DOLAR
33,0372
EURO
35,9878
ALTIN
2.559,61
BIST
11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Açık
31°C
İstanbul
31°C
Açık
Pazar Açık
32°C
Pazartesi Açık
33°C
Salı Az Bulutlu
34°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
34°C

Kömür Yardımı Başvurusu ve E-Devlet Başvuru Formu

Kömür Yardımı Başvurusu ve E-Devlet Başvuru Formu
21.01.2024 09:36 | Son Güncellenme: 21.01.2024 15:52

Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? E-Devlet Başvurusu 2024 Nereye Yapılır? Kış aylarında ısınabilmek adına odun ve kömür sobası kullanan ihtiyaç sahipleri; belediyelere, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na başvurarak, odun ve kömür yardımı alabiliyorlar.

İhtiyaç sahipleri; aynı zamanda yoksul vatandaşlar için ayni ve nakdi yardımlarda bulunan dernek ve vakıflara, ünlü iş adamlarına ve ünlü sanatçılara da yardım almak için başvurabiliyorlar.

Yukarıdaki kurum ve kişiler; ülkemizdeki dar gelirli ve yoksul vatandaşlar için odun ve kömür yardımının yanı sıra gıda ve erzak yardımı, mobilya ve eşya yardımı, giysi yardımı, çocuklar için eğitim ve sağlık yardımı, çocuklar için burs ve kırtasiye yardımı vb. yardımlarda da bulunuyorlar.

Bu yazımızda kısaca odun ve kömür yardımı başvurusu nasıl yapılır? Kömür yardımı başvurusu nereye yapılır? vb. konuyla ilgili olarak en çok merak edilen soruları yanıtlamaya ve sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Kömür Yardımı Kimlere Verilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, belediyeler, dernek ve vakıflar; öncelikli olarak ülkemizdeki dar gelirli ve yoksul vatandaşlar için odun ve kömür yardımında bulunuyorlar.

Kömür yardımı; herhangi bir sigortalı işi olmayan ve düzenli geliri bulunmayan yoksul vatandaşlar için yapılsa da muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar yani hane halkı kişi başı aylık kazancı, güncel asgari ücretin 1/3’ünün altında olanlar da kömür ve odun yardımı alabiliyorlar.

Odun ve kömür yardımı; kendisi üzerine ya da hane bireyleri üzerine kayıtlı değerli menkul ya da gayrimenkul sahibi olanlar için yapılmıyor.

Kömür yardımı dahil tüm ayni ve nakdi sosyal yardımlar; muhtaçlık sınırının altında yaşayan ve kendi üzerine ya da hane bireyleri üzerine kayıtlı gelir getirici ev, arsa, tarla vb. değerli gayrimenkul ya da traktör, otomobil, kamyon vb. gayrimenkul mevcut olmayanlar için yapılıyor.

Kömür yardımına kimlerin başvurabileceğini aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Düzenli bir işi ya da düzenli geliri olmayanlar
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayan vatandaşlar
 • En az %40 engel oranına sahip olan engelli vatandaşlar
 • Kronik hastalar
 • Eşi ölmüş, eşi cezaevine girmiş ya da eşinden boşanmış dul kadınlar
 • Afetzede vatandaşlar
 • 65 yaş ve üstü kimsesiz ve sahipsiz vatandaşlar
 • Sonradan TC vatandaşlığına geçen mülteciler ya da sığınmacılar
 • Şehit, gazi ve asker yakınları

Kömür Yardımı Başvurusu için Gerekli Belgeler

Odun ve kömür yardımı alabilmek adına belediyelere ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına giderek, başvuru formu dolduran kişilerin burada yetkili kişilere bazı belgeler teslim etmeleri gerekiyor.

Teslim edilmesi gereken belgeleri aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz:

 • Başvuru sahibine ait TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • Başvuru sahibinin aile bireylerine ait TC kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Ev kira kontratı
 • Muhtarlıktan alınabilen fakirlik belgesi
 • Hane bireyleri için SGK’dan alınması gereken gelir belgesi ya da gelirsizlik belgesi
 • Hane bireylerinin mal beyanlarına dair belgeler
 • Ek belgeler

Odun ve kömür yardımı alabilmek adına sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına ya da belediyelere giden kişilerden ek belgeler istenebiliyor.

Başvuru sahiplerinin hem kendilerinin hem de hane bireylerinin çalışmalarına engel teşkil eden sağlık sorunlarına ya da muhtaç konuma düşmelerine yol açan özel durumlarıyla ilgili olan bu belgeleri mutlaka teslim etmeleri gerekiyor.

Örneğin, kronik rahatsızlığı yüzünden ya da en az %40 engel oranına sahip olduğu için çalışamayan kişilerin hastalıklarıyla ilgili olarak tam teşekküllü bir hastaneden aldıkları sağlık kurulu raporunu teslim etmeleri gerekiyor.

Kömür Yardımı Başvurusu Nereden Yapılır?

Kömür yardımı başvurusu, ikamet ettiğiniz il/ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYDV) yapılabilir. Başvuru için herhangi bir belgeye gerek yoktur, sadece kimlik kartınız yeterlidir.

Kömür yardımı başvurusu yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • İkamet ettiğiniz il/ilçedeki SYDV’nin adresini ve telefon numarasını öğrenin.
 • SYDV’ye giderek kimlik kartınızla başvurunuzu yapın.
 • Başvurunuz SYDV tarafından değerlendirilecek ve sonucu size bildirilecektir.

E-Devlet üzerinden de kömür yardımı başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip edin:

 • e-Devlet’e giriş yapın.
 • Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesini açın.
 • Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti başlığına tıklayın.
 • Başvuru formunu doldurun ve başvurunuzu tamamlayın.

Kömür yardımı başvurusu, her yıl kış aylarında yapılır. Başvuruların değerlendirilmesi ve kömür teslimatının yapılması, başvurunun yapıldığı il/ilçeye göre değişiklik gösterebilir.

Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kömür yardımı, yukarıda da bahsettiğimiz gibi belediyelerden, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından, dernek ve vakıflardan alınabiliyor.

İhtiyaç sahipleri, dernek ve vakıflara ya da ünlü iş adamlarına ve ünlü sanatçılara da kömür yardımı vb. sosyal yardımlar alabilmek adına başvurabiliyorlar.

Belediye Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kömür yardımı almak isteyen ihtiyaç sahipleri, bağlı oldukları yani ikametgahlarının bulunduğu yerdeki ilçe belediyesine, büyükşehir belediyesine, sosyal hizmet merkez ya da müdürlüklerine bizzat giderek, burada başvuru formu doldurmak suretiyle başvurularını tamamlayabiliyorlar.

Belediye kömür yardımı başvuruları, e-devlet platformu üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor.

E-devlet üzerinden kömür yardımına başvurmak için ilk olarak https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamalısınız.

Başvuru formunda başvurmak istediğiniz belediyeyi işaretledikten sonra başvurabileceğiniz sosyal yardım türleri arasından ‘yakacak yardımı’ seçeneğini işaretlemelisiniz.

Bu form üzerinden belediyenin sosyal kart, eğitim ve kırtasiye yardımı, gıda ve erzak yardımı vb. diğer tüm yardımlarına da kolaylıkla başvurabilirsiniz.

E-devlet platformu üzerinden yapılan tüm başvurular, ön başvuru olarak kabul ediliyor.

Başvurunuzun onaylanması üzerine sizden talep edilen belgelerle birlikte başvuru adresine zamanında gitmeniz gerekiyor.

Kömür yardımı ön başvurularınız için ALO153 Beyaz Masa hattını ya da belediyenize ait olan telefon numarasını da arayabilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yakacak yardımı almak isteyen yoksul ve dar gelirli vatandaşlar yani muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar; bağlı oldukları yani ikametgahlarının mevcut olduğu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına giderek, başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Ön başvurular, e-devlet platformu üzerinden kolaylıkla yapılabiliyor. E-devlet üzerinden kömür yardımı ön başvurularınız için hemen https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linkini tıklayabilirsiniz.

Ön başvurular ise ALO183 ya da ALO144 Sosyal Destek hatları ya da bağlı olunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı aranarak da yapılabiliyor.

 Dernek veya Vakıf Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal yardım çalışmaları ile ülkemizdeki yoksul vatandaşların gıda, erzak, eğitim ve sağlık vb. ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan dernek ve vakıflara da ihtiyaç sahipleri; kömür yardımı alabilmek adına başvurabiliyorlar.

Kömür yardımı almak isteyenler; dernek veya vakfa ait olan telefon numarasını arayıp, ön başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Dernek ya da vakıf sitesi üzerinden de başvurular, yapılabiliyor.

İhtiyaç sahipleri, yaşadıkları yerdeki dernek ya da vakfa giderek de başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

İhtiyaç sahiplerinin odun ve kömür yardımı alabilmek adına başvurabilecekleri birçok dernek ve vakıf bulunuyor.

Kömür yardımında bulunan en önemli dernek ve vakıfları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

 • Beşir Derneği
 • İyilik Derneği
 • Vuslat Derneği
 • Dost Eli Derneği
 • Ahbap Derneği
 • Çare Derneği
 • Türkiye Yardım Sevenler Derneği
 • Rüştü Akın Vakfı
 • Nef Vakfı
 • Anadolu Vakfı
 • Suna ve İnan Kıraç Vakfı
 • Hacı Ömer Sabancı Vakfı
 • Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı
 • Toplum Gönüllüleri Vakfı

E-Devlet Kömür Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Daha önce de bahsettiğimiz gibi kömür yardımı ön başvuruları, e-devlet platformundan yapılabiliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ön başvuruları, https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-sosyal-yardim-basvuru-hizmeti linki üzerinden yapılabiliyor.

Belediyelerin kömür yardımına başvurmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin ise https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linkine tıklamaları gerekiyor.

Kömür Yardımı Başvuru Formu

Kömür yardımına başvurmak için bağlı oldukları sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına ya da belediyeye giden kişilerin burada mutlaka kömür yardımı başvuru formu doldurmaları gerekiyor.

Bu formda kişilerin mali durumlarını tespit etmeyi amaç edinen sorular bulunuyor.

Kişilerin aylık gelir ve giderlerine, mesleklerine, hanede bakmakla yükümlü oldukları kişi sayılarına dair olan tüm soruları eksiksiz ve doğru yanıtlamaları gerekiyor.

Kömür yardımı başvuru formunda başvuru sahiplerine kişisel bilgilerinin yanı sıra adres ve iletişim bilgilerine dair sorular da soruluyor.

Odun ve kömür içeren poşetler, kişilerin ev adreslerine teslim edildiğinden ve başvuru sonuçları, kişilerin telefonlarına SMS ile gönderildiğinden başvuru sahiplerinin formdaki soruları eksiksiz yanıtlamaları gerekiyor.

Kömür yardımı alabilmek adına muhtaç olmamalarına rağmen kendilerini formda muhtaç olarak belirtenler hakkında ise cezai yaptırım uygulanıyor.

Bu kişilerin aldıkları kömür yardımlarını güncel faizleriyle yardım aldıkları belediyeye ya da vakfa geri ödemeleri gerekiyor.

Ödeme yapmayan kişiler ise yardım aldıkları vakıf ya da belediye tarafından mahkemeye veriliyorlar.

Kömür Yardımı Başvuru Sorgulama

Belediyelere, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına ya da dernek ve vakıflara odun ve kömür yardımı alabilmek için başvuran ihtiyaç sahibi vatandaşlar, başvuru sonuçlarını farklı şekillerde takip edebiliyorlar.

Belediye Kömür Yardımı Başvuru Sorgulama

Belediye kömür yardımı başvuru sonuçlarınızı e-devlet başvuru ve sorgulama sayfası üzerinden takip edebilirsiniz.

Başvuru sonuçlarınızı öğrenmek için belediyenize ait olan telefon numaranızı ya da ALO153 Beyaz Masa hattını arayabilirsiniz.

Ya da başvurduğunuz belediyeye giderek, başvuru sonucunuzu bizzat öğrenebilirsiniz.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kömür Yardımı Başvuru Sorgulama

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı odun ve kömür yardımı başvuru sonuçlarınızı da e-devlet platformu üzerinden öğrenebilirsiniz.

E-devlet üzerinden başvuru sonucunuzu görüntülemek için https://www.turkiye.gov.tr/ashb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linkini tıklayabilirsiniz.

Başvuru sonucunuzu öğrenmek için ALO183 ya da ALO144 Sosyal Destek hatlarını da arayabilirsiniz.

Ya da başvurduğunuz sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına giderek de başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Dernek ve Vakıf Kömür Yardımı Başvuru Sorgulama

Dernek ya da vakıf kömür yardımı başvuru sonucunuzu öğrenmek için başvurduğunuz dernek ya da vakfı arayabilir veya dernek ya da vakfa bizzat gidebilirsiniz.

Kömür Yardımı Nasıl Alınır?

Başvurulan kurum; kömür yardımı almak isteyen ihtiyaç sahiplerinin yoksul ve ya da muhtaç olup olmadıklarını tespit edebilmek için başvuru sahiplerince teslim edilen belgeleri ve başvuru formunu detaylıca inceliyor.

Muhtaçlık sınırının altında yaşadığını tespit ettiği kişilere kömür yardımında bulunuyorlar.

Başvuru sahiplerinin muhtaç olup olmadıklarını tespit edebilme noktasında bu kişilerin evine inceleme komisyonu gönderebiliyorlar.

İnceleme komisyonunca başvuru sahibinin ve ailesinin ekonomik durumuna ilişkin olarak hazırlanan raporu da inceledikten sonra kömür yardımı yapacağı kişileri kararlaştırıyorlar.

Ardından başvuru sonuçlarını, e-devlet platformunda açıklıyorlar. Aynı zamanda başvuruların olumlu ya da olumsuz sonuçlarını, başvuru sahiplerinin telefonlarına SMS ile yolluyorlar.

Kömür yardımı başvurularının sonuçlanması, birkaç hafta ile birkaç ay arasında sürebiliyor.

Başvurusu onaylanan kişilerin başvuru formunda paylaştıkları ev adreslerine kadar odun ve kömür içeren yardım poşetleri teslim ediliyor.

Yardım poşetlerinin teslim edilmesi; başvuru sonuçlarının açıklanmasından sonra ortalama birkaç hafta sürüyor.

Kömür Yardımı Kaç Torba 2024?

Kömür yardımı başvurusu onaylanan kişilere dağıtılacak olan kömür poşetlerinin kaç torba olacağı, başvurulan kuruma, başvuru sahibinin ekonomik durumuna ve hanesindeki kişi sayısına bağlı olarak değişebiliyor.

Dağıtılan kömür poşetleri ile başvuru sahibinin ve ailesinin tüm kışı atlatabilmelerine yardımcı olmak amaçlanıyor.

Bu amaçla da belediyeler ve sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından ihtiyaç sahiplerine genellikle Ekim başında en az 30 torba kömür dağıtılıyor.

2024 Kömür Yardımı Başvurusu Ne Zaman?

İlk kez kömür yardımına başvurmayı düşünen kişilerin Ekim ayından en az 3-4 ay öncesinde bu yardıma başvurmaları gerekiyor.

Başvuruların sonuçlanması, 3-4 aya kadar uzayabildiğinden başvuru sahiplerinin yardım alabilmeleri için kömür yardımına başvurmakta geç kalmamaları gerekiyor.

Bununla birlikte ihtiyaç sahipleri, diledikleri zaman odun ve kömür yardımına başvurabiliyorlar.

2024 Kömür Yardımı Ne Zaman Dağıtılacak?

Kömür yardımı dahilinde odun ve kömür içeren poşetler; genellikle Eylül ayı sonu ve Ekim ayı başlangıcında hak sahiplerinin ev adreslerine teslim ediliyor.

Dağıtımlar, Türkiye Taşkömürü Kurumu ve Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu tarafından belirlenen sevkiyat programı dahilinde yapılıyor.

Odun ve kömürler; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından belirlenen kriterler çerçevesinde TCC Taşımacılık Anonim Şirketi tarafından dağıtılıyor.

Kömür Yardımı Hangi Ayda Verilir?

Odun ve kömür poşetleri; genellikle Eylül ayı sonunda ya da Ekim ayı başlangıcında ihtiyaç sahiplerinin ikametgah adreslerine kadar teslim ediliyor.

Yani ihtiyaç sahipleri, kış soğukları başlamadan kömür yardımı almış oluyorlar.

Kömür Yardımı Alanlara Doğalgaz Yardımı Verilir mi?

Odun ve kömür sobası ile ısınan yoksul vatandaşlar; kömür yardımı alabilirken, doğalgaz ile ısınan ihtiyaç sahipleri ise doğalgaz yardımına başvurabiliyorlar.

Yani ihtiyaç sahipleri, iki yardımdan birine başvurabiliyorlar.

İki yardımın ikisini birden ise alamıyorlar.

Kömür Yardımı Alanlara Para Yardımı Var mı?

Odun ve kömür yardımı alan yani muhtaçlık sınırının altında yaşayan kişiler; belediyelere, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına ya da diğer kurum ve kuruluşları para yardımı alabilmek adına başvurabiliyorlar.

Aynı zamanda ihtiyaç sahipleri, bu kurumlara gıda ve erzak yardımı, çocuklar için eğitim ve sağlık yardımı, eşya yardımı, giysi yardımı vb. yardımlar alabilmek için de başvurabiliyorlar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1100 TL pandemi sosyal destek ödemesine başvurmak isteyenlerin https://www.turkiye.gov.tr/ashb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu linkine tıklamaları gerekiyor.

Sigortalılara Kömür Yardımı Var mı?

Sigortalı bir işte çalışan kişiler; muhtaçlık sınırının altında yaşıyor olmaları şartıyla kömür yardımı alabiliyorlar.

Yani hane halkı kişi başı aylık kazancı, güncel asgari ücretin 1/3’ünün altında olanlar, sigortalı olmalarına rağmen kömür yardımı alabiliyorlar.

Kömür Yardımı Dilekçe Örneği

Kömür yardımı dilekçe örneği aşağıdaki gibi doldurabilirsiniz. Kömür yardımı dilekçe örneği ise;

…………………………..’NE

……………………………………………………. adresinde ikamet etmekteyim. Maddi durum sıkıntısı içerisinde hayatımızı idam ettirmekteyiz. Kışlık yakacağımız olmadığından ve alabilecek maddi gücümüz olmadığı için tarafınızca verilen kömür yardımından yararlanmak istiyoruz.

Gereğini arz ederim.. …/…/2024

Ad Soyad:

İmza:

Adres:

Telefon:

Kömür Yardımı Teslim Edilebilir Ne Demek?

E-devlet üzerinden kömür yardımı başvuru sonuçlarını görüntülemek isteyenler; ‘kömür yardımı teslim edilebilir’ ifadesi ile karşılaşabiliyorlar.

Bu ifade; kişinin başvurusunun olumlu sonuçlandığını, odun ve kömür içeren yardım poşetlerinin en kısa sürede kişinin ev adresine teslim edileceğini gösteriyor.

Kömür Yardımı Reddedildi, Feshedildi Ne Demek?

Bu ifade; kişinin gerekli başvuru şartlarını taşımadığı, bu yüzden de kömür yardımı başvurusunun reddedildiği anlamına geliyor.

Yani kişinin kömür yardımı alamayacağını gösteriyor.

Kömür Yardımı Tamamlandı Ne Demek?

Bu ifade; kömür ve odun içeren yardım poşetlerinin kişinin başvuru formunda bahsettiği ikametgah adresine teslim edildiği anlamına geliyor.

Kömür Yardımı Gelmedi, Ne Yapmalıyım?

Kömür yardımı başvurunuz onaylanmasına rağmen kömür ve odun içeren yardım poşetleri hala ev adresinize kadar teslim edilmediyse konuyla ilgili bilgi alabilmek adına başvurduğunuz kuruma danışabilirsiniz.

Bu noktada sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına başvurduysanız; ALO183 ya da ALO144 Sosyal Destek hatlarını, belediyeye başvurduysanız ALO153 Beyaz Masa hattını arayıp, gecikme ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Ya da başvurduğunuz belediyeyi ya da vakfı arayıp, kömür yardımının hala neden size teslim edilmediğini öğrenebilirsiniz.

TC ile Kömür Yardımı Sorgulama

TC numara ve e-devlet şifre bilgileriniz ile e-devlet üzerinden başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

ALO153, ALO183 ya da ALO144 hatlarını arayarak ve müşteri temsilcilerine TC kimlik no bilgilerinizi vererek de kömür yardımı sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kömür Yardımı Başvurusu Nereye Yapılır?

Kömür yardımı alabilmek adına belediyelere, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına, dernek ya da vakıflara başvurabilirsiniz.

Ünlü iş adamlarına, ünlü sanatçılara, kaymakamlıklara ya da valiliklere de kömür yardımı taleplerinizi iletebilirsiniz.

Ünlü iş adamlarından yardım almak adına sahip oldukları holding ya da işyerlerini arayabilirsiniz.

Ünlü sanatçılara ise sosyal medya hesapları üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda kömür yardımı kimlere verilir? Kömür yardımı nasıl alınır? vb. kömür yardımına dair en çok merak edilen soruları aydınlatmaya çalıştık.

Sizler de belediyelerden ya da vakıflardan kömür yardımı alıyorsanız ya da bu yardıma başvurmayı düşünüyorsanız; konuyla ilgili her türlü soru ve görüşlerinizi yazımızın yorum kısmına yazabilir; önerilerinizi değerli okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.