DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
32°C
İstanbul
32°C
Açık
Pazar Açık
32°C
Pazartesi Açık
33°C
Salı Az Bulutlu
34°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
34°C

Nakit Para Yardımı Yapan Dernekler ve Kuruluşlar

Nakit Para Yardımı Yapan Dernekler ve Kuruluşlar
13.03.2024 06:17 | Son Güncellenme: 13.03.2024 19:00

Nakit Para Yardımı Yapan Dernekler ve Kuruluşlar 2024; Nakit para yardımı yapan dernekler sayesinde maddi sıkıntılar çeken kimselere aylık ya da yıllık destek sağlanabiliyor. 2024 yılında da devam eden yardımlar, daha sonraki seneler için de ayrılan fonlara bölünüyor. Bu sayede Türkiye’de ikamet edip maddi sıkıntı çeken kişilere belli bir fon sağlanmış oluyor.

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında öne çıkan kurum ve kuruluşları biz de bu rehberde derlemek istedik. Derneklerin de her biri Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından onay almıştır. İşte, 2024 yılı ve sonrası için nakit para ve maddi destek sunan başlıca dernekler ve kuruluşlar.

Nakit Para Yardımı Yapan Dernekler ve Kuruluşlar Listesi

Nakit para yardımı yapan dernekler listesinde pek çoğunuz tarafından bilinen dernek ve kuruluşlar da bulunuyor. Fakat listedeki bazı kuruluşlar çok fazla kişi tarafından bilinmeyebiliyor. Dolayısıyla her derneğe ve kuruluşa ulaşabilmek adına siz de listemizi takip edebilirsiniz.

1- Türkiye Yardım Severler Derneği

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında yer alan bu dernek, toplamda 131 tane şubeye sahiptir. Türkiye’nin en geniş kapsamlı derneklerinden olan Yardım Severler Derneği, her bölgeye nakit yardım desteği sunabilir. Mottosu “Hayatlara destek, Hayellere Ortak Olun” olan derneğin, yürütmekte olduğu pek çok yardım projesi de bulunmaktadır. Dernek, yapılan başvurulara kayıtsız kalmayarak maddi imkansızlık çeken kişilere gereken desteği kısa sürede sunabilmektedir.

Türkiye Yardım Severler Derneği Yardım Başvurusu

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında olan Yardım Severler Derneği, 90 yıla yakın bir süredir yoksullara destek sağlıyor. Dernek, öğrencilere burs verirken dar gelirli kişilere de hem gıda hem de nakit para yardımı yapıyor. Derneğin yardım başvuruları da https://www.tysd.org.tr/ linki üzerinden online olarak yapılabiliyor. Aynı zamanda 0312 431 62 20 numaralı telefon aracılığı ile de başvurular hakkında bilgi alınabiliyor.

Başvuruların daha etkili olabilmesi için dernek şubelerine ya da genel merkeze giderek de başvuruda bulunulabiliyor. Derneğin farklı şehirlerde toplamda 142 şubesi bulunuyor.

Türkiye Yardım Severler Derneği Yardımları Kimlere Verilmektedir?

Nakit para yardımı yapan kuruluşlar söz konusu olduğunda akla gelen dernek, din, dil, ırk ve cinsiyet farkı göz etmeden yardımlarda bulunmaktadır. Türkiye Yardım Severler Derneği, öğrencilere ve yoksul ailelere düzenli destekler sunuyor. Maddi zorluk çeken kişilerin başvuruları dernek bünyesinde her daim dikkate alınıyor.

TYSD Atatürk Eğitim Bursu

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında öne çıkan Türkiye Yardım Severler Derneği, üniversite öğrencilerine de nakit burs yardımında bulunuyor. Her sene düzenli olarak sağlanan bu destek, mülakatla veriliyor. Bunun için de öğrencilerin bizzat dernek merkezi ya da şubelere giderek başvuruda bulunmaları bekleniyor. Başarılı olan öğrenciler, öğrenim süreleri boyunca burs almaya devam edebiliyor.

