Malatya Kart 44 Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Bakiye Sorgulama

Malatya Kart 44 Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Bakiye Sorgulama
09.05.2024 10:36 | Son Güncellenme: 09.05.2024 18:15

Malatya Kart 44 Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Bakiye Sorgulama 2024; Malatya Büyükşehir Belediyesi yaptığı yardımlarla zor durumda olan vatandaşların yüzünü güldürmektedir.  Belediye ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşa destek olmak için Kart44 dağıtımı yapmaktadır.

Kart44 ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar kart bakiyesi kadar gıda, kıyafet, kırtasiye,  temizlik ürünleri gibi bir-çok farklı ürün alabilmektedir.

Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara rencide olmamalı için gizlice verilmektedir.

Aşağıdaki yazımızdan Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart44 ile ilgili bütün detaylara erişebilirsiniz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart 44 Sosyal Destek Kartı Nedir?

Malatya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda kolisi, fatura yardımı gibi yardımlar yapmaktaydı.  Belediye bu yardım anlayışını değiştirerek daha yenilikçi olan Kart44 yardımına geçiş yapmıştır.  Belediye tarafından düzenli olarak para yüklemesi yapılan Kart44’lar ile zor durumda olan vatandaşlar diledikleri gibi alışveriş yapabilmektedir.

Kart44ların amacı ihraç sahibi vatandaşlara daha kısa sürede yardım yapılabilmesi ve ihtiyaç duydukları ürünleri alabilmesini sağlamaktır.

Bu kart ile tütün, tütün ürünleri ve alkol gibi sağlığa zararlı ürünler alınamamaktadır.

Malatya Kart 44 Sosyal Destek Kartı Kimlere Verilir?

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından zor durumda olanlara, eşinden ayrılan ihtiyaç sahibi kadınlara,  çalışamayacak durumda olan vatandaşlara verilen sosyal yardım kartıdır.

Kart44’ten afetzede gazi ve şehit aileleri yakınları da faydalanabilmektedir.

Gelir durumu asgari ücretin üçte birinden az olan vatandaşlar kart başvurusu yapabilir. Yardım kartından faydalanmaya hak kazanırsa ekonomisine bir katkı sağlanacaktır.

Belediye tarafından yapılacak olan incelemeler neticesinde belirlenen vatandaşlara Kart44 dağıtımı yapılmaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek olan Kart44 yardımından faydalanabilmek için en önemli koşullardan biri başvuru yapacak olan şahsın Malatya ili sınırlarında ikamet etmesidir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart 44 Sosyal Destek Kartı Başvurusu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart44 başvurusu farklı kanallardan yapılabilmektedir.  İlk olarak başvuru yapmak isteyen vatandaşların belediye binasına gitme imkanı varsa bizzat giderek başvuru  yapabilmektedir.

Gitme imkanı olmayan vatandaşlar ise internetten veya telefon ile başvuru yapabilmektedir.

İnternetten başvuru yapacak vatandaşları için iki farklı seçenek bulunmaktadır.  Bunlardan birincisi e-Devlet sistemidir. E-Devlet sisteminden başvuru yapacak olan vatandaşların https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sisteme giriş yapması gerekmektedir. Başvuru formunu doldururken kart yardımından faydalanmak istediğiniz belirtmelisiniz.

İkinci yöntem ise belediyenin web sitesidir. Belediyenin web sitesinden başvuru yapmak isteyen vatandaşlar https://crm.malatya.bel.tr/Login/tgLogin linkine tıklamalıdır.  Linke tıkladıktan sonra başvuru yapacak olan vatandaşların üye olması gerekmektedir. Üyelik işlemi yaptıktan sonra başvuru formunu doldurmalıdır. Başvuru formunda Kart44 Yardımından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart 44 Sosyal Destek Kartı Başvuru Formu

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart44 yardımından veya diğer yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken formdur.  Başvuru formunda gelir durumu, adres bilgisi, hanede yaşayan kişi sayısı ve iletirim bilgileri gibi sorular bulunmaktadır. Bu soruların amacı başvuru yapan kişinin ihtiyaç sahibi olup olmadığını analiz etmektir. Bu nedenle formda bulunan bütün soruların eksiksiz ve doğru cevaplaması önemlidir. Eğer formda eksik veya yanlış bilgi var ise başvurular değerlendirilmeyecektir.

