Siirt Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Sorgulama

Siirt Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu ve Sorgulama
04.05.2024 16:47 | Son Güncellenme: 04.05.2024 21:39

Siirt Belediyesi Sosyal Yardım Kartı 2024; Belediye tarafından verilen yardımlar ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürmektedir. Siirt Belediyesi de zor durumda olan vatandaşlara gıdadan kırtasiyeye yardım yapmaktadır. Bu yardımlar ile zor durumda olan vatandaşlar temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Siirt Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen yardımlardan biri de sosyal yardım kartıdır. Sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlar belediye ile iletişime geçerek yardım alabilecektir.

Siirt’te yaşayan vatandaşların sosyal yardımlardan nasıl faydalanabileceği, başvuru için gerekli belgelere, başvuru sonucunun nasıl öğrenebileceği ile ilgili detaylara aşağıdaki yazımızdan erişebilirsiniz.

Siirt Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Zor durumda olan vatandaşlara ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için verilen karttır. Bu kart ile zor durumda olan vatandaşlar limiti kadar harcama yapabilmektedir. İhtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardım kartının amacı zor durumda olan vatandaşların kendilerini kötü hissetmeden ihtiyaçlarını karşılamasıdır.

Belediye ihtiyaç sahibi vatandaşlara düzenli olarak gıda yardımı yapmak yerine kart yardımı yapmaktadır. Kart yardımı ile gıda, kırtasiye giyecek gibi alışverişlerini diledikleri gibi yapabilmektedir.

Siirt Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Kimlere Verilir?

Siirt Belediyesi’ne başvuru yapan ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaç durumu belirlendikten sonra sosyal yardım kartı verilmektedir.

Sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşların Siirt ili sınırlarında ikamet etmesi gerekmektedir.

Maddi durumu kötü olan, herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlar, engelli bireyler ve çalışamayacak durumda olanlar sosyal yardım kartından faydalanabilecektir.

Ayrıca belediye tarafından verilen sosyal yardım kartından maddi olarak zor durumda olan gazi ve şehit yakınları da faydalanabilmektedir.

Sosyal yardım kartından her ay 600 ihtiyaç sahibi vatandaş faydalanabilmektedir.

Siirt Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Siirt Belediyesi’ne sosyal yardım kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar belediyenin sosyal hizmetler müdürlüğüne giderek yardım kartı başvurularını yapabilmektedir. Sosyal yardım kartından faydalanmak isteyen vatandaşların belediye binasına bizzat giderek müraacat etmesi gereklidir.

Eğer belediye binasına gitme imkanınız yoksa belediyenin web sitesinden başvuru yapabilirsiniz. Web sitesinden yapılan başvurular ile ilgili bilgilendirme ilgili ekipler tarafından sağlanacaktır.

Belediyeye ait olan 444 56 25 numaralı iletişim hattını arayarak sosyal yardım kartına ilişkin detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

e-Devlet sisteminden de yardım başvurusu yapabilirsiniz. E-Devlet sisteminden yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-e-devlet-istek-sikayet-talebinde-bulunma-4696 linkine tıklayarak sisteme giriş yapmalıdır. Ardından başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Başvuru formunda sosyal yardım kartından faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Siirt Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Gerekli Belgeler

Siirt Belediyesi’ne sosyal yardım kartı başvurusu yapacak olan vatandaşlardan yardımdan faydalanması için bazı belgeler istenmektedir. Bu belgeler aşağıda yer almaktadır.

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Başvuru formu
  • Gelir durumunu gösteren belge (e-Devlet’ten alınabilir.)
  • İkametgah belgesi (e-Devlet’ten alınabilir)
  • Muhtaçlık belgesi (Muhtardan alınabilir)
  • Taşınır ve taşınmaz malların belgesi
  • Engelli ise sağlık kurulu raporu
  • Afetzade ise bunu gösteren belge

Belediye tarafından verilen yardımlara göre gerekli belgeler değişiklik göstermektedir. Sosyal yardım kartından faydalanmak için gerekli belgeleri belediyeyi arayarak öğrenebilirsiniz.

Siirt Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Formu

Siirt Belediyesi tarafından yapılacak yardımlardan faydalanmak isteyen vatandaşlara verilen doldurulması gereken belgedir. Başvuru formunu dolduran vatandaşların yardım kartından faydalanıp faydalanamayacağı incelenmektedir.

Belediye yardımlarından faydalanmak isteyen vatandaşların doldurması gereken başvuru formunda kişiye ait iletişim bilgileri, gelir durumu, hanede yaşayan kişi sayısı gibi sorular bulunmaktadır. Başvuru formunda yer alan bütün soruların eksiksiz ve doğru cevaplanması başvurularınızın olumlu sonuçlanması için büyük önem taşımaktadır. Formda verilen her bilginin doğruluğu araştırılmaktadır. Eksik veya yanlış bilgi yazdığınız takdirde başvurularınız olumsuz sonuçlanacaktır.

Siirt Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Sorgulama

Başvuru yapan vatandaşlar sonuçlarını ve başvuru durumunu merak etmektedir. Başvuru sonucu ile ilgili  bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar belediye binasını ziyaret ederek durum sorgulaması yapabilirler.

e-Devlet’ten sosyal yardım kartı başvurusu yaptıysanız  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 T.C. kimlik numarası ve şifreni ile sisteme giriş yaparak sorgulama yapabilirsiniz.

Başvurularınız ile ilgili bilgi almak için 0535 016 05 44 WhatsApp destek hattına mesaj göndererek veya ALO 444 56 25 numaralı telefonu arayarak başvuru durumunuz ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Siirt Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvuru Telefon Numarası

Siirt Belediyesi yardımların faydalanmak isteyen ve bu yardımlar ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşların bilgi edinmek için belediyeyi arayarak bilgi edinebilirsiniz.

Sosyal yardım kartından ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak için sosyal hizmetler müdürlüğüne ait 0484 223 22 77 telefon numarasını arayarak veya 444 56 25 numaralı telefonu arayarak sosyal yardımlar ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

Siirt Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Ne Kadar?

Siirt Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardım kartı limiti 1000 TL’dir. Bazı durumda sosyal yardım kartının limiti hanede yaşayan kişi sayısına göre ve muhtaçlık durumuna göre belirlenmektedir.

Siirt Belediyesi Sosyal Yardım Kart Limiti Öğrenme

Siirt Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen sosyal yardım kartının limitini öğrenmek isteyen vatandaşlar alışveriş yaptıklarında verilen fitsen bakiyesini öğrenebilmektedir.

Kart limitini öğrenmek isteyen vatandaşlar belediyeye ait olan iletişim numaralarını arayarak bilgi sahibi olabilmektedir.

Siirt Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Hangi Marketlerde Geçerlidir?

Siirt Belediyesi tarafından verilen sosyal yardım kartı belediye ile anlaşmalı ve sosyal yardım kartı pos cihazlarının bulunduğu marketlerde ve alışveriş merkezlerinde geçerlidir.

Sigara, içki gibi insan sağlığına zararlı ürünler sosyal yardım kartı ile alınamamaktadır.

Siirt Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Ne Zaman Yatar?

Sosyal yardım kartına ihtiyaç sahibi vatandaşların faydalanabilmesi için her ay düzenli olarak 1000 TL para yatırılmaktadır. Kartınızda bulunan bakiyeyi istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Eğer sosyal yardım kartınıza yükleme yapılmadıysa belediye ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.