Türkiye Yardım Severler Derneği Atatürk Eğitim Bursu Başvurusu

Atatürk Eğitim Bursu için başvuruda bulunacak olan öğrencilerin örgün eğitim veren bir üniversitede eğitim görüyor olması gerekiyor. Derneğe yapılan burs başvurularında öğrencinin maddi durumu ve eğitim başarı seviyesi baz alınıyor.

Burs için verilen başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgiler ile dolduran öğrencilerin başvuruları inceleme altına alınıyor. Burs, genellikle eylül ya da ekim aylarında hesaba yatmaya başlıyor.

Türkiye Yardım Severler Derneği Nakit Yardımları Ne Kadar?

Türkiye Yardım Severler Derneği, her dönem vermiş olduğu nakit yardımlarını güncellemektedir. Enflasyona uygun şekilde güncellenen yardımlar için en net bilgi dernek bazında verilebilir. Başvuru sürecinde zaten başvuru sahipleri yardım ve burs miktarları hakkında bilgilendirilecektir.

2- Nakit Para Yardımı Yapan Dernekler: Vuslat Derneği

Fakirlere kim yardım eder sorusuna verilebilecek bir diğer yanıt da Vuslat Derneği olacaktır. Vuslat Derneği, online maddi yardım başvurusu bulunan kişileri inceleme altına aldıktan sonra nakit yardımı başlatmaktadır. Maddi sıkıntılar çeken pek çok aile, dernekten aktif olarak maddi destek almaya devam etmektedir. Vuslat Derneği, 2024 yılı ve sonrası için de aktif yardım kampanyalarına devam etmektedir.

Vuslat Derneği Nakit Para Yardımı Başvurusu

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında yer alan Vuslat Derneği de çeşitli kanallarla başvuru kabul etmektedir. https://www.vuslat.org.tr/?utm_source=adwords&utm_campaign=vuslat&gclid=Cj0KCQjwhsmaBhCvARIsAIbEbH6BkWIyQWroQRg_9Zv4i8bJrLwZzPBEFuq1APAogdkeJS6UxwTSjCAaAmoYEALw_wcB linkinden yardım başvuruları hakkında bilgi alınabilir. Aynı zamanda 0212 659 28 80 numaralı çağrı merkezi aracılığı ile de başvuru hakkında net bilgiye ulaşmak mümkündür.

Vuslat Derneği Yardımları Kimlere Verilir?

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında ilk sıralarda yer alan dernek, ailelere ve yetimlere yönelik destekler sunar. Yoksulluk çeken kişiler ırk gözetmeksizin derneğe başvuruda bulunabilir. Dernek yetkilileri de gerekli incelemeleri yaptıktan sonra yardıma ihtiyacı olan kişilere gereken desteği sunmaktadır.

Vuslat Derneği, aynı zamanda gıda, eşya, kıyafet ve su kuyusu açma gibi yardımları ile de bilinmektedir. Dernek, bağış yoluyla çalışarak gönüllü kişiler tarafından yönetilmektedir.

Vuslat Derneği Nakit Para Yardımı Ne Kadar?

Derneğin nakit para yardımları da her dönem güncellenmektedir. Bu konuda en net bilgiye ulaşmak için başvuru prosedürlerini izlemek yeterli olacaktır. Ayrıca sizinle paylaşmış olduğumuz çağrı merkezi telefon numarası aracılığı ile de en güncel yardım parası miktarını öğrenebilmeniz mümkündür.

3- İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

İyilik Derneği, her sene düzenli olarak yardımda bulunan kuruluşların başında gelmektedir. Hem nakit yardımı hem de gıda yardımı gibi imkanlar sunan dernek, listemizde ön plana çıkanlar arasındadır. Nakit para yardımı yapan dernekler arasında dikkat çeken derneğin de online başvuru prosedürleri işlemektedir.

İyilik Derneği Nakit Para Yardımı Başvuru Formu

İyilik Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, kamu yararına yönelik nakit para yardımı başvurularını kabul eder. Başvurular da genellikle dernek şubelerinden yapılmaktadır. Şubelere bizzat giderek yapılan başvurularda nakit para yardımı başvuru formunu doldurmak gerekir.

