Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu
03.05.2024 01:23 | Son Güncellenme: 03.05.2024 21:48

Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı 2024; Sosyal belediyecilik anlayışının en önemli belediyelerinden biri olan Kastamonu Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımı kendine borç bilmiştir. Bu nedenle her yıl bütçesinden zor durumda olan vatandaşlara yardım edebilmek için belirli bir ödenek ayırmaktadır. Belediyenin halına yaptığı birçok yardım bulunmaktadır Bu yardımlardan birisi de belediye tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların istediklerini alabilmesi için verilen sosyal yardım kartıdır.

Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Kastamonu Belediyesi sosyal yardım kartı ihtiyacı olan vatandaşlara verilen ve her ay içine belirli bir miktar para yatırılan yardım kartıdır. Belediye tarafından verilen sosyal yardım kartı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar gıdadan giyime bütün ihtiyaçlarını kendi istedikleri gibi alabilmektedir.

Belediye vatandaşlara hala gıda, erzak yardımı yapmaktadır. Fakat erzak kolisi göndermek yerine sosyal yardım kartı vererek istediklerini alabilmeleri sağlanmıştır.

Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Kastamonu Belediyesi sosyal yardım kartı, ihtiyaç sahibi, engelli, yaşlı, kimsesiz ve düşkün vatandaşlara verilmektedir. Belediye sosyal yardımdan faydalanmak isteyen vatandaşlar zor durumda olması durumuna göre sıralama yapmaktadır. Bu sıralama ile en zor durumda olan ihtiyaç sahibi vatandaşlar belirlenerek kısa sürede kart yardımı alabilmektedir.

Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Kastamonu Belediyesi’ne sosyal yardım kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar farklı yöntemler ile başvuru yapabilmektedir. Başvuru yöntemlerinden ilki belediye binasına giderek yapmaktır.

Belediye binasına gitme imkanı olmayan vatandaşlar belediyenin resmi web sitesine giriş yaparak sosyal yardım kartına başvurulabilmektedir.

e-Devlet sisteminden de sosyal yardım kartı başvurusu yapılabilmektedir. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapılmalıdır. Ardından başvuru formu doldurularak ihtiyaç sahibi vatandaşlar başvuru yapabilecektir.

Başvuru yapabilmek için bazı belgeler gerekmektedir. Bu belgeler aşağıda yer almaktadır.

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Başvuru formu
  • Muhtardan alınan ihtiyaç sahibi olduğunu gösteren belge
  • Taşınır ve taşınmaz malların belgesi
  • Başvuru yapan kişi engelli ise sağlık kurulundan alınan belge
  • Afetzade ise bunu gösteren belge

Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Kastamonu Belediyesi sosyal yardım kartı başvuru formu yardım başvurusu yapmak isteyenlerin doldurması gereken ilk şarttır.

Başvuru formunda kişinin durumu hakkında kişisel bilgiler, gelir durumu gibi bilgiler bulunmaktadır. Başvuru yapacak olan vatandaşlar bu bilgileri eksiksiz ve doğru doldurmalıdır.

Başvuru formunda yazılan bilgilerin doğruluğu belediye ekipleri tarafından kontrol edilecektir. Eğer formda yer alan bilgiler doğru ise ve gerçekten ihtiyaç sahibi iseniz sosyal yardım kartından yararlanmanız mümkündür. Eğer bilgileriniz yanlış ise bir daha belediye tarafından verilen yardımlara başvuru yapamaz ve sosyal yardım kartından faydalanamazsınız.

Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Sorgulama

Sosyal yardım kartı başvuruları ortalama 1 ay gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Başvuru sonuçlarını öğrenmek isteyen vatandaşlar belediyeyi arayarak veya belediyeye binasına giderek olumlu veya olumsuz sonuçlarını öğrenebilecektir.

Sosyal yardım kartı başvurunuzu e-Devlet’ten yaptıysanız, sorgulama işlemini de e-Devlet’ten yapabilirsiniz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak sisteme giriş yapmalısınız.

Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Telefon Numarası

Belediye binasına gitmenize gerek kalmadan başvuru için gerekli evrakları, başvuru sonuçlarınızı ALO 153 istek ve şikayet hattını veya 0366 222 25 88 sosyal market telefon numaralarını arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Kastamonu Belediyesi tarafından verilen sosyal yardım kartı limiti hanede yaşayan kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir.

Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardım Kart Limiti Öğrenme

Kart yardımından faydalanan vatandaşlar alışverişlerinde mağduriyet yaşamamak için kart limitini merak etmektedir. Kart limitini öğrenmek isteyen vatandaşlar alışveriş yaptıkları zaman kasada verilen fişte kart bakiyesini öğrenebilir.

Ya da ALO 153 Hilal Masa hattını arayarak kart limitini öğrenmek istediğini belirtmelidir.

Kastamonu Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir?

Kastamonu Belediyesi tarafından verilen yardım kartı Kastamonu Belediyesi Yardım Market Vakfı Sosyal Marketlerde geçerlidir. Bu marketlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlar daha hesaplı alışveriş yapabilmektedir.

Sosyal market ile ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz, https://vymaps.com/TR/Kastamonu-Belediyesi-Sosyal-Yardim-Marketi-217168948722779/ linkine tıklayarak iletişim, adres gibi bilgilere erişebilirsiniz.

Kastamonu Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatar?

Sosyal yardım kartına yatırılacak paranın belirli bir tarih bulunmamaktadır. Belediye ile iletişime geçerek bu konu ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.