Kütahya Belediyesi Hilal Kart Başvurusu ve Bakiye Sorgulama

Kütahya Belediyesi Hilal Kart Başvurusu ve Bakiye Sorgulama
21.07.2023 08:19 | Son Güncellenme: 21.07.2023 13:45

Kütahya Belediyesi Hilal Kart 2023; Hayat şartlarının zorlaşması ile ihtiyaç sahibi vatandaşların sayısı her geçen gün artmaktadır. Geçim sıkıntısı yaşayan zor durumda olan vatandaşların imdadına belediyeler yetişmektedir. Kütahya Belediyesi de halkının yardımına koşan belediyelerdendir.

Zor durumda olan vatandaşların bütçesine katkı sağlamak amacıyla Hilal Kart projesini hayata geçirmiştir.  Vatandaşlar Hilal Kart’tan nasıl faydalanabileceğini merak etmektedir. Vatandaşların merak ettiği soruların cevabı aşağıda detaylıca anlatılmaktadır.

Kütahya Belediyesi Hilal Kart Nedir?

Hilal kart Kütahya Belediyesi tarafından yaklaşık olarak 5632 ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen yardım kartıdır. Belediye tarafından dağıtılan Hilal Kart banka kartı niteliği taşımaktadır. Düzenli olarak sosyal yardım alan kişilere gıda yardımı ve erzak kolisi vermek yerine bu ailelere teslim edilen sosyal yardım kartı olan Hilal Kart ile diledikleri market yada bakkaldan alış veriş yapma imkanı bulmaktadır.

Kütahya Belediyesi hilal kart tüm market ve bakkallarda gıda alış verişi için limitiniz dahilinde kullanma imkanınız bulunmaktadır.

Kütahya Belediyesi Hilal Kart Kimlere Verilir

Kütahya Belediyesi hilal kart kimlere verilir ve kimler Hilal Kart başvuru yapabilir sorusuna cevap vermek gerekirse bu sosyal yardım kartına her hangi bir sosyal güvencesi bulunmayan geliri asgari ücretten düşük olan maddi zorluk çeken kişilere verilir.

Hilal kart başvurusu sonrası yapılacak inceleme sonrası gerekli görülen ailelere hilal kart verilecektir.

Kütahya Belediyesi Hilal Kart Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kütahya Belediyesi tarafından dağıtılan Hilal Kart başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar farklı yöntemler ile başvurularını yapılabilmektedir. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların hangi yöntemler kullanılarak başvuru yapabileceği aşağıda yer almaktadır.

 • Hilal Kart yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar belediye binasına giderek başvurularını yapabilmektedir. Başvuru yaparken doldurulması gereken bir form bulunmaktadır.
 • Telefon ile ALO153 Kütahya Çözüm Masası veya belediye ait olan 0850 283 43 43 numarası ile iletişime geçerek belediye çalışanlarına Hilal Kart başvurusu yapmak istediğinizi belirtmelisiniz.
 • Kütahya Belediyesi Çözüm Masası’na ait 0531 547 43 43 numaralı telefondan WhatsApp destek hattı sayesinde belediye çalışanları ile iletişime geçebilirsiniz.  Başvuru talebinizi ilettikten sonra ilgili ekipler tarafından nasıl yapılacağı ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.
 • Hilal Kart başvurusu yapabilmek için belediyenin [email protected] e-posta adresine mail göndererek yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Kütahya Belediyesi Hilal Kart Yardım Başvuru Formu

Kütahya Belediyesi yardım başvurusu yapacak olan vatandaşların doldurulması gereken formdur.

Doldurulacak olan başvuru formunda kişisel bilgiler, adres bilgileri, iletişim bilgileri, gelir gider durumu ve hanede yaşayan kişi sayısı gibi başvuru yapan vatandaşların ihtiyaç durumu analiz edebilecek sorular bulunmaktadır.

Formda yer alan bilgilerin doğruluğu, yardımdan belediye ekipleri tarafından değerlendirilmektedir. Eğer ihtiyaç sahibi olduğunuz ve yardımdan faydalanabilmeniz için uygunluğunuz tespit edilirse yardım kartından faydalanabilirsiniz.