Ayrıca https://www.iyilikdernegi.org.tr/tr linkinden de başvurular hakkında bilgi almak söz konusudur. Bazı yardım başvuruları ise doğrudan online kanallar aracılığıyla yapılabilir. İyilik Derneği, 0850 777 33 44 numaralı çağrı merkezi aracılığıyla da hem yardımlar hem de başvurular hakkında kesin bilgiler vermektedir.

İyilik ve Yardımlaşma Derneği Yardımları Kimlere Verilir?

Derneğin nakit para yardımları yoksulluk çeken kişilere yöneliktir. Maddi sıkıntı çeken aileler ya da yetim kişiler derneğe yardım başvurusunda bulunabilir. Derneğin başvuruları değerlendirme kriterleri arasında başvuru sahibinin maddi durumu ve aile bilgileri ön plana çıkmaktadır.

İyilik Derneği Nakit Para Yardımı Ne Kadar?

Nakit para yardımı yapan dernekler söz konusu olduğunda akla gelen derneğin yardımları da güncellenmektedir. Her döneme göre farklılık gösteren yardım miktarları için dernek yetkilisi ile görüşmeniz mümkündür. Yukarıda paylaşmış olduğumuz telefon numarası aracılığı ile yardımlar hakkında net bilgilere ulaşılabilir.

4- Nakit Para Yardımı Yapan Dernekler: Yardımeli

Nakit para yardımı yapan dernekler söz konusu olduğunda Yardımeli de akla gelen bir diğer seçenektir. Yardımeli de hem ulusal hem de uluslararası maddi yardım seçenekleri sağlamaktadır. Nakit para desteği veren derneğe online olarak başvuruda bulunmak mümkündür. Yapılan başvurular da dernek yetkilileri tarafından değerlendirilip kişilere gerekli dönüşler yapılmaktadır.

Yardımeli Derneği Nakit Para Yardımı Başvurusu Formu

Yardımeli Derneği, nakit para yardımı yapan dernekler listesinde olması gereken en önemli kuruluşlardandır. Dernek, https://yardimeli.org.tr/ linkinden yardım başvurusu alabilmektedir. Buna ek olarak derneğin şubelerini bizzat ziyaret ederek de yardım başvurusunda bulunmak mümkündür.

Yardımeli Derneği Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Nakit para yardımı yapan derneklerden olan Yardımeli, aşağıda listelemiş olduğumuz belgeleri talep etmektedir.

 • Başvuru dilekçesi ve formu
 • Kimlik fotokopisi (arkalı önlü)
 • İkametgah belgesi
 • Fakirlik belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • SGK hizmet dökümü belgesi (son 1 yıla ait)
 • Varsa üzerine kayıtlı gayrimenkulün tapu belgesi
 • Kira sözleşmesi
 • Varsa engelli raporu

Yukarıdaki belgelerin yardım başvurusunda mutlaka beyan edilmiş olması beklenir. Belgelerin her biri doğru bilgileri içeren güncel tarihli belgeler olmalıdır. Belgelerdeki aksaklıklar yüzünden derneğe yapılan yardım başvuruları geçersiz sayılabilir.

Yardımeli Derneği Güvenilir Mi?

Nakit para yardımı yapan dernekler söz konusu olduğunda bu derneklerin güvenilir olup olmadığı akla geliyor. Özellikle de derneğe bağış yapmak isteyen kişiler derneklerin güvenilirliğini sık sık sorgulamak istiyor. Yardımeli de gerekli onayları almış olan ve tamamen kamu yararına çalışan bir dernek olarak biliniyor. Derneğin nakit para yardımları da her daim ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Dernek, hem kısa süreli hem de daimi olarak pek çok aileye ve muhtaç kişiye nakit destekler sunuyor.

Yardımeli Derneği Nakit Para Yardımı Miktarı

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında öne çıkan Yardımeli de hatırı sayılır miktarda nakit para yardımları yapıyor. Derneğin para yardımları da her dönem farklı şekillerde güncelleniyor. Yani 2024 yılında verilen yardım miktarı önümüzdeki yıl farklı olabiliyor. Bunun için de net bilgiye ulaşmak adına dernek yetkilileri ile iletişime geçmek gerekiyor.

