Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
09.05.2024 03:51 | Son Güncellenme: 09.05.2024 18:09
Makalede Neler Var gizle

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; Tarihiyle, kültürüyle, manevi değerleriyle özdeşmiş, ülkemizin güzel şehirlerinden olan Konya’da 2 milyonu aşkın vatandaşımız yaşamlarını sürdürmektedir. Kalabalık nüfusuyla büyükşehirlerimizden biri olan Konya’da on binlerce de ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşımız yaşamaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi de yaptığı sosyal destek ve yardımlarla kendi il sınırları içerisinde yaşamakta olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı yalnız, çaresiz bırakmamaktadır.

Bu yazımızda; Konya Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve desteklerden, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bu yardımlardan faydalanmak için izlemesi gereken adımlardan ve neler yapmaları gerektiğinden bahsedeceğiz.

Konya Sosyal Yardım ve Destekleri Nelerdir?

Konya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlara birçok sosyal yardım ve destek de bulunmaktadır. İşte Konya Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve destekler:

 • Sosyal yardım ve destek kartı
 • Gıda ve Temizlik Malzemesi Yardımı
 • Erzak Yardımı
 • Eşya Yardımları
 • Kömür, odun vb. yakacak yardımı
 • Kıyafet, giyecek yardımı
 • Günlük sıcak yemek dağıtımı
 • Kira yardımı
 • Muhtaç asker ailelerine yönelik yardımlar
 • Şehit ve gazi yakınlarına yönelik yardımlar
 • Dul kadınlara yönelik sosyal yardımlar
 • Engelliler için yapılan sosyal yardımlar
 • Afetzedelere yapılan yardımlar
 • İhtiyaç sahibi aile çocukları için eğitim yardımlar
 • Yeni doğan bebek paketi yardımı
 • Fatura İndirimi Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Kimlere Verilir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek yardımı almak isteyen vatandaşların, yetkililer tarafından belirlenen bazı kriterleri taşıması gerekmektedir. Bu kriterleri taşımayan vatandaşlar Konya Büyükşehir Belediyesinden sosyal yardım ve destek alamazlar. İşte Konya Büyükşehir Belediyesinden yardım almak için gereken kriterler:

 • Ailenin aylık toplam elde ettiği gelirinin TÜİK tarafından belirlenen, yardım alabilir sınırını geçmemesi gerekmektedir.
 • Yardım almak isteyen kişilerin Bursa il sınırları içerisinde yaşaması gerekmektedir. Başka il nüfusuna kayıtlı kişiler yardım alamazlar.
 • Başvuru yapan kişilerin evlerine denetime gelen yetkililerin aileye 100 puan üstü bir puan vermesi gerekir. 100 puan altında kalan kişiler yardım alamazlar.
 • Başvuru yapan kişinin ailesinden sadece bir kişi başvurabilir.
 • Başvuran kişinin ailesi içinde emekli, memur, çalışabilir durumda olan ama çalışmayan kişilerin olamaması gerekir.
 • Başvuran kişinin kredi desteği veya düzenli bir ödenekten faydalanmaması gerekir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu 2024

Konya Büyükşehir belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar 444 5 542  no lu çağrı merkezini arayabilirler.

Ayrıca yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671  bağlantı adresine tıklayarak ve yardım başvuru formunu doldurarak Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını yapabilirler.

Ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek Sosyal yardım ve destek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz

Konya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşların öncelikle sosyal yardım başvurusu formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda kişisel bilgileriniz, kimlik bilgileriniz ve yardım almak istediğiniz yardım türü sorulmaktadır. Yardım başvuru formunda ihtiyacınızı net bir şekilde ifade etmelisiniz.

Formu doldururken istenilen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olunuz.

Yardım Başvuru formları Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler yetkilileri tarafından incelenecektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 bağlant ı adresi üzerinden Konya Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formunu doldurabilirler.

