Çorum Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu

Çorum Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Başvuru Formu
01.05.2024 18:22 | Son Güncellenme: 01.05.2024 22:44

Çorum Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu 2024; Çorum Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara her daim yardım etmektedir. Belediye önceden zor durumda olan vatandaşlara Gıda Bankası sistemi ile yardım yapmaktaydı. Daha sonra yardımların daha kısa sürede ulaşması ve vatandaşların istedikleri ürünleri alabilmesi için sosyal destek kartı yardımına başlamıştır.

Belediyeye daha önce başvuru yapan ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ve gıda bankası yardımından faydalanan 8000 aile sosyal destek kartı dağıtılmıştır.

Aşağıdaki yazımızda Çorum Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal destek kartı ile ilgili bütün bilgiler yer almaktadır.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Nedir?

Çorum Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal destek kartı ile zor durumda olan vatandaşlar gıda, temizlik ürünleri ve kırtasiye gibi alışverişlerini yapabilecektir.

Bu karta belediye tarafından düzenli olarak bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Bu bakiye ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar belediye tarafından belirlenen marketlerden alkol ve tütün gibi sağlığa zararlı ürünler dışındaki ürünleri alabilecektir.

Destek kartları şifrelidir ve bu kartların şifresi ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtımı sırasında verilmektedir. Eğer kart şifresini unutursanız 0364 225 08 10 veya 0364 333 03 33 numaralarını arayarak yeni şifre alabilirsiniz.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Kimlere Verilir?

Belediye tarafından verilen sosyal destek kartı yardımından Çorum ilinde ikamet eden ve geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar faydalanabilmektedir.

Engelli ve bakıma muhtaç vatandaşlar, gazi ve şehit yakınları sosyal destek kartı yardımına başvuru yapabilmektedir.

Sosyal destek kartından faydalanmak isteyen vatandaşların zor durumda olduğunu belgelemesi gerekmektedir. Bu durumu belgeleyen vatandaşlar kart yardımından faydalanmaya hak kazanacaktır.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Çorum Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kartından faydalanmak isteyen vatandaşların bazı belgeleri teslim etmesi gerekmektedir.

  • Kimlik fotokopisi
  • Yoksulluk belgesi
  • Afezedelerin alması gereken hasar raporu
  • Boşanan kadınların boşanma raporu
  • Engelli bireyleri sağlık kurulundan alması gereken engelli raporu

Yukarıda belirtilen belgeler değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle belediye ile iletişime geçerek gerekli belgeleri öğrenebilirsiniz.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal belediyecilik anlayışını benimseyen vatandaşların sosyal destek kartından faydalanması için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü binasına giderek başvuru yapması veya belediyeye ait 0364 225 08 10 iletişim numarasını araması gerekmektedir.

Belediyenin web sitesinden sosyal destek kartı yapmak mümkündür. Web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşların https://ebelediye.corum.bel.tr/web/guest/15 linkine tıklayarak başvuru formunu doldurması gerekmektedir. Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra iletişim formunda yer alan bilgileriniz ile irtibata geçilecektir.

e-Devlet sisteminden de sosyal destek kartı yardımı yapılmaktadır. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan başvuru formunda sosyal destek kartı yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvuru Formu

Çorum Belediyesi tarafından verilecek olan yardımlardan faydalanabilmek için doldurulması gereken belgedir. Başvuru yapacak olan vatandaşlar hangi platformdan başvuru yaparsa yapsın bu formu doldurmalıdır.

Başvuru formunda gelir durumu, hanede yaşayan kişi sayısı, adres bilgileri ve iletişim bilgileri gibi sorular bulunmaktadır.

Bu soruların doğru ve eksiksiz cevaplanması başvuruların olumlu değerlendirilmesi için önemlidir. Eğer yanlış ve eksik bilgi verilerse başvurular değerlendirilmeyecektir ve bu kişiler hakkında yanlış beyanda bulunmaktan cezai işlem uygulanacaktır.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvuru Sorgulama Nasıl Yapılır?

Başvuru sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar farklı platformlardan başvuru sonucu ile ilgili detayları öğrenebilmektedir.

Belediye binasına bizzat giderek ve 0364 225 08 10 numaralı iletişim hattını arayarak başvuru sorgulaması yapabilmektedir.

e-Devlet sisteminden yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşların https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklatarak T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapması gerekmektedir.

Sorgulama yapmadan önce başvuru süresinden en az 15 gün gibi bir süre geçmesini beklemeniz gerekmektedir.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvuru İletişim Numarası

Çorum Belediyesi’ne yardım başvuru yapmak isteyen ve başvuru hakkında bilgi almak isteyen vatandaşların 036 225 08 10 numaralı iletişim hattını araması gerekmektedir. Bu hattı arayan vatandaşlar ilgili birime yönlendirerek bilgi sahibi olacaktır.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Limiti Ne Kadar?

Çorum Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kartı limiti hanede yaşayan kişi sayısına göre ve vatandaşın zorluk durumuna göre değişiklik göstermektedir. Destek kartından faydalanmaya hak kazanan vatandaşlara limiti ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Bakiye Sorgulama

Destek kartından faydalanan vatandaşlar alışverişleri sırasında mağduriyet yaşamamak için kart bakiyesini merak etmektedir.

Kart bakiyesini öğrenmek isteyen vatandaşlar alışverişlerinden sonra kasa görevlisinden fişi isteyerek kalan limiti öğrenebilmektedir.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir?

Çorum Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kartı Vakıfbank pos cihazı olan bütün marketlerde geçerlidir. Belediye küçük esnafın kazanmasını da amaçlamaktadır.  Bu nedenle küçük bakkallarda da sosyal destek kartı geçerlidir.

A101, BİM ve ŞOK gibi marketlerde sosyal destek kartından alışveriş yapılabilmektedir.

Çorum Belediyesi Sosyal Destek Kartı Ne Zaman Yatar?

Sosyal destek kartının ne zaman yatacağı ile ilgili net bir bilgi bulunmamaktadır. Fakat ihtiyaç sahibi vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için düzenli olarak bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Yükleme yapıldıktan sonra bilgilendirme yapılmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.