DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
31°C
İstanbul
31°C
Açık
Pazar Açık
32°C
Pazartesi Açık
33°C
Salı Az Bulutlu
34°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
34°C

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 15 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 15 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak
13.06.2024 21:46

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK), bünyesine katılacak yeni takım arkadaşları arıyor! Yeni duyurulan 15 sözleşmeli personel alımı ile kariyerinize akademik bir yön verebilir ve Türkiye’nin eğitim sektöründe söz sahibi bir kurumda çalışma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Bu blog yazımızda YÖK tarafından yapılacak sözleşmeli personel alım sürecine dair detayları paylaşıyoruz. “YÖK Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak” başlığımız altında alımın genel kontenjan ve pozisyon bilgilerine, “YÖK Personel Alımı Başvurusu” ile başvuru süreci ve gereken belgelere, ve “YÖK Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şartları” kısmında ise başvuru koşulları ve adaylardan beklenen niteliklere değineceğiz. Eğitim sektöründe prestijli bir kariyere adım atmak isteyen herkesi yazımıza davet ediyoruz!YÖK sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvuru detayları ve şartları hakkında bilgi edinmek için hemen tıklayın ve fırsatları kaçırmayın!

YÖK Alım Yapılacak Kadro Dağılımı

 • Destek Personeli (Şoför) 2 Kişi
 • Destek Personeli (Aşçı Yardımcısı) 1 Kişi
 • Büro Personeli  7 Kişi
 • Tekniker 1 Kişi
 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi 3 Kişi

YÖK Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Türkiye genelindeki yükseköğretim kurumlarının daha etkin, verimli ve dinamik bir şekilde yönetilmesi amacıyla 15 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alım yapılacak pozisyonlar arasında farklı nitelik ve tecrübelere sahip bireyler için çeşitli fırsatlar bulunmaktadır.

YÖK Personel Alımı Başvurusu süreci, adayların akademik ve profesyonel geçmişlerini detaylı bir şekilde inceleyerek, Yükseköğretim Kurumlarının ihtiyaçlarına en uygun adayların seçilmesini amaçlamaktadır. Başvuru yapacak adayların öncelikle YÖK’ün resmi web sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Yapılacak olan TÖK Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şartları arasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, görevini devamlı yapmaya engel olabilecek sağlık sorunları olmamak ve güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda olumlu sonuç alınmış olmak gibi kriterler yer almaktadır. Bu süreç, adayların YÖK bünyesinde uzun süreli ve başarılı bir kariyere başlayabilmeleri için büyük bir önem taşımaktadır.

YÖK Personel alımı ilanı için resmi site üzerinden yapılan açıklama için TIKLAYINIZ

YÖK Personel Alımı Başvurusu

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), çeşitli pozisyonlarda görev yapacak 15 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Bu alımlar, kurumun farklı birimlerinde ihtiyaç duyulan uzmanlık alanlarına göre düzenlenecek olup, alımlar tamamen sözleşmeli temelinde gerçekleştirilecektir. Adayların başvuru süreci ve gerekli şartlar hakkında yeterli bilgiye sahip olmaları büyük önem taşımaktadır.

Başvuru yapacak adaylar için belirlenen temel şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, yapılacak Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması sonucunda olumlu rapor almak yer almaktadır. Ayrıca, başvuracak kişilerin öğrenim durumlarına göre belirlenen bölümlerden mezun olmaları gerekmekte ve bu pozisyonlar için gerekli olan belli başlı deneyimlere ya da yetkinliklere sahip olmaları beklenmektedir.

Başvuru formu indirmek ve başvuru yapmak için TIKLAYINIZ 

Başvuru formu doldurmayan adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.

Her adayın başvuru süreci, YÖK’ün resmi internet sitesi üzerinden çevrimiçi olarak yapılabilmektedir. İlgili başvuru formunun doldurulması, gerekli tüm belgelerin sisteme yüklenmesi ve başvurunun onaylanması gerekmektedir. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından uygun bulunan adaylar, mülakata çağrılacak ve bu süreçten sonra yapılacak değerlendirmelerle işe alım kararları verilecektir.

Adaylar başvurularını, 13/06/2024-28/06/2024 tarihleri arasında Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Üniversiteler Mahallesi 1600. Cadde No: 10 06800 Bilkent/Çankaya/ANKARA adresine aşağıda istenilen belgelerle birlikte şahsen, elden veya posta yoluyla yapabilecektir.

Başvuru tarihleri içerisinde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecek olup süresi içinde yapılmayan başvurulardan, eksik belgeli müracaatlardan ve postada meydana gelen gecikmelerden Başkanlığımız sorumlu değildir.

TÖK Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şartları

TÖK Sözleşmeli Personel Alımı için belirlenen başvuru şartları arasında, adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve kamu haklarından mahrum bulunmamaları gerekmektedir. Ayrıca, adayların 18 yaşını doldurmuş olmaları ve alım yapılacak kadro için istenen öğrenim düzeyinden mezun olmaları zorunludur.

Başvuru sürecinde, adayların YÖK Personel Alımı Başvurusu formunu doldurarak, gerekli belgelerle birlikte teslim etmeleri gerekmektedir. Belgeler arasında, diploma veya mezuniyet belgesi, nüfus cüzdan fotokopisi ve varsa ilgili sertifika veya lisanslar bulunmaktadır. Adayların, görevini devamlı yapmaya engel teşkil edecek herhangi bir sağlık problemi olmaması gerektiği gibi, güvenlik ve arşiv araştırması açısından da olumlu bir profil sergilemeleri beklenmektedir.

Başvuru genel şartları;

 • Türk vatandaşı olmak.
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Erkekler için askerlik durumu itibarıyla, askerlikle ilişkisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

Başvuru İçin İstenen Belgeler

 • Başvuru formu (Kurulumuz internet sayfasında bulunmakta olup formda fotoğrafı olmayan adayın başvurusu geçersiz kabul edilecektir.)
 • Diploma veya mezun belgesi.
 • 2022 yılı KPSS (B) Sınav Sonuç Belgesi.
 •  Nüfus cüzdanı fotokopisi.
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmadığını gösteren belge.
 • Tecrübe istenen pozisyonlara başvuran adaylar için ıslak imzalı Çalışma Belgesi ve SGK Hizmet Dökümü (Barkodlu e-devlet çıktısında meslek kodu ve primli gün sayısı aranacaktır. Çalışma Belgesinde yer alan bilgiler ile SGK Hizmet Dökümündeki bilgiler karşılaştırılarak adayların tecrübe istenilen alanda çalışıp çalışmadığı tespit edilecektir.)
 • İstenen sertifika ve belgelerin ilan tarihinden önce alınmış olması gerekmekte olup tarih bulunmayan sertifika ve belgeler geçersiz kabul edilecektir.
 • Şoför adaylar için sürücü belgesi, SRC2 belgesi ve psikoteknik belgesinin fotokopisi.
 • Başvuru yapılan pozisyon için istenilen belge veya sertifika.
 • Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonuna başvurular için boy- kilo durumunu gösterir sağlık raporu ile silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartı fotokopisi

Bilgi için : Yükseköğretim Kurulu Personel Dairesi Başkanlığı

Telefon : 0312 298 75 68-69-70-71

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.