Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
17.04.2024 01:15 | Son Güncellenme: 17.04.2024 22:57
Makalede Neler Var gizle

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; Doğal güzellikleriyle, deniziyle, sahilleriyle özdeşmiş; ülkemizin en güzel turizm şehirlerinden biri olan Antalya’da 2 buçuk milyonu aşkın vatandaşımız yaşamını sürdürmektedir. Kalabalık nüfusuyla, ülkemizin büyükşehirleri arasında olan Antalya’da on binlerce ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç kişi yaşamaktadır. Antalya büyükşehir belediyesi de yaptığı birbirinden faydalı sosyal yardım ve desteklerle ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç insanları yalnız bırakmamaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destekleri Nelerdir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlara birçok sosyal yardım ve destek de bulunmaktadır. Kimsesiz, evsiz, yaşlı, engelli, yoksul vatandaşlarımıza birden çok yardımda bulunmaktadır. İşte Antalya Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardım ve destekler:

 • Sosyal yardım ve destek kartı
 • Gıda ve Temizlik Malzemesi Yardımı
 • Ekmek yardımı
 • Halk süt yardımı
 • Sıcak yemek yardımı
 • Erzak Yardımı
 • Eşya Yardımları
 • Kömür, odun vb. yakacak yardımı
 • Kıyafet, giyecek yardımı
 • Günlük sıcak yemek dağıtımı
 • Kira yardımı
 • Muhtaç asker ailelerine yönelik yardımlar
 • Şehit ve gazi yakınlarına yönelik yardımlar
 • Dul kadınlara yönelik sosyal yardımlar
 • Engelliler için yapılan sosyal yardımlar
 • Afetzedelere yapılan yardımlar
 • İhtiyaç sahibi aile çocukları için eğitim yardımlar
 • Yeni doğan bebek paketi yardımı
 • Fatura İndirimi Yardımı

Gibi sosyal yardım ve destekleri ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Kimlere Verilir?

Antalya il sınırları içerisinde ikamet eden; yardıma muhtaç, kimsesiz, evsiz, yoksul vb. Kişilere sosyal yardım ve destek de bulunulmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından sosyal yardım ve destek almak isteyen vatandaşların yetkililer tarafından istenen kriterleri taşımaları gerekmektedir.

İşte Antalya Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardım ve destek de bulunduğu kişiler:

 • Muhtaç, işsiz, düzenli geliri olmayan
 • Kronik hastalığı nedeni ile çalışamayacak durumda olan kişiler
 • Maddi imkansızlıklar nedeniyle eğitimini sürdüremeyen öğrenciler
 • Eşi vefat eden veya boşanan dul kadınlar
 • %40 ve üzeri engelli vatandaşlar
 • Şehit, gazi yakınları
 • Afetzedeler
 • Öksüz-yetim çocuklar
 • Muhtaçlık sınırının altında yaşayanlar
 • İş veya trafik kazası sonucunda iş görmezlik raporu olan kişiler

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Büyükşehir belediyesi sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar,  0242 249 50 00 no lu sosyal destek çağrı merkezini arayabilirler.

Ayrıca sosyal yardım başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar, e devlet üzerinden  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671  bağlantı adresine tıklayarak ve yardım başvuru formunu doldurarak Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını yapabilirler.

Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek, sosyal yardım ve destek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Antalya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri sizden yardım almak istediğinizi belirten bir dilekçe yazmanızı isteyecektir. Dilekçenizi yazdıktan sonra yetkililer sizlere yardımcı olacaktır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak isteyen vatandaşların öncelikle sosyal yardım başvurusu formunu doldurmaları gerekmektedir. Başvuru formunda kişisel bilgileriniz, kimlik bilgileriniz ve yardım almak istediğiniz yardım türü sorulmaktadır. Yardım başvuru formunda ihtiyacınızı net bir şekilde ifade etmelisiniz. Örneğin; ihtiyacınız gıda ise gıda olduğunu belirtmelisiniz.

Formu doldururken istenilen bilgilerinizi eksiksiz ve doğru girdiğinizden emin olunuz.

Yardım Başvuru formları Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler yetkilileri tarafından incelenecektir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvurularını internet üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 bağlantı adresi üzerinden Antalya Büyükşehir Belediyesi yardım başvuru formunu doldurabilirler. Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinden de https://www.antalya.bel.tr/ Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek başvuru formunu doldurabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Sorgulama

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek başvurularınızı sorgulamak için 0242 249 50 00  no lu sosyal destek çağrı merkezini arayarak başvurularınızı sorgulayabilirsiniz. Ayrıca https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 e devlet üzerinden bağlantı adresine tıklayarak başvuru sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden yardım başvurularını sorgulamak isteyen vatandaşlar https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Ba%C5%9Fvuru-Durum-Sorgulama bağlantı adresine tıklayarak, başvurularını sorgulayabilirler.

Yardım başvurularını yetkililerle birebir sorgulamak isteyen vatandaşlarımız Antalya Büyükşehir Belediyesi il ve ilçe belediye binalarına giderek, sosyal yardım başvurularını sorgulayabilirler.