Formda yazılan bütün bilgilerin doğruluğu ilgili birim tarafından incelenmektedir. Bu nedenle dikkatli doldurmalısınız.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart 44 Sosyal Destek Kartı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Başvuru yapan vatandaşlar sonucu merak etmektedir.  Bu nedenle başvuru durumu ile ilgili sorgulama yapmak istemektedir.  Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar belediye binasını ziyaret ederek veya belediyeyi arayarak sorgulama yapabilir.

Belediyenin web sitesinden de başvuru sonucunuzu sorgulayabilmeniz mümkündür. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşların https://crm.malatya.bel.tr/Login/tgLogin linkine tıklayarak T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sisteme girmelidir. Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru sorgulaması yapılabilir.

E-Devlet sisteminden linkine tıklayarak Kart44 sorgulaması yapılabilmektedir. Sorgulama yapmak isten vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklayarak sisteme giriş yapmalıdır.

Kart başvurusu sorgulamak isteyen vatandaşlar başvuru tarihinden itibaren en az 150 gün geçmesini beklemelidir. Başvuruların sonuçlanması yoğunluğa göre değişebilmektedir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart 44 Sosyal Destek Kartı Telefon Numarası

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart44 başvurusu yapmak isteyen ya da bilgi edinmek isteyen vatandaşlar 444 51 44 numaralı hattı veya ALO 153 Beyaz Masa hattını arayarak aklındaki bütün soruları ilgili birime iletebilir. Kart44 hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart 44 Limiti

Kart limiti ilgili birim tarafından belirlenmektedir.  Belediye kart limitini belirlerken ihtiyaç sahibi vatandaşın durumunu ve hanede yaşayan kişi sayısını göz önünde bulundurmaktadır. Kart44 limiti senede tek sefer, iki ayda bir veya üç ayda bir olacak şekilde yüklenmektedir. Hangi zaman aralıklarında para yüklemesi yapılacağı ile ilgili kart dağıtımı sırasında bilgilendirme yapılacaktır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart 44 Sosyal Destek Kartı Bakiye Sorgulama

Kart44 kullanıcıları alışverişleri sırasında mağduriyet yaşamamak için kart bakiyesini merak etmektedir. Kart bakiyesi sorgulama online olarak yapılamamaktadır. Sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar alışveriş sonrasında kasa görevlisinden fişi rica ederek bakiyesini öğrenebilir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart 44 Sosyal Destek Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir?

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Kart44 yalnızca Esenlik Market şubelerinde geçerlidir. Esenlik Market şubelerinden Kart44 ile sağlığa zararlı ürünler dışında diğer ürünlerin alışverişleri yapılabilmektedir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart 44 Sosyal Destek Kartı Ne Zaman Yatar?

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen Kart44 yılda tek sefer, iki ayda bir veya üç ayda bir yatırılmaktadır. Ne zaman yatağı ile ilgili bilgi edinmek isteyen vatandaşlar belediye binasını ziyaret ederek detaylı bilgi sahibi olabilecektir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kart 44 Sosyal Destek Kartı İçin Gerekli Belgeler?

Kart44 yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlardan Büyükşehir Belediyesi tarafından bazı belgeler talep edilmektedir. Talep edilen belgeler aşağıda yer almaktadır.

  • İşsizlik belgesi
  • Sağlık raporu
  • İkametgah belgesi
  • Başvuru formu
  • Kimlik kartı ve fotokopisi
  • Muhtaçlık belgesi

Yukarıda belirtilen belgeler değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle gerekli belgeler ile ilgili bilgi edinmek isterseniz belediye ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.