5- Çare Derneği

Nakit para yardımı yapan dernekler listemizde Çare Derneği de en bilindik seçeneklerden biridir. Hangi vakıflar yardım ediyor sorusuna da Çare Derneği aracılığı ile yanıt vermek mümkündür. Çare Derneği, Kurban yardımı, su kuyusu, gıda yardımı ve nakit yardımı gibi konularda aktif olarak görev yapmaya devam etmektedir.

Çare Derneği Yardım Başvurusu

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında yer alan Çare Derneği, farklı kanallarla yardım başvurularını kabul edebilmektedir. Dernek https://www.care.org.tr/tr linkinden online başvuru hizmetleri de sağlamaktadır. Buna ek olarak derğene ait 0212 471 08 08 ya da 0507 594 08 08 gibi telefon numaraları aracılığı ile de başvuruda bulunmak mümkündür.

Çare Derneği’ne ait olan şubelere bizzat giderek de nakit para ve diğer yardım başvurularında bulunmak söz konusudur.

Çare Derneği Yardımları Nelerdir?

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında öne çıkan Çare Derneği, insani yardım imkanlarıyla uluslararası hizmet sunar. Dernek, su kuyuları açarak Afrika’da susuzluk çeken kişilere gereken su desteğini sağlamaya çalışmaktadır. Bunun yanı sıra dernek, Ramazan ve Kurban Bayramı süresince de Müslüman kişilere gıda ya da nakit para yardımları yapmaktadır. Derneğin nakit para yardımlarının başında ise zekat yardımları gelmektedir.

Çare Derneği Nakit Yardımlarına Kimler Başvurabilir?

Derneğin nakit para yardımları için herhangi bir şekilde din, dil, ırk ve cinsiyet farkı gözetilmemektedir. Aşağıda listelemiş olduğumuz durumlardan muzdarip olan kişiler derneğin nakit para yardımlarına başvuruda bulunabilir:

 • Evsiz kişiler
 • Mülteciler
 • Afetlerden etkilenmiş olan kişiler
 • Maddi sıkıntı çeken öğrenciler
 • Yetimler
 • Maddi sıkıntı çeken aileler

Çare Derneği Nakit Para Yardımı Miktarı

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında başı çeken Çare Derneği de değişik miktarlarda yardımlar sunmaktadır. Derneğin zekat ve sadaka yardımları, o senenin oranlarına göre belirlenir. Bunun haricinde diğer nakit para yardımları için de yardımın başlatılacağı dönemin ekonomik koşulları baz alınır. Dönemin maddi yardımlarının ne kadar olduğunu öğrenmek için dernek temsilcileri ile iletişime geçmek de mümkündür.

6- AHBAP Derneği Para Yardımı

Maddi yardım yapan ünlülere nasıl ulaşabilirim sorusunun yanıtı olarak Haluk Levent tarafından kurulan AHBAP Derneği yanıtı verilebilir. Haluk Levent ve tüm Türkiye’ye yayılan ekibi, düzenli nakit yardımı imkanı sağlamaktadır. Nakit para yardımı yapan dernekler arasında en popüleri olan AHBAP, öğrencilere, hayvanlara ve tedavi sürecindeki kişilere yönelik pek çok yardım sağlar.

Nakit Para Yardımı Yapan Dernekler: AHBAP Yardım Başvurusu

AHBAP, çok farklı alanlarda yaygın olarak yardım desteği sunan bir dernektir. Dernek, hem yoksul kimselere hem de ihtiyaç sahibi olan öğrencilere yönelik para yardımları yapmaktadır. Derneğin iletişim numarası olan 0552 802 19 04 nolu numaradan başvuruda bulunmak mümkündür. Fakat AHBAP, genellikle online form doldurularak yapılan başvuruları inceleme altına almaktadır.

https://ahbap.org/giris?returnUrl=%2Fdesk linkinden derneğin yardımları için başvuruda bulunmak mümkündür. Nakit para yardımı yapan dernekler arasında başı çeken AHBAP, öğrencilere çeşitli dönemlerde burs desteği de sunmaktadır.

