Kırşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu

Kırşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu
10.10.2023 05:14 | Son Güncellenme: 12.10.2023 13:21

Kırşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Sorgulama 2024; Kırşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda, yakacak, fatura ve para yardımı yapmaktadır. Bu yardımlar Kırşehir de yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürmektedir. Belediye sosyal destek kartına başvuru yapan vatandaşlar bu sayede temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Sosyal destek kartından faydalanan vatandaşların yaşam standartları bir nebze de olsun yükseltmektedir.

Kırşehir Belediyesi’nin verdiği sosyal destek kartı ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar aşağıdaki yazımızdan detaylı bilgi sahibi olabilecektir.

Kırşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Nedir?

Kırşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kartı ile maddi açıdan güçlük çeken vatandaşlara yardımcı olmaktadır. Sosyal destek kartı ile zor durumda olan vatandaşlar gıda, kıyafet ve kırtasiye gibi alışverişlerini yapabilmektedir.

Sosyal destek kartı ile vatandaşlar belediye tarafından anlaşmalı marketlerden ve alışveriş merkezlerinden ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Belediye, sosyal destek kartına düzenli olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara belirli bir bakiye yüklemesi yapmaktadır.

Kırşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Kimlere Verilir?

Kırşehir Belediyesi sosyal yardımları gerçekten ihtiyaç sahibi olan ve bunu kanıtlayan vatandaşlara verilmektedir.

Engelliler, çalışamayacak durumda olanlar,  geliri olmayan yaşlı bireyler, zor durumda olan eşinden ayrılan kadınlar sosyal destek kartından faydalanabilmektedir.

Kırşehir Belediyesi sosyal destek kartı başvurusu yapacak olan vatandaşların Kırşehir ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir.

Belediye ekipleri, sosyal destek kartına zor durumda olan vatandaşlara önceli tanınmaktadır.

Kırşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırşehir Belediyesi sosyal destek kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşların gerçekten ihtiyaç sahibi olması yapması gerekmektedir.

Belediye tarafından verilecek sosyal destek kartı başvurusu ve diğer yardımların başvurusu belediye binasına bizzat giderek yapılmaktadır.

e-Devlet sisteminden sosyal destek kartı başvurusu yapılabilmektedir. E-Devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılarak sosyal destek kartı yardımından faydalanabilirsiniz. E-Devlet sisteminden başvuru yapacak olan vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalıdır.

Ayrıca sosyal yardım kartına Kırşehir Belediyesi’nin web sitesine giriş yapılarak yardım başvurusu yapılabilmektedir. Bunun için https://e-belediye.kirsehir.bel.tr/tr-tr/uyelik/oturum-ac?returnUrl=https%3A%2F%2Fe-belediye.kirsehir.bel.tr%2Ftr-tr%2Fhizmet-masasi%2Fmesaj linkine tıklayarak kimlik bilgileri, sms veya üyelik ile sisteme girdikten sonra başvuru formunu doldurarak yardım başvurusu yapabilir.

Sosyal destek kartı yardım başvurusu yapacak olan vatandaşlar belediyenin iletişim numaralarını arayarak başvur taleplerini belediye ekiplerine iletebilmektedir.

Kırşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvuru Formu

Belediye yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken dilekçe niteliği taşıyan belgedir. Nereden başvuru yaparsanız yapın sosyal destek kartından faydalanabilmek için ön başvuru formunu doldurmalısınız.

Başvuru formundan hanede yaşayan kişi sayısı, kişisel bilgiler, iletişim bilgileri gibi başvuru yapan kişinin ihtiyaç durumunu analiz edebilecek sorular bulunmaktadır. Bu soruların doğru ve eksiksiz cevaplanması başvurunuzun olumlu sonuçlanmasında önemlidir.

Başvuru formunu doldurduktan sonra sizden bazı belgeler talep edilebilmektedir.

Kırşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu Sorgulama

Kırşehir Belediyesi’ne sosyal destek kartı başvurusu yapan vatandaşlar başvuru sonuçlarını merak etmektedir. Başvurularınızı belediye binasına bizzat giderek yaptıysanız sorgulamanızı da belediye binasına giderek yapabilirsiniz.

e-Devlet sisteminden sosyal deysek kartı başvurusu yaptıysanız https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak başvur takibinizi ve sorgulamanızı da yapabilirsiniz.

Eğer başvuru yukarıda belirtilen yöntemlerden yardım başvuru sonucunuzu öğrenemezseniz ya da bunlara imkanınız yoksa belediyeyi arayarak başvuru takibinizi yapabilir, olumlu veya olumsuz sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Yardım başvurunuzu sorgulamadan önce en az 15 gün geçmesini beklemesiniz.

Kırşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu Telefon Numarası

Kırşehir ili sınırlarında yaşayan vatandaşlar sosyal destek yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların başvuru yapabilmesi için gerekli şartları taşıyıp taşımadığını öğrenmek için belediyenin iletişim numaralarını arayarak bilgi edinebilir.

Bunun için ALO 153 Beyaz Masa hattını veya 0386 213 10 23 numaralı iletişim hattını arayarak yardım başvurusu ile ilgili detayları öğrenebilmektedir.

Kırşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Limiti Ne Kadar?

Kırşehir Belediyesi sosyal destek kartı limiti muhtaçlık durumuna göre ve hanede yaşayan kişi sayısına göre değişmektedir.

Sosyal destek kartından yararlanmaya hak kazanan ihtiyaç sahibi vatandaşlar limitini belediyeyi arayarak öğrenebilir.

Kırşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Limiti Sorgulama

Kırşehir Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kartı limitini online olarak sorgulamanız mümkün değildir.

Sosyal destek kartı limitini öğrenmek isteyen vatandaşlar alışveriş yaptıklarında fişini atamayarak kart limitini öğrenebilmektedir.

Kırşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir?

Sosyal destek kartı A101, ŞOK1 BİM, Migros gibi marketlerde geçerlidir. Destek kartı olan vatandaşlar bu marketlerden gıda alışverişlerini yapabilmektedir.

Ayrıca sosyal destek kartı ile bazı mağazalardan kıyafet ve kırtasiye gibi alışverişleri yapmanız mümkündür.

Belediye tarafından verilen sosyal destek kartı ile alkol ve tütün ürünleri gibi sağlığa zararlı ürünler alınmamaktadır.

Kırşehir Belediyesi Sosyal Destek Kartı Ne Zaman Yatar?

Kırşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilecek olan sosyal destek kartının ne zaman yatacağına ilişkine net bir bilgi bulunmamaktadır.

Eğer kartınızın ne zaman yatacağı ile ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz belediyenin iletişim numaralarını arayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.