Orjinal Parfüm Barkod Sorgulama

Orjinal Parfüm Barkod Sorgulama
03.06.2022 12:16

Orjinal Parfüm Barkod Sorgulama 2022; İnternetten veya kozmetik mağazalarından parfüm alışverişi yapan vatandaşlar orijinal olup olmadığını araştırmaktadır.  Bazı kurumlar orijinal parfüm başlığı altında orijinal olmayan parfüm satışı yapmaktadır. Orijinal olan parfümleri insanlar en az iki katı para ödeyerek satın almaktadır.

Son dönemlerde yeni kandırma yöntemlerinden biride budur. İnsanlar orijinal başlığı altında orijinal olmayan parfümler satılmaktadır. Bu nedenle vatandaşlar orijinal olan parfümlerin nasıl sorgulanableceğini araştırmaya başlamıştır.

Aşağıdaki yazımızda orijinal parfüm barkod sorgulama işleminin nasıl yapılacağı ile ilgili merak ettğiniz bütün soruların cevapları yer almaktadır.

Parfüm Barkodu Nedir?

Bütün parfümlere farklı farklı verilen seri numarasıdır. Bu seri numaraya göre vatandaşlar orijanal olup olmadığını öğrenebilmektedir.  Barkod bilgisi ile ürün hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Barkod sorgulaması için farklı siteler bulunmaktadır.

Parfüm Barkod Sorgulama Nasıl Yapılır?

Parfüm barkodu sorgulamak isteyen vatandaşlar farklı web sitelerinden bu işlemi gerçekleştirebilmektedir. Aşağıda parfüm barkodu sorgulayabileceğiniz güncel sitelerin listesi yer almaktadır..

İnternetten Parfüm Barkod Sorgulama

https://gepir.org.tr/  linke tıkladıktan sonra “Barkod Numarası (GTIN) ile arama alanına barkod numarasını yazarak orijinallık sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Sorgulama yaptığınızda parfüm ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

https://checkcosmetic.net/ linke tıkladıktan sonra sağ tarafta “Cosmetic Calculator” alanında “Enter Code” yazan yere barkod numarası girmeniz gerekmektedir. Ardından “Select Brand” yazan alandan parfümünüzün markasını seçmelisiniz.

GS1 gepir.org.tr ile Parfüm Sorgulama

Online olarak sorgulama yapabileceğiniz platformlar bulunmaktadır. Orijinal parfüm sorgulamak isteyen kişiler https://gepir.org.tr/ linkine tıklayarak “Barkod Numarası (GSTIN İle Arama) alanına parfüm kutusu altında yer alan seri numarasını girmelidir. Daha sonra ise “Ara” düğmesine tıklayarak barkod sorgulama işlemi yapılabilecektir.

Check Cosmetic İle Parfüm Sorgulama

Online olarak sorgulama platformlarından birisi de Check Cosmetic’tir. Sorgulama yapmak isteyen kişiler https://checkcosmetic.net/ linkine tıklayarak “Cosmetic Calculator” alanına bakod numarasını girmelisiniz. Daha sonra parfüm markasını seçerek, orijinal parfüm olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Parfüm Barkodu Nerede Yazar?

Bir parfümün orijinalliğini öğrenmenin en kolay yolu barkod numarası ile sorgulama yapmaktır. Barkodlar genellikle şişenin altında yer almaktadır ve 4-5 haneli rakamlardan oluşmaktadır.

Orjinal Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Parfüm alırken barkod sorgulaması yapmasanız dahi bazı detaylara dikkat ederek orijinallik sorgulaması yapabilirsiniz. Aşağıda parfümün orijinal olup olmadığının nasıl anlaşılacağı ile ilgili detaylar yer almaktadır.

Orijinal parfümlerin içinde, parfümün korunması için bir kutu daha bulunmaktadır.

Orijinal parfüm üzerindeki baskılarda hata yoktur. Her şey düzgün olması gerektiği gibidir. Fakat orijinal olmayan parfümlerde belirli bir düzen bulunmamaktadır.

Orijinal parfümlerde seri numarası mutlaka vardır. Fakat sahte parfümlerin bazılarında bulunurken bazılarında seri (barkod) numarası bulunmamaktadır.

Orijinal parfümler ilk kez sıkıldığında hava boşluğu gelmektedir. Ancak 3-4 defa sıkıldığında parfüm gelir. Orijinal olmayan parfümlerde ilk basışta parfüm gelmektedir.

İlk parfüm sıkıldıktan sonra kolonya kokusu gelirse orijinal olmayabilir.

Orijinal parfümler de çok az renklendirici bulunmaktadır. Fakat orijinal olmayan parfümlerde ise renlendirici daha fazladır.  Beyaz bir şeye sıktığınızda renkli lekeler gözükürse muhtemelen orijinal değildir.

Orjinal Tester Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Tester parfümler ve orijinal parfümlerin kokusu birbirinden farklı olmamalıdır. Tester parfümlerin şişesinin altında yer alan barkod numaralarının aynı olması gerekmektedir. Tester parfümler kapaklı veya kapaksız olarak satılmaktadır. Kapaklı, kapaksız olması firmadan firmaya değişiklik göstermektedir.

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Orijinal parfümlerin üzerinde yer alan yazılarda herhangi bir akma vb. şeyler asla olmaz. Bazı sahte parfümlerde barkod bulunmamaktadır.  Sahte veya orijinallik durumunu barkod numaraları ile sorgulayabilirsiniz. Sorgulama yaptığınızda barkod numarası bulunmazsa sahte parfüm olduğu anlaşılabilmektedir.

Orjinal Parfüm Barkod Sorgulama Nasıl Yapılır?

Eğer seri numarası yazarak bulamadıysanız veya barkodu tarayarak sorgulama yapmak isterseniz Play Store veya Apple Store uygulamalarından barkod tarayıcı indirerek parfüm barkod sorgulaması yapabilirsiniz.

Victoria Secret Parfüm Sorgulama

En çok tercih edilen markalardan biri olan Victoria Secret parfümleridir. Fakat fiyatı oldukça pahalıdır. Bu nedenle bazı insanlar orijinal başlığı altında, sahte parfüm satışı yapmaktadır.

GS1 gepir.org.tr ile sorgulama yapmak isteyen kişiler, https://gepir.org.tr/ linkine tıklayarak barkod numarası yazarak sorgulama yapabilmektedir.

https://checkcosmetic.net/ sitesinden sorgulama yapmak isteyen kişiler ise “Select Brand” seçeneğinden parfüm markasını seçebilir.

Daha sonra ürünün barkod numarasını girerek “Calculate” butonuna tıklayın.

Ardından ürüne ait bütün bilgiler ekranda gözükecektir.

Avon Parfüm Sorgulama

Avon markası ucuzluğu ve kalitesi nedeniyle en çok tercih edilen parfümlerdendir.

Online olarak sorgulama iki farklı siteden yapılabilmektedir. İlk olarak sorgulama yapmak isteyen kişiler https://gepir.org.tr/ linkine tıkladıktan sonra barkod numarasını girerek sorgulama yapabilmektedir.

İkinci yöntem ise, https://checkcosmetic.net/ linkine tıklayarak yapılabilmektedir. Linke tıkladıktan sonra daha kolay bulunabilmesi için “Select Brand” seçeneğinden parfüm markasını seçebilirsiniz. Ardından ürün barkod numarasını girerek orijinal olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

**Burberry, Lancome, Versace, Dior Sauvage gibi daha birçok markalı parfümlerin orijinalliğini https://checkcosmetic.net/ linkine ve  https://gepir.org.tr/ linkine tıklayarak sorgulayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.