Konya Yardım Başvurusu Sorgulama

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularınızı sorgulamak için  444 5 542 no lu çağrı merkezini arayarak başvurularınızı sorgulayabilirsiniz. Ayrıca https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 e devlet üzerinden bağlantı adresine tıklayarak başvuru sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Yardım başvurularını yetkililerle birebir sorgulamak isteyen vatandaşlarımız Konya Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek, sosyal yardım başvurularını sorgulayabilirler.

Ayrıca, Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek başvurusu sonuçlarınız, iletişim numaranıza SMS olarak iletilecektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Telefon Numarası?

Konya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek başvurularını telefon üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar 444 5 542 no lu çağrı merkezini arayarak başvurularını yapabilirler. Ayrıca sosyal yardım ve destek başvurularını da bu çağrı merkezini arayarak sorgulayabilirler .

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Yapmak için gerekli evraklar nelerdir?

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak için bazı gerekli evraklar:

 • Verilen bilgilerin eksiksiz ve doğruluğu kesin olan doldurulmuş başvuru formu.
 • Muhtarlıktan onaylı olarak alınan yoksulluk belgesi.
 • İkametgâh adresi olan belge.
 • Ailedeki 18 yaş ve üstü fertlerin nüfus cüzdanı asılları veya fotokopileri

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nedir?

Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmiş olan, tütün ve alkol ürünleri dışında, ihtiyaç sahibi kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için verilen sosyal yardım kartıdır. İhtiyaç sahibi kişiler bu kartları kullanarak.

Konya büyükşehir belediyesinin anlaşmış olduğu market ve firmalardan gıda, erzak, kişisel bakım ürünleri, temizlik malzemeleri gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Böylelikle ihtiyaç sahibi vatandaşlar kimseye muhtaç olmadan, muhtaçlığını belli etmeden gönül rahatlığıyla temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi kendi il sınırları içerisinde ikamet eden sosyal yardıma ihtiyaç duyan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara, sosyal yardım ve destek kartı desteği sağlamaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bağlı oldukları ilçe belediye binalarına giderek sosyal yardım ve destek başvurularını yapabilirler. Ayrıca internet üzerinden e-devlet üzerinden de yardım kartı başvurularını yapabilirler.

E-devlet üzerinden başvuru yapmak isteyen kişiler https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467 bağlantı adresi üzerinden Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı başvurularını gerçekleştirebilirler.

Başvuru sonuçlarınız iletişim numaranızdan size SMS olarak bildirilecektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek kartı başvurunuz onaylanırsa kartınız ikamet ettiğiniz adresinize getirilecektir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Sorgulama?

Konya Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi, muhtaç vatandaşlara sosyal yardım ve destek kartı desteği sağlamaktadır. Sosyal yardım ve destek kartının limiti ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçları ve maddi gelirleri doğrultusunda 1000 ile 2500 TL arasında değişmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Nerelerde Geçerlidir?

Konya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek kartı, Konya il sınırları içerisindeki büyük market ve firmalarda hemen hemen hepsinde geçerli olmaktadır. BİM Migros, A101 vs. gibi market firmalarında geçerliliği olmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar kimseye muhtaç olmadan sosyal yardım ve destek kartlarıyla bu market ve firmalardan temel ihtiyaç ürünlerini karşılayabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda ve Temizlik Malzemesi Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara, ihtiyaçları doğrultusunda gıda ve temizlik malzemesi yardımı yapmaktadır. Ayrıca, ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Konya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartlarına yüklenen bakiye ile  Konya büyükşehir belediyesinin anlaşmalı olduğu market ve firmalardan gıda ve temizlik malzemesi ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi, gıda yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar , 444 5 542 no lu çağrı merkezini arayarak gıda yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak gıda yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467 bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Gıda yardım başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek gıda yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Erzak Kolisi yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi her belediye gibi kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak yardımı yapmaktadır. Yıl da iki defa Ramazan ayı ve kurban bayramlarında dağıtımı yapılan erzak yardımı vatandaşların ihtiyaç durumuna göre de dağıtılmaktadır. Peki Konya Büyükşehir Belediyesi erzak kolisindeki erzaklar:

 • 3 kg şeker,
 • 3 kg pirinç,
 • 2 kg bulgur,
 • 1 kg mercimek,
 • 5 kg sıvı yağ,
 • 4 kg un,
 • 4 paket makarna,
 • 500 gr çay
 • 1 kg nohut,
 • 2 kg fasulye,
 • 1 kg salça.

Gibi temel ihtiyaç gıdaları bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar, ayrıca kendilerine verilen sosyal yardım ve destek kartıyla temel gıda ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Konya Erzak Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi, erzak kolisi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar , 444 5 542 no lu çağrı merkezini arayarak erzak kolisi yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak, erzak kolisi yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467 bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Erzak kolisi yardım başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, erzak kolisi yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ekmek Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşların ekmek ihtiyacını da karşılamaktadır. Tam olarak 1300 aileye her gün taze ekmek dağıtımı yapmaktadır. Her gün 1300 aile, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin anlaşmalı olduğu bakkal ve marketlerden ekmeklerini alabilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ekmek Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi, ekmek yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO153 Sosyal destek hattını veya 444 5 542 no lu çağrı merkezini arayarak ekmek yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak, ekmek yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467 bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Ekmek yardım başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, ekmek yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

konya büyükşehir belediyesi gıda yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi Sıcak Yemek Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin günlük olarak yaptığı yardımlardan biri de sıcak yemek yardımıdır. Özellikle pandemi sürecinde COVİD19 hastalığı geçiren hastaları ve yemek ihtiyacı olan yardıma muhtaç kişilere günlük olarak yemek ve kahvaltı dağıtımı yapılmıştır. Konya Büyükşehir Belediyesi kendi yemek ihtiyacını karşılayamayan yaşlı, hasta, engelli ve kimsesiz, vatandaşların evlerine kadar yemek götürmektedir. Ayrıca Konya Büyükşehir Belediyesi aşevlerinde de ihtiyaç sahibi insanlara, evsizlere, yoksullara sıcak yemek ve kahvaltı yardımı yapmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi, sıcak yemek yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO153 Sosyal destek hattını veya 444 5 542 no lu çağrı merkezini arayarak sıcak yemek yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca yemek ihtiyacı olan kişiler aşevlerine giderek yemek ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Giyecek (Elbise Kıyafet) Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara giyecek yardımında da bulunmaktadır. Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri tarafından gerekli incelemeler yapıldıktan sonra ihtiyaç sahibi görülen kişilere giyecekler ulaşmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Yiyecek Yardımı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi, giyecek yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO153 Sosyal destek hattını veya 444 5 542 no lu çağrı merkezini arayarak giyecek yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak, giyecek yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467 bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Giyecek yardım başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, giyecek yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Eğitim Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırlar içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi ailelerin ve şehit gazi yakını ailelerin; ilkokul, ortaokul ve lise seviyesinde eğitim gören çocuklarına eğitim yardımları kapsamında yardımlarda bulunmaktadır. Bot, kaban, giyecek, kırtasiye gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi, eğitim yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO153 Sosyal destek hattını veya 444 5 542 no lu çağrı merkezini arayarak eğitim yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak, eğitim yardımı başvurularını yapmak isteyen vatandaşla rhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467 bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Eğitim ve öğrenci yardım başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, eğitim yardımı başvurularını gerçekleştirebilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Bursu Yardımı Başvurusu

Konya Büyükşehir belediyesi kendi il sınırları içerisindeki üniversitelerde okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere burs imkanı sağlamaktadır. Bu burslar geri ödeme şartı ile veya geri ödemesiz olarak verilmektedir. Genç üniversiteli öğrenciler e-devlet üzerinden belediye burs başvurularını yapabilirler. Bu burs başvurusu (KYK)  bursundan ayrı olup Konya Büyükşehir Belediyesinin imkan sağladığı bir burs türüdür.

İşte E-devlet üzerinden Konya büyükşehir belediyesi öğrenci burs başvurusu yapmak için izlemeniz gereken adımlar:

Konya Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Bursu yardımı başvurusu için gerekli evraklar

 • Yüksek öğrenim gören öğrenciler için öğrenci belgesinin aslı ve fotokopisi,
 • Orta öğretim ve lise öğrencileri için okuldan alınacak öğrenci belgesi, aslı ve fotokopisi,
 • Kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Müracaat etmiş olduğunuz belediyeden, burs başvuru dilekçesi doldurmanız gereklidir.
 • Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi

Yukarı da belirttiğimiz evraklar ile bağlı olduğunuz belediyeden yükseköğrenim burs ve kredi başvurularınızı yapabilirsiniz.

Konya Büyükşehir Belediyesi Maddi yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ve ödemelerini yapamayan esnaflara maddi yardım ve desteklerde bulunmaktadır. Gıda ve erzak ihtiyacı olanların sosyal yardım ve destek kartlarına bakiye yüklenerek, faturalarını ödeyemeyen vatandaş ve esnaflara fatura indiriminde bulunarak. Kira, kredi gibi borçlarını ödemekte zorlananlara ise nakit para yardımında bulunmaktadır.

Konya Büyükşehir Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi, maddi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO153 Sosyal destek hattını veya 444 5 542 no lu çağrı merkezini arayarak maddi yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak, maddi yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467 bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Maddi yardım başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek, Maddi yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi, ev ve iş yeri kiralarını ödeyemeyen vatandaşlarını ve esnaflarını yalnız bırakmayarak, kira yardım kapsamında kira borcu yardımında bulunmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Kira yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO153 Sosyal destek hattını veya 444 5 542 no lu çağrı merkezini arayarak kira yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak, kira yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467 bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Kira yardım başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına veya valilik veya kaymakamlıklara giderek, kira yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Konya Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlarımız ve ailelerine yaptığı yardım ve desteklerle yalnız bırakmamaktadır. Engelli vatandaşlarımıza yapılan yardımlardan bazıları şunlardır:

 • Maddi para yardımı,
 • Erzak ve gıda yardımı
 • Ulaşım yardımı
 • Eğitim Yardımları
 • Engelli öğrencilere burs yardımı
 • sağlık hizmetleri yardımı
 • sosyal hizmetler yardımı gibi birçok yadım yapılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Paketi Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin yeni doğan bebekleri için Hoş geldin bebek projesi kapsamında yardımlar yapılmaktadır. Bebekler için bebek çantası verilmektedir. Görevlendirilen sağlıkçı yetkililerle bebek ve aileleri ziyaret edilmektedir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmeti

Konya Büyükşehir Belediyesi evde sağlık hizmetleri yardımı kapsamında, hastalara evlerinde sağlık hizmeti sunuyor. Evde sağlık hizmeti kapsamında hem hastanede enfeksiyon riskini azaltıyor hem de risk grubundaki hastaların sağlığını daha iyi bir şekilde koruma altına alıyor.

Evde sağlık hizmeti ve hasta bakım hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 444 4 542 numaralı çağrı merkezini arayarak yardım talebinde bulunabilir.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmamaktadır. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan yardımları kapsamında ramazan kolisi yardımında bulunmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konya Büyükşehir Belediyesi ramazan kolisi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, ALO153 Sosyal destek hattını veya 444 5 542 no lu çağrı merkezini arayarak ramazan kolisi yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak, ramazan kolisi yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467 bağlantı  adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Ramazan kolisi yardım başvurularını, yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına veya valilik veya kaymakamlıklara giderek, ramazan kolisi yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.