AHBAP Yardım Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

AHBAP, ihtiyaç sahibi olan kişilerin başvurularını incelemek için bazı evrakları da talep ediyor. Aşağıdaki evraklar AHBAP Derneği’ne yapılan yardım başvuruları için talep ediliyor:

 • Kimlik belgesi fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Fakirlik belgesi
 • SGK hizmet dökümü belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Varsa engellilik raporu ve sağlık belgesi

Yukarıdaki belgelerin her birinin güncel tarihli olması da büyük önem teşkil ediyor.

AHBAP Burs Başvurusu

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında en popüleri olan AHBAP, bazı öğrencilere düzenli burs desteği de sağlıyor. Derneğin vermiş olduğu burslar üniversitede okuyan ya da üniversiteye hazırlanan öğrencileri kapsıyor. Dernek burslarından yoksul durumda olan ve belli bir başarı oranına sahip olan öğrenciler faydalanabiliyor.

AHBAP Maddi Yardım Başvurusu

Nakit para yardımı yapan derneklerden olan AHBAP, maddi destek paketlerini pek ço haneye ulaştırmaya devam ediyor. Hasta, yaşlı, kimsesiz ve yoksul kişilere destek sunan dernek, online başvuru tekniği ile başvuru kabul ediyor. Dernekten maddi destek almak isteyen kişiler derneğin resmi web sitesine yukarıda vermiş listelemiş olduğumuz belgeleri de yükleyebiliyor.

AHBAP Derneği Nakit Para Yardımı Miktarı

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında yer alan AHBAP, pek çok yoksul kişiye hatırı sayılır miktarda destek sunabiliyor. Derneğin de vermiş olduğu nakit para desteği dönem dönem değişebiliyor. AHBAP Derneği burs başvurusu 2024 yılı miktarı gelecek yılda farklı olabiliyor. Bu konuda en net bilgiye ulaşmak için derneğin yapmış olduğu güncellemeleri takip etmek gerekiyor.

7- Nakit Para Yardımı Yapan Dernekler: Hayrat Derneği

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında Hayrat Derneği de bilinen kuruluşlardan biridir. Hem ulusal hem de uluslararası destek sunan Hayrat Yardım, düzenli nakit para sağlayan seçeneklerden de biridir. Dernek, çocuklara, öğrencilere ve maddi sıkıntı çeken ailelere yönelik pek çok yardım imkanı sunabilmektedir. Hayrat Yardım da online yapılan başvuruları değerlendirme altına almaktadır.

Hayrat Vakfı Maddi Destek Başvurusu

Hayrat Vakfı’nın sağladığı maddi destek için başvuru prosedürleri diğer dernekler ile benzer şekilde ilerliyor. Vakıf, 0212 5790653 numaralı telefon hattı üzerinden başvuru süreci hakkında kapsamlı bilgiler sunabiliyotr. Ayrıca irtibat@hayratvakfi.org adresine e-mail atarak da başvurular hakkında bilgi sahibi olmanıza izin veriliyor.

https://hayratyardim.org/?gclid=Cj0KCQjwhsmaBhCvARIsAIbEbH72BRxqtMadV-osnpmcSbeYoHuV_QCLAFTV18-iQHS4Ys1mFQC6T5saAtY7EALw_wcB linkine tıklayarak da derneğin yardımlarına ulaşabilmeniz mümkün kılınıyor.

Hayrat Derneği Nakit Para Yardımı Miktarı

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında yer alan Hayrat Derneği’nin nakit yardımları da her döneme özel olarak belirleniyor. Mevcut ekonomik koşullar göz önüne alınarak belirlenen rakamlar, o sene dernek tarafından ilan ediliyor. Derneğin maddi desteklerinin miktarı için dernek yetkilileri ile iletişime geçmeniz tavsiye ediliyor.

