ASDEP Nedir? ASDEP Başvurusu Nasıl Yapılır?

ASDEP Nedir? ASDEP Başvurusu Nasıl Yapılır?
22.04.2022 01:33 | Son Güncellenme: 22.04.2022 01:34

ASDEP Nedir? ASDEP Başvurusu Nasıl Yapılır? Son dönemde insanlar sosyal yardıma ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar “ASDEP nedir?” sorusunun cevabını merak etmektedir.

ASDEP (Aile Sosyal Destek Programı), yardıma ihtiyacı olan vatandaşların tespit edilmesi, yapılacak olan yardım çalışmalarının planlanması, işleme konulması ve yapılan değerlendirmeler ile eğitim, sağlık gibi sosyal yardımlardan da ihtiyaç sahibi vatandaşların faydalanabilmesi için danışmanlık hizmeti sunan programdır. ASDEP vatandaşların yaşam koşullarını iyileştirmek, kamu hizmetlerinden faydalanabilmesini amacını temel ilke edinmiştir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ASDEP personel alımı yapılacaktır. Vatandaşlar başvuruların nasıl yapılacağı, başvuru tarihleri ile ilgili bilgi almak istemektedir. Bu soruların cevabı aşağıda yer almaktadır.

ASDEP Başvurusu Nasıl Yapılır?

ASDEP personel alımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ linkine tıklayarak e-Devlet sistemi ile giriş yapabilmektedir. E-Devlet sisteminden de ASDEP personel alım başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ->  Kariyer Kapısı adımlarını takip etmelisiniz.

Belirtilen tarihler arasında başvuru yapmadıysanız ve başvuru şartlarını karşılamazsanız yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

ASDEP Personel Alım Başvurusu Ne Zaman?

ASDEP personel alım başvuru tarihleri 10.01.2022 ve 20.01.2022 arasında yapılmaktadır. Her sene açıklanan yeni alınları güncel olarak sizinle paylaşmaya çalışacağım.

ASDEP Başvuru Sonucu Sorgulama

ASDEP başvuru sonuçlarını https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ linkine tıklayarak e- Devlet sisteminden sisteme giriş yaparak sorgulayabilirsiniz.  Sisteme giriş yaptıktan sonra sözlü mülakata hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenebilirsiniz.

ASDEP Sözlü Mülakat Tarihi Ne Zaman?

Aile Sosyal Destek Programı işe alım için sözlü mülakat tarihleri 2.03.2022 ve 12.04.2022 arasında yapılacaktır. Sözlü sınava hak kazanan adaylar, başvurusunun durumu, mülakat yeri ve tarihi ile ilgili bilgilere https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ linkine tıklayarak e-Devlet şifresini girerek bilgi sahibi olabilmektedir.

Adayların sözlü mülakata gitmeden önce aday bilgilerinin yer aldığı başvuru formunun çıktısını almalıdır. Başvuru formunun ıslak imzalı olması gerekmektedir.

ASDEP Sözlü Mülakat Detayları

  • ASDEP sözlü mülakat Ankara’da yapılacaktır. Sözlü sınavı kazananların Ankara’ya gelmesi gerekmektedir. Eğer gelmezseniz hakkınız değerlendirilmeyecektir.
  • Sınavda sesli veya görüntülü kayıt alınmayacaktır. Yalnızca sınav kurulu tarafından tutanak tutulacaktır.
  • Mülakata gelecek olan vatandaşların pasaportunu veya nüfus cüzdanını getirmesi gerekmektedir.

ASDEP Sözleşmeli Personel Alımı Gerekli Evraklar

ASDEP sözleşmeli mülakat sınavına girmeye hak kazanan vatandaşların aşağıdaki evraklara sahip olması gerekmektedir.

  • Bir adet sistem kimlik belgesinde bulunan vesikalık fotoğrafı
  • Başvuru formu
  • Adli sicil kaydı belgesi
  • Adres bildirim dilekçesinin
  • Askerlik durum belgesi
  • Sağlık durum belgesi

ASDEP Hangi Bölümlerden Personel Alımı Yapmaktadır?

ASDEP tarafından yapılacak olan personel alımı için üniversitelerin sosyal hizmetler, sosyoloji, psikoloji, rehberlik ve psikoloji danışmanlık, çocuk gelişimi, aile ve tüketici bilimleri bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.

ASDEP Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

Genel şartları taşıması gerekmektedir.

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşıması gerekmektedir.

Başvuru yapılacak pozisyonda istenilen bölümlerden mezun olması gerekmektedir.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olması gerekmektedir.

65 yaş üstü olmaması gerekmektedir.

P3 puan türünden 60 ve üzeri puan alınması gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.