Rize Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Sorgulama

Rize Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Sorgulama
04.05.2024 14:59 | Son Güncellenme: 04.05.2024 21:38

Rize Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu ve Sorgulama 2024; Sosyal belediyecilik anlayışının ön planda olduğu belediyelerden biri de Rize Belediyesidir. Rize belediyesi ihtiyacı olan binlerce vatandaşa yardım elini uzatmaktadır. Belediye ihtiyacı olan muhtaç vatandaşlar gıda yardımı, giyecek yardımı, yakacak yardımı gibi yardımlar yapmaktadır. Bu yardımların dışında zor durumda olan vatandaşların kullanabilmesi için sosyal destek kartı verilmektedir.

Rize’de yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşların merak ettiği bütün soruların cevabı aşağıda yer almaktadır.

Rize Belediyesi Sosyal Destek Kartı Nedir?

Rize Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara kırtasiye, yiyecek, giysi gibi alışverişlerinde harcamaları için verilen karttır. Bu kart ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Rize Belediyesi Sosyal Destek Kartı Kimlere Verilir

Rize Belediyesi tarafından dağıtılan sosyal destek kartından faydalanabilmek için Rize ili sınırlarında ikamet etmeniz gerekmektedir.

Sosyal destek kart yardımı alabilmek için vatandaşların ihtiyaç sahibi, düzenli bir gelirinin olmaması veya gelir durumun asgari ücretin 1/3 ‘ünün altında olması, engelli, çalışamayacak durumda olanlar, gazi ve şehit yakını olanlar sosyal destek kartı yardımından faydalanabilmektedir.

Rize Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Rize Belediyesi başvuru yapacak olan ihtiyaç sahibi vatandaşlardan bazı belgeler talep etmektedir.

Bu belgeler aşağıda yer almaktadır.

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Başvuru formu
  • Muhtardan alınan ihtiyaç sahibi olduğunu gösteren belge
  • Taşınır ve taşınmaz malların belgesi
  • Başvuru yapan kişi engelli ise sağlık kurulundan alınan belge
  • Afetzede ise bunu gösteren belge
  • İkametgah belgesi

Rize Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rize Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?, sorusunun cevabı ihtiyacı olan vatandaşlar tarafından merak edilmektedir.

Sosyal destek kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar belediye binasına bizzat giderek başvuru yapabilmektedir.

Belediyenin web sitesinden https://webportal.rize.bel.tr/web/guest/15 linkine tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

e-Devlet sisteminden de sosyal destek kartı başvurusu yapabilmeniz mümkündür. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linkine tıklayarak sisteme giriş yapmalısınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru formunu doldurmalısınız. Başvuru formunda sosyal destek kartından faydalanmak istediğiniz belirtmelisiniz.

Rize Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvuru Formu

Rize Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşların doldurması gereken ön başvuru formudur. Formda kişisel bilgiler, iletişim bilgileri, hanede yaşayan kişi sayısı ve gelir durumu gibi bilgiler yer almaktadır.

Başvuru formunda yazılan bilgilerin doğruluğu belediye ekipleri tarafından kontrol edilmektedir. Bu nedenle formda yazdığınız her bilginin doğru ve güncel olması önemlidir.

Rize Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvuru Sorgulama

Belediye tarafından verilen sosyal destek kartı yardım sonuçlarının nasıl öğrenilebileceği vatandaşlar tarafından merak konusudur. Başvuru sonuçlarını öğrenmek isteyen vatandaşlar farklı kanallardan sorgulama yapabilmektedir.

İlk sorgulama yöntemi; belediye binasına giderek yapılabilmektedir.

Belediye binasına gitme fırsatı olmayan veya gitmek istemeyen vatandaşlar belediyeyi arayarak veya belediyenin web sitesine giriş yaparak başvuru sonuçlarını öğrenebilmektedir.

Belediyenin web sitesinden başvuru sonuçlarını öğrenmek isteyen vatandaşlar https://webportal.rize.bel.tr/web/guest/16 linkine tıkladıktan sonra “Başvuru No, T.C. kimlik numarası ve e-posta” bilgilerini yazarak başvuru sorgulama yapabilmektedir.

e-Devlet sistemine giriş yaparak başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linkine tıklamalısınız.

Başvuru sonuçları 15-20 gün gibi bir sürede sonuçlanmaktadır. Sonuçlarınızı sorgulamadan önce belirli bir süre geçmesini beklemelisiniz.

Rize Belediyesi Sosyal Destek Kartı Başvuru Telefon Numarası

Sosyal destek kartı ile ilgili bütün sorularınızı sormak için belediyeye ait olan 444 50 53 çağrı merkezi veya 0530 253 50 00 numaralı hatları arayarak belediye yetkilileri ile telefondan irtibat kurabilirsiniz.

Bu numaraları arayarak sosyal destek kartı yardım başvurusuna dair aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz.

Rize Belediyesi Sosyal Destek Kart Limiti Ne Kadar?

Rize Belediyesi tarafından verilen sosyal destek kartının limiti hanede yaşayan kişi sayısına göre değişmektedir.

Sosyal destek kartı hesaplarınıza yatırılan tutar 300-400 TL arasında değişiklik göstermektedir. Kart limitini giyecekten, gıdaya kadar ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Rize Belediyesi Sosyal Destek Kart Limiti Öğrenme

Sosyal destek kartından faydalanan vatandaşlar alışverişleri sırasında mağduriyet yaşamamaları için kart limitini merak etmektedir. Kart limitinizi alışveriş sonrasında verilen fişten öğrenebilirsiniz.

Rize Belediyesi Sosyal Destek Kartı Hangi Marketlerde Geçerli

Rize Belediyesi tarafından verilen yardım kartı belediye tarafından açılan sosyal marketlerde geçerlidir. Bu marketlerde ihtiyaç sahibi vatandaşlar giyecekten gıdaya kadar daha hesaplı alışveriş yapabilmektedir.

Rize Belediyesi Sosyal Destek Kartı Ne Zaman Yatar?

Rize Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara verdiği sosyal destek kartı belirli zaman aralıklarında yatırılmaktadır. Belediye ile iletişime geçerek kart ödemeleri ile ilgili detayları öğrenebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.