8- Dost Eli Derneği

Nakit para yardımı yapan dernekler listemizde Dost Eli Derneği yardımları da yer almaktadır. 2001 yılında kurulan dernek, o tarihten günümüze dek aktif olarak yardımda bulunmaya devam etmektedir. Dernek, nakit para yardımlarının yanı sıra aynı zamanda çeşitli gıda yardımları ile de bilinmektedir. Derneğin hem yurt içi hem de yurt dışı pek çok yardım imkanı bulunmaktadır. Derneğe yine online olarak başvuruda bulunmak mümkündür.

Dost Eli Derneği Yardım Başvurusu

Nakit para yardımı yapan derneklerden biri olan Dost Eli Derneği, yoksul kimselerin başvurularını değerlendiriyor. Dernek, hem online hem de şubeler aracılığıyla yardım başvurusunda bulunma imkanı sağlıyor. https://dosteli.org.tr/ linkinden derneğin resmi web sitesine ulaşarak yardım başvuru formu doldurulabiliyor.

Ayrıca 444 42 05 numaralı çağrı merkezinden de derneğin yardım başvuruları hakkında bilgi alınabiliyor.

Dost Eli Derneği Yardım Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında öne çıkan Dost Eli Derneği, yoksul durumda olan kişilere yönelik çeşitli yardımlar sunuyor. Diğer pek çok nakit para yardımı yapan dernekler gibi Dost Eli Derneği de başvurularda şu kriterleri arıyor:

 • Fakirlik belgesine sahip olmak
 • Kimsesiz olmak
 • Yaşlı olup maddi sıkıntı çekiyor olmak
 • Yetim olup maddi sıkıntı çekiyor olmak

Dost Eli Derneği Nakit Para Yardımı Miktarı

Nakit para yardımı yapan dernekler, yapacakları yardımın miktarını o dönemin şartlarına göre belirler. Dost Eli Derneği de nakit para yardımı için belirlediği miktarı her dönem güncellemektedir. Dernek yetkilileri ile görüşerek başvuru döneminde alacağınız nakit para yardımı miktarını net bir şekilde öğrenmeniz de mümkündür.

9- Nakit Para Yardımı Yapan Dernekler: Ayhan Şahenk Vakfı

Nakit para yardımı yapan dernekler söz konusu olduğunda Doğuş Grubu’na ait Ayhan Şahenk Vakfı da listemizdedir. Ayhan Şahenk, vakfı 1992 senesinde kurmuştur. Genellikle miaddi sıkıntı çeken çocuklara yönelik hizmet sunan dernek, eğitim için de önemli çalışmalar yapmaktadır. Dernek, nakit para yardımının yanı sıra aynı zamanda giysi, kitap ve gıda yardımları da yapabilmektedir. Ayhan Şahenk Vakfı, maddi zorluk çeken çocukların yanında kimsesiz çocuklar için de çeşitli yardımlar düzenlemeyi ihmal etmemektedir.

Ayhan Şahenk Vakfı Yardım Başvuru Formu

http://www.ayhansahenkvakfi.org.tr/ linki aracılığıyla Ayhan Şahenk Vakfı’nın yardım başvurularına ulaşılabilir. Buna ek olarak diğer tüm nakit para yardımı yapan derneklerde olduğu gibi doğrudan şubeye giderek de başvuru formu doldurulabilir. Vakıf, her sene düzenli olarak önemli miktarda nakit para yardımı yapmaktadır.

Ayhan Şahenk Vakfı İletişim

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında öne çıkan Ayhan Şahenk Vakfı, 0212 335 30 71 ya da 0212 335 29 51 numaralı telefonlar aracılığı ile gerekli hizmetleri sunabilmektedir. Ayrıca vakfın yardımları hakkında bilgi almak ya da vakıfla ilgili merak edilen soruları sormak için de asvakif@sahenkvakfi.org.tr adresine e-mail atılabilir.

Ayhan Şahenk Vakfı Sosyal Yardımları Nelerdir?

Nakit para yardımı yapan dernekler arasında yer alan vakıf, gıda ve eşya yardımları ile de bilinmektedir. Deprem gibi doğal afet durumlarında da vakfın sağladığı çeşitli yardımlar bulunmaktadır. Tüm bunlara ek olarak Ayhan Şahenk Vakfı, iftar sofrası, öğrenci giyim ve kırtasiye yardımları, gıda kolisi ve çeşitli nakit yardımları da sunabilmektedir.