Kütahya Belediyesi Hilal Kart Yardım Başvurusu Sorgulama

Kütahya Belediyesi Hilal Kart yardım başvurusu sorgulama da farklı kanallardan yapılabilmektedir.

Başvuru sonucunuzu belediye binasına giderek öğrenebilirsiniz.

Eğer belediye binasına gitmek istemezseniz ya da girme imkanınız yoksa ALO183 Sosyal Destek Hattı’nı arayarak başvurularınızı sorgulayabilirsiniz.

Kütahya Belediyesi’ne yapılan yardım başvuru sonuçları ortalama 30 gün gibi bir sürede sonuçlandırılmaktadır. Eğer başvurularınız onaylanırsa başvuru formunda verdiğiniz telefon numarasına SMS ile bilgilendirme yapılacaktır. Belediye ekiplerinin başvuru sonucunuzu e-posta ile bilgilendirme maili göndererek de yapabilmektedir. Bu nedenle maillerinizi düzenli olarak kontrol etmeyi unutmamalısınız.

Kütahya Belediyesi Hilal Kart Bakiye Sorgulama

Kütahya Belediyesi sosyal yardım kartı hilal kart içerisinde ne kadar bakiye olduğu yada kartın içerisinde kalan bakiyeyi öğrenmek isteyeneler Hilal Kart pos makinası bulunan tüm market ve bakkallarda bakiyelerine öğrenme imkanı bulunabilirler.

Kütahya Belediyesi Hilal Kart Telefon Numarası

Kütahya Belediyesi hilal kart başvuru, Kütahya Belediyesi hilal kart başvuru sorgulama ve kart hakkında aklına takılan tüm soruları Telefon: 0 (274) 999 19 43 Çözüm Masası: 153 numaralarını arayarak öğrenebilirler.

Kütahya Belediyesi Tarafından Dağıtılan Hilal Kart Kimlere Verilir?

Belediye tarafından dağıtılan Hilal Kart’tan kimlerin faydalanabileceği vatandaşlar tarafından merak edilmektedir. Hilal Kart’tan faydalanmak isteyen vatandaşların taşıması gereken nitelikler aşağıda yer almaktadır.

 • Eşi vefat eden veya eşinden ayrılan kadınlar faydalanabilmektedir.
 • Hanesinde eğitim gören ve eğitim ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar faydalanabilmektedir.
 • Düzenli geliri olmayan ve çalışmasına engel hastalığı olan ihtiyaç sahibi vatandaşlar faydalanabilmektedir.
 • Engelli ve yaşlı olan ihtiyaç sahibi vatandaşlar faydalanabilmektedir.
 • Geliri asgari ücretin 3/1’inin altında olan vatandaşlar faydalanabilmektedir.

Kütahya Belediyesi Tarafından Dağıtılan Hilal Kart Yardımı Ne Kadar?

Belediye tarafında dağıtılan Hilal Kart yardım limiti hanede yaşayan kişi sayısına göre değişiklik göstermektedir.

 • 1 kişilik hane yardımı 250 TL,
 • 2 kişilik hane yardımı 390 TL,
 • 3 kişilik hane yardımı 500 TL,
 • 4 kişilik hane yardımı 1070 TL,
 • 5 kişilik hane yardımı 1300 TL,
 • 6 kişilik hane yardımı 1750 TL olarak belirlenmiştir.

Kütahya Belediyesi Hilal Kart Nerelerde Kullanılabilir?

Hilal Kart pos cihazı bulunan bakkal, market, fatura ödeme noktası, kıyafet mağazası gibi işletmelerde geçerlidir. Fakat sağlığa zararlı tüketim maddeleri ve zücaciye alışverişlerinde geçerli değildir.

Yorumlar

 1. Ayşe kirlı* dedi ki:

  Yardım yapa bilirmisiniz suyumu elektirigimiödeyemiyomeşimden ayriyım