Çanakkale Belediyesi Halk Kart Başvurusu

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Başvurusu

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Başvurusu 2022; Çanakkale Belediyesi zor durumda olan vatandaşlara yardım elini uzatan belediyelerdendir. Artan fiyatlar ve virüs nedeniyle insanlar temel ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelmiştir. Maddi olarak zor dönemden geçen vatandaşlara belediye halk kart yardımı yapılmaktadır. Halk kart yardımı ile vatandaşlar gıda, kırtasiye gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Çanakkale Belediyesi tarafından zor durumda olan vatandaşlara verilen halk kart yardımı ile ilgili bütün soruların cevabı aşağıda yer almaktadır.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Nedir?

Belediye tarafından zor durumda olan vatandaşlara fırsat eşitliği sağlanması ve temel alışverişlerini yapabilmesi için verilen karttır.

Halk karta belediye ekipleri tarafından belirli aralıklara veya tek seferlik bakiye yüklemesi yapılmaktadır. Yüklenen bu bakiye ile geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar geçerli marketlerden gıda, temizlik ürünleri gibi alışverişlerini yapabilmektedir.

Belediyenin verdiği halk kart ile tütün ürünleri ve alkol ürünleri gibi sağlığa zararlı şeyler alınamamaktadır. Eğer bu tür ürünleri alan vatandaşlar tespit edilirse bir daha halk kart yardımından faydalanabilmesi mümkün değildir.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Kimlere Verilir?

Belediye tarafından verilen halk kart yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların Çanakkale ili sınırlarında ikamet etmesi ve zor durumda olması gerekmektedir.

Zor durumda olan eşinden ayrılan kadınlar, afetzedeler, gazi yakınları, şehit yakınları, engelle bireyler ve çalışmayacak durumda olanlar yardım kartından faydalanabilmektedir.

Halk kart yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların gelir durumunun asgari ücretin altında olması gerekmektedir.

Başvuru yapan ve zor durumda olduğu belirlenen vatandaşlar ilgili birim tarafından gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra yararlanabilecektir.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halk kart başvurusu yapmak isteyen vatandaşların Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü binasına bizzat giderek başvuru yapması gerekmektedir.

Belediyenin web sitesinden https://www.canakkale.bel.tr/anket/anket.php linkine tıklayarak halk kart yardım başvurusu yapılabilmektedir.

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne ait olan 444 17 17 – 1125/1126 iletişim numarasından halk kart yardımı başvurusu yapılabilmektedir.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Belediye tarafından verilen yardımlara ve halk kart yardımına başvuru yapabilmek için bazı belgeler gerekmektedir. Bu belgeler aşağıda yer almaktadır.

  • Nüfus cüzdanı
  • İkametgah belgesi (e-Devlet’ten alınabilir.)
  • Matbu formu (Kurumdan temin edilecektir. Aile, Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğüne, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Hüseyin Akif Terzioğlu Şevkat Yuvası Vakfına, Çanakkale Belediyesi Emlak ve Çevre Temizlik Şefliğine’ne onaylatılacaktır.)

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Başvuru Formu

Hangi platformdan belediye tarafından verilen halk kart yardım başvurusu yapılırsa yapılsın doldurulması gereken belgedir. Formda hanede yaşayan kişi sayısı, iletişim bilgileri, adres bilgileri ve hanede yaşayan kişi sayısı gibi sorular bulunmaktadır.

Formda yazılan bütün bilgiler belediye ekipleri tarafından değerlendirilmektedir. Kart yardımından faydalanmak isteyen vatandaşların başvuru formunu eksiksiz doldurması zorunludur. Eğer eksik ve yanlış bilgi beyanında bulunulursa ve bu durum tespit edilirse halk kart yardımından faydalanmak mümkün değildir.

Başvuru formuna ulaşmak isteyen vatandaşlar https://www.canakkale.bel.tr/anket/anket.php linkine tıklamalıdır.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Limiti Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Halk kart yardımından faydalanan vatandaşlar alışverişleri sırasında mağduriyet yaşamamak için bakiyesini merak etmektedir.

Çanakkale Belediyesi’nin verdiği halk kart bakiye sorgulaması online olarak yapılamaktadır. Bakiye sorgulaması yapmak isteyen vatandaşlar alışveriş yaptıktan sonra kasa görevlisinden fişi isteyerek kalan bakiyesini öğrenebilmektedir.

Başvuru sorgulaması yapmadan önce 15 gün kadar süre geçmelidir.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Telefon Numarası

Belediyenin verdiği halk kart yardımı ile ilgili detaylı bilgi edinmek isteyen vatandaşların 444 17 17 – 1125/1126 Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nü arayarak merak ettiği bütün soruların cevabı öğrenebilmektedir.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Limiti Ne Kadar?

Belediye tarafından kart limitleri vatandaşların durumuna göre değişmektedir. Eğer başvuru yapan vatandaşın durumu kötüyse kart limiti daha fazla olacaktır.

Kart limiti başvuru yapan vatandaşın hanesinde yaşayan kişi sayısına göre de değişiklik gösterebilmektedir.

Kart yardımından faydalanmaya hak kazanan vatandaşlara bakiyesi ile ilgili bilgilendirme yapılacaktır.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Hangi Marketlerde Geçerlidir?

Çanakkale Belediyesi halk kart Vakıfbank pos cihazının olduğu bütün marketlerde geçerlidir. Eğer A101, BİM, ŞOK gibi marketlerde Vakıfbank pos cihazı bulunuyorsa ihtiyaç sahibi vatandaşlar alışverişlerini bu marketlerden yapabilecektir.

Halk kart yardımından faydalanan vatandaşlara geçerli olduğu marketlerin bilgisi verilecektir.

Çanakkale Belediyesi Halk Kart Ne Zaman Yatar?

Çanakkale Belediyesi’nin verdiği halk kart yardımı tek seferlik veya süreklidir. Tek seferlik yapılan yardımlarda yalnızca bir defa bakiye yüklemesi yapılmaktadır.

Sürekli hak kart yardımı alan vatandaşlara ise belirli aralıklarla yükleme yapılmaktadır

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.