Ayhan Şahenk Vakfı Nakit Para Yardımı Miktarı

Nakit para yardımı yapan dernekler gibi Ayhan Şahenk Vakfı da her dönem hem daimi hem de dönemsel nakit yardımları yapar. Vakfın sunduğu nakit para yardımlarının miktarı başvuru dönemine göre değişiklik gösterebilir. Mevcut ekonomik koşullara göre belirlenen yardım miktarı için vakıf temsilcisi ile iletişime geçmeniz önerilir.

10- Nef Vakfı

Nakit para yardımı yapan dernekler listemizde son olarak da Nef Vakfı yer alıyor. Nef Vakfı, kimsesiz çocuklar başta olmak üzere pek çok yoksul kimseye düzenli yardım fırsatı sunuyor. Maddi sıkıntı çeken pek çok aile vakfa yaptığı başvurular ile düzenli nakit yardımı alabiliyor. Nef Vakfı da ülkemizde 2024 ve daha sonraki senelerde de yardım yapmaya devam edecek gibi duruyor.

Nakit Para Yardımı Yapan Dernekler: Nef Vakfı Yardım Başvurusu

Nef Vakfı, genellikle öğrencilere yönelik nakit para yardımları yani burs destekleri ile öne çıkmaktadır. Vakıf, çocukların daha iyi koşullarda eğitim alması adına yardım başvuruları açar. Vakfa ait olan https://www.nefvakfi.org/ resmi web sitesinden hem burs hem de nakit para yardımı başvurusu yapılabilir.

Aynı zamanda 0212 386 90 00 numaralı hattan da vakfın yardımları ve başvuru süreçleri hakkında bilgi alabilmek mümkündür.

Nef Vakfı Nakit Para Yardımı Ne Kadar?

Nakit para yardımı yapan dernekler söz konusu olduğunda akla gelen Nef, önemli ölçüde maddi destek sunabilmektedir. Genellikle öğrencilere burs sağlayan vakıf, her sene burs miktarlarını da güncel tutmaktadır. O dönemin ekonomik koşullarına uygun şekilde belirlenen burs miktarı dönemine göre farklılık gösterebilir.

Nakit Para Yardımı Yapan Derneklerin Genel Kriterleri

Nakit para yardımı yapan kurumlar ya da dernekler, bazı kriterlere göre destek sağlamaktadır. Yardım başvurusu nasıl yapılır ve hangi kriterler gözetilir aşağıda listeledik:

 • Maddi durumu yoksulluk ya da açlık sınırında olan kişiler
 • Evim kira ve borcum var beyanında bulunup bunu kanıtlayan kişiler
 • Çocuğum var ve eğitim masraflarını karşılayamıyorum beyanında bulunup bunu kanıtlayan kişiler
 • Hasta olup tedavi masraflarını karşılayamayan kişiler
 • Kimsesiz bireyler
 • Evin geçimini sağlayan kişinin askerde ya da cezaevinde olması durumu
 • Yaşlı olup maddi zorluk çeken bireyler

Para Yardımı Yapan  Vakıflar 2024

 • Mehmet Zorlu Vakfı
 • Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı
 • Vehbi Koç Vakfı
 • İstanbul Sanayi Odası Vakfı
 • Suna ve İnan Kıranç Vakfı
 • Türk Eğitim Vakfı
 • Akkanat Eğitim ve Sanat Vakfı
 • Rüştü Akın Vakfı
 • Hacı Ömer Sabancı Vakfı
 • Anadolu Vakfı

Sizlere bu yazımızda  maddi yardım dernekleri, para yardımı yapan dernek ve vakıflar hakkında bilgi vermeye çalıştım.

Yorumlar

 1. Hatice kuş dedi ki:

  Maddi yardımdan destek verin bize Üç çocuğum var eşim inşaatta çaluşıyo kiradayım lütfen yardımcı olun bize