Giresun Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Sorgulama

Giresun Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Sorgulama
10.10.2023 17:22 | Son Güncellenme: 12.10.2023 13:22

Giresun Belediyesi Sosyal Yardım Kartı 2024; Giresun Belediyesi ihtiyacı olan vatandaşlara sosyal yardım kartı dağıtarak alışverişlerini yapması için katkıda bulunmaktadır.

Belediye ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda, erzak, yakacak, fatura gibi yardımlar da yapmaktadır. Fakat bu yardımlar sürekli değildir. Giresun Belediyesi tarafından verilen sosyal yardım kartı zor durumda olan vatandaşlara daha kolay ve hızlı yardım edilebilmesi için elektronik alışveriş kartı yardımı verilmektedir. Bu kartın amacı zor durumda olan vatandaşların yaşam standartlarının yükseltilmesi ve fırsat eşitliğinin sağlanmasıdır. Yapılan bu yardımlar belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara kısa sürede ulaştırılmaktadır.

Aşağıda Giresun Belediyesi’nden sosyal yardım kartının nasıl alınabileceği, yardım kartı başvurusunun nasıl sorgulanacağı, kartın hangi marketlerde geçerli olduğu gibi soruların cevapları aşağıda yer almaktadır.

Giresun Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Belediyenin ihtiyaç sahibi vatandaşlara muhtaçlık belgesi karşılığında alışverişlerini yapması için verdiği karttır. Sosyal yardım kartına yüklenen bakiye ile vatandaşlar kırtasiye, erzak, yakacak gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Belediyeye başvuran ve zor durumda olduğunu belgeleyen vatandaşlar sosyal yardım kartından faydalanabilmektedir.

Giresun Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Giresun Belediyesi tarafından verilen sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşların Giresun ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir.

Ayrıca sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşların zor durumda olması, herhangi bir gelirinin olmaması, taşınabilir veya taşınamaz mülkünün olmaması gerekmektedir.

Engelli olan, gazi ve şehit ailesi yakını ihtiyaç sahibi vatandaşlar da sosyal yardım kartından faydalanabilmektedir.

Giresun Belediyesi Sosyal Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Giresun Belediyesi tarafından zor durumda olan vatandaşlara verilecek sosyal yardım kartı başvurusu farklı yöntemler kullanılarak yapılabilmektedir..

Sosyal yardım kartı başvurusunda bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar belediye binasına bizzat giderek başvurularını iletebilir.  Belediye binasına giderek başvuru yapan vatandaşların doldurması için başvuru formu verilecektir. Bu formu doldurduktan sonra ilgili birime teslim ederseniz ön başvurunuz değerlendirmeye alınacaktır.

Belediye gitme imkanı olmayan vatandaşlar belediyenin web sitesinden https://giresun.bel.tr/iletisim linkini tıklayarak iletişim formunu doldurmalıdır. Formu doldurduktan sonra belediye ekipleri tarafından tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

e-Devlet sisteminden de sosyal yardım kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak T.C.kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapmalısınız. Ardından başvuru formunda belirtilen yardım türünün sosyal yardım kartı seçmelisiniz.

Son olarak, sosyal yardım kartı başvurusu ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz 444 4 028 iletişim numarasını arayarak yardım taleplerinizi belediyeye iletebilirsiniz..

Giresun Belediyesi Sosyal Kartı Başvuru Formu

Giresun Belediyesi’nin sosyal yardım kartından ve diğer yardımlarından yararlanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken dilekçe niteliği taşıyan belgedir. Başvuru formunda başvuru yapan kişinin ihtiyaç durumu ile ilgili bilgi sahibi olmak için hanede yaşayan kişi sayısı, gelir durumu, iletişim bilgileri sorular yer almaktadır. Belediye ekipleri başvuru formunda yazdığınız bilgileri inceleyerek tarafınıza dönüş sağlayacaktır.

Başvuru formda yazdığınız her bilginin doğruluğu belediye ekipleri tarafından detaylı bir şekilde araştırılmaktadır. Bu yüzden yazdığınız bütün bilgilerin doğru ve eksiksiz olması yardım kartından faydalanabilmeniz için önemlidir. Eğer yanlış bir bilgi verirseniz sosyal yardım kartından faydalanmanız imkansızdır.

Giresun Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Sorgulama

Giresun Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru sorgulamanın nasıl yapılacağı başvuru yapan vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Sosyal yardım kartı başvurusu ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar Giresun Belediyesi’ne bizzat giderek başvuruları ile ilgili bilgi sahibi olabilmektedir.

Eğer başvurularınızı e-Devlet sisteminden yaptıysanız sorgulamalarınızı da aynı sistemden yapabilirsiniz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Belediyenin 7 24 ulaşabileceğiniz 444 40 28 iletişim numarasını arayarak sosyal yardım kartı başvurunuz ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Başvurunuzu sorgulamak için başvuru tarihinizden itibaren 15 gün gibi bir süre geçmesini beklemelisiniz. Başvuru sonuçlarınız iletişim formunda verdiğiniz iletişim bilgilerinden biri ile size bildirilecektir.

Giresun Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Telefon Numarası

Giresun Belediyesi sosyal yardım kartı ile hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar 444 40 28 iletişim numarasını arayarak detaylı bilgi sahibi olacaktır. Başvuru yapmadan önce gerekli belgelerin neler olduğu, başvurularınızın ne zaman sonuçlanacağı gibi birçok konu hakkında belediyeyi arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Giresun Belediyesi Sosyal Yardım Kart Limiti Ne Kadar

Giresun Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardım kartı limiti hanede yaşayan kişi sayısına göre ve ihtiyaç durumuna göre değişmektedir. Sosyal yardım kart limitleri yoktur. Kart limitleri lira olarak belirlenmektedir.

Giresun Belediyesi Sosyal Yardım Kart Limiti Öğrenme

Sosyal yardım kartı alan vatandaşlar alışverişleri sırasında mağduriyet yaşamamak için kart bakiyesini merak etmektedir.

Sosyal yardım kartı limiti hakkında bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar belediye ile iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilecektir.

Giresun Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir

Giresun Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardım kartı belediye tarafından belirlenen market, fırın ve mağazalarda geçerli olacaktır. Sosyal yardım kart sahibi olan vatandaşlar ilk olarak anlaşmalı olan 23 fırından ücretsiz alışveriş yapılabilecektir.

Giresun Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatar

İhtiyaç sahibi vatandaşlara ihtiyaçlarını alabilmeleri için verilen sosyal yardım kartının belirli bir ödeme tarihi yoktur. Belediyenin belirlediği tarihler arasında kart kullanıma açılmaktadır. Kullanıma açıldığı tarihte vatandaşlar alışverişlerini yapabilecektir. Ayrıca sosyal yardım kartının ne zaman kullanıcılara açıldığı ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.