kartıdır. Bu kart ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar gıdadan giyime, kırtasiyeden yakacak gibi bütün ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Kimlere Verilir?

41 Kart yardımından faydalanabilmeniz için Kocaeli ili sınırlarında ikamet etmeniz gerekmektedir. Kocaeli’nde ikamet ediyorsanız ve  geçim  sıkıntısı yaşıyorsanız 41 Kart yardım başvurusu yapabilirsiniz. Geçim sıkıntısı dışında engelli, yaşlı, gazi ve şehit yakınları da 41 Kart yardım başvurusunda bulunabilmektedir.

Kocaeli 41 Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen 41 Kart başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar farklı yöntemler kullanarak başvuru yapabilmektedir.

İlk olarak belediye binasına gitme imkanınız varsa SGK provizyon, fakirlik belgesi ve nüfus cüzdan fotokopisi ile bizzat giderek başvurularınızı yapabilirsiniz. Eğer belediyeye gitme imkanınız yoksa belediyenin web sitesinden başvuru yapabilmeniz mümkündür. Web sitesinden başvuru yapabilmeniz için https://ebelediye.kocaeli.bel.tr/cozummasasi/index linkine tıklamanız gerekmektedir. Linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak başvuru formunu doldurmalısınız. Belediye çalışanları tarafından dönüş sağlanacak ve gerekli yönlendirmeler yapılacaktır.

Belediyeye ait olan 444 11 41telefon numarasını arayarak belediye ekipleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Yukarıda belirtilen iletişim yöntemlerinden biri ile belediye çalışanlarına ulaşabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır.

Kocaeli 41 Kart Başvuru Formu

Başvuru yapacak olan vatandaşın ihtiyaç sahibi olup olmadığını analiz edebilmek için doldurulması gereken ön bilgi formudur.

Belediye ekipleri başvuru formunu inceleyerek vatandaşın durumu hakkında bilgi edinebilmektedir.

Başvuru formunda ailede yaşayan kişi sayısı, ikametgah bilgisi, kimlik bilgisi, maddi durum bilgisi ve iletişim bilgileriniz ile ilgili sorular mevcuttur.

Formda vermiş olduğunuz bilgilerin doğru ve güncel olası gerekmektedir. Belediye ekipleri tarafından haneniz ziyaret edilecektir. Başvuru formu ile birlikte bazı evraklarda gerekmektedir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Telefon Numarası

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 kart başvuru ve başvuru sorgulama dahil tüm soru ve sorunlarınız için çözüm masası numarası olan ALO 153 arayıp 3 tuşuna bastıktan sonra kartınız ile alakalı tüm işlemlerinizi halledebilirsiniz.

41 Kart Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

  • Muhtarlıktan alınacak fakirlik belgesi gerekmektedir.
  • Hanede yaşayan kişilerin kimi fotokopileri gerekmektedir.
  • SGK hizmet dökümü ve provizyon sorgulaması ile ilgili belge gerekmektedir. (16 yaş ve üzeri olan vatandaşlar e-devlet sisteminden ya da SGK müdürlüklerinden talep edebilir.)
  • Başvuru formunun olması gerekmektedir.
  • İkametgah belgesi gerekmektedir(E-Devlet sisteminden alınabilir.).

41 Kart Başvuru Sorgulama

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart başvurusu sorgulama işleminin nasıl yapıldığı başvura kişilerin merak ettiği soruların başında gelmektedir. Başvurunuz tamamlandıktan sonra belediye ekipleri tarafından size başvuru numarası verilecektir. Verilen numara ile https://ebelediye.kocaeli.bel.tr/cozummasasi/basvuruSorgula linkine tıklayarak sorgulama yapabilirsiniz.

Başvurunuzu sorgulamanın diğer yöntemi ise belediye binasına giderek veya belediyeye ait olan 444 11 41veya ALO153 Çözüm Masası telefon numaralarını arayarak başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesine 41 Kart başvuruları ortalama 1 ay gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Kartlar vatandaşa teslim edildikten sonra kullanabilmeleri için bakiye de yüklenmektedir.

Kocaeli 41 Kart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

41 Kart kullanan ihtiyaç sahibi vatandaşlar bakiye kontrolünü nasıl yapacağını merak etmektedir. Ayrıca alışveriş esnasında da mağduriyet yaşanmaması için bakiye kontrolü yapılması daha iyidir. Bakiye sorgulaması yapabilmeniz için iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler;

  • Alışveriş yaptığınız yerdeki kasa görevlisine sorarak 41 Kart bakiyenizi öğrenebilirsin.
  • ALO 153 Çözüm Merkezini arayarak 41 Kart bakiye sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası Nerede?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masasına giderek yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası adreslerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  • Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa, Karabaş, Sabancı Kültür Sitesi, Oramiral Salim Dervişoğlu Cad. D:No:78, 41040 İzmit/Kocaeli
  • Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kemalpaşa Salim Dervişoğlu Caddesi, Oramiral Salim Dervişoğlu Cad., 41200 Kocaeli
  • Karabaş Mah. Salim Dervişoğlu Cad. No:80 41040 İzmit / Kocaeli

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 41 Kart Yakacak Yardımı

Bitmek bilmeyen kış aylarında yakacak önemli bir ihtiyaçtır ve bunun için yüksek bedeller ödenmektedir. Kocaeli Belediyesi de zor durumda olan vatandaşlara yakacak yardımı yapmaktadır.  Yakacak parasını 41 kartlara yüklemektedir. İlk olarak kış ayının gelmesi ile 41 kartlara 1500 TL gibi bir tutar yatırılmıştır. Isınma bedellerinin artması ile ek 750 daha ödeme yapılmıştır.

Kış ayı boyunca her aileye 2250 TL yakacak yardımında bulunulmuştur. Belediye tarafından verilen yakacak yardımından toplamda 23 bin 500 aile faydalanmıştır. Belediye bütçesinden yakacak için ödenen toplam tutar ise, 17 milyon 625 bin yakacak yardımı yapılmıştır.

Kocaeli 41 Kart Süt Parası Ne Kadar?

Süt yardımı parası doğumdan önce 3 ay, doğumdan sonra 3 ay olacak biçimde toplamda 6 ay verilmektedir.

Verilen yardım 41 kart hesaplarına yüklenecektir. Annelere süt kampanyası ile doğum yapan anneler her ay 12 litre süt alabilecektir.

Süt parasından faydalanabilmeniz için her ay düzenli olarak aile merkezine gidip muayene olmalısınız. 41 Kart annelere süt kampanyasından faydalanacak olan vatandaşlara kartın geçerli olduğu marketler SMS ile gönderilecektir.

Kocaeli 41 Kart Hangi Marketlerde Geçerlidir?

Belediye tarafından ihtiyaç sahibi ailelerin market harcamalarını karşılamak için 41 Kart hesaplarına para yüklemesi yapılmaktadır. Kocaeli Büyükşehir belediyesi kart 41 il ve ilçe belediyelerinden bulunan tüm marketlerde geçerlidir.

Kocaeli 41 Kart Hangi Giyim Mağazalarında Geçerlidir?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi ailelere giyecek yardım ile ilgili desteği de 41 Kart ile sağlamaktadır. Giyecek yardımından faydalanabilmeleri için 41 Kart hesaplarına bir miktar para yüklenmektedir. Kocaeli belediyesi ile mağazaların anlaşmaları doğrultuda bir çok mağazada geçerlidir.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yardımlar hakkında bilgi almak ve başvuruda bulunmak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yardım Ramazan Başvurusu ve Sorgulama yazımızı okuyabiliriz.

41 Kart Ayın Kaçında Yatıyor

41 kart ödemeleri her ay ayın 15’ine kadar hesaplara yatırılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.