Ayrıca, Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek başvurusu sonuçlarınız, iletişim numaranıza SMS olarak iletilecektir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu Telefon Numarası?

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek başvurularını telefon üzerinden yapmak isteyen vatandaşlar 0242 249 50 00  no lu sosyal destek çağrı merkezini arayarak başvurularını yapabilirler. Ayrıca sosyal yardım ve destek başvurularını da bu çağrı merkezini arayarak sorgulayabilirler .

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal yardım ve destek başvurusu yapmak için bazı gerekli evraklar:

 • Dilekçe
 • Sosyal Yardım Takip Formu ve gerekli görüldüğü durumlarda
 • Kira Kontratı Fotokopisi
 • Sağlık Durumunu Gösterir Belge
 • Öğrenci Belgesi
 • Sosyal Güvenlik Durumunu gösterir belge (SGK Müdürlüğü’nden) , belgeler hazırlandıktan sonra, Büyükşehir Belediyesi, Evrak Kayıt Birimine teslim edilecektir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destek Kartı Nedir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilmiş olan, tütün ve alkol ürünleri dışında, ihtiyaç sahibi kişilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için verilen sosyal yardım kartıdır. İhtiyaç sahibi kişiler bu kartları kullanarak, Antalya büyükşehir belediyesinin anlaşmış olduğu market ve firmalardan gıda, erzak, kişisel bakım ürünleri, temizlik malzemeleri gibi temel ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Böylelikle ihtiyaç sahibi vatandaşlar kimseye muhtaç olmadan, muhtaçlığını belli etmeden gönül rahatlığıyla temel ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi kendi il sınırları içerisinde ikamet eden sosyal yardıma ihtiyaç duyan, ihtiyaç sahibi vatandaşlara, sosyal yardım ve destek kartı desteği sağlamaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek kartı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bağlı oldukları ilçe belediye binalarına giderek sosyal yardım ve destek kartı başvurularını yapabilirler. Ayrıca internet üzerinden e-devlet üzerinden de yardım kartı başvurularını yapabilirler.

E-devlet üzerinden başvuru yapmak isteyen kişiler https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467 bağlantı adresi üzerinden Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartı başvurularını gerçekleştirebilirler.

Başvuru sonuçlarınız iletişim numaranızdan size SMS olarak bildirilecektir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek kartı başvurunuz onaylanırsa kartınız ikamet ettiğiniz adresinize getirilecektir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Limiti Sorgulama?

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlara sosyal yardım ve destek kartı desteği sağlamaktadır. Sosyal yardım ve destek kartının limiti ihtiyaç sahibi vatandaşların ihtiyaçları ve maddi gelirleri doğrultusunda 1000 ile 2000 TL arasında değişmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı Nerelerde Geçerlidir?

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım ve destek kartı, Antalya il sınırları içerisindeki büyük market ve firmalarda hemen hemen hepsinde geçerli olmaktadır. BİM Migros, A101, ŞOK vs. gibi market firmalarında geçerliliği olmaktadır. İhtiyaç sahibi vatandaşlar kimseye muhtaç olmadan sosyal yardım ve destek kartlarıyla bu market ve firmalardan temel ihtiyaç ürünlerini karşılayabilmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi, gıda ve temizlik malzemesi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, 0242 249 50 00  no lu sosyal destek çağrı merkezini arayarak gıda yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak gıda ve temizlik malzemesi yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467  bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.antalya.bel.tr/ bağlantı adresine tıklayarak remi web sitesine ulaşabilirler.

Gıda yardım başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek gıda yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ihtiyaç sahibi vatandaşlara, ihtiyaçları doğrultusunda gıda ve temizlik malzemesi yardımı yapmaktadır. Ayrıca, ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Antalya Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım ve destek kartlarına yüklenen bakiye ile Antalya büyükşehir belediyesinin anlaşmalı olduğu market ve firmalardan gıda ve temizlik malzemesi ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Erzak Kolisi Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi her belediye gibi kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak yardımı yapmaktadır. Yıl da iki defa Ramazan ayı ve kurban bayramlarında dağıtımı yapılan erzak yardımı vatandaşların ihtiyaç durumuna göre de dağıtılmaktadır. Peki Antalya Büyükşehir Belediyesi erzak kolisindeki erzaklar:

 • şeker,
 • pirinç
 • bulgur,
 • mercimek,
 • sıvı yağ,
 • makarna,
 • çay
 • nohut,
 • fasulye,
 • salça.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Erzak Kolisi Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Erzak yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, 0242 249 50 00  no lu sosyal destek çağrı merkezini veya ABİM’in 444 94 20   nolu hattını arayarak erzak yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak erzak kolisi yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467  bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.antalya.bel.tr/ bağlantı adresine tıklayarak remi web sitesine ulaşabilirler.

Erzak kolisi yardım başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek erzak kolisi yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlara halk ekmek yardımında bulunmaktadır. Halk ekmek yardım kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşlara ücretsiz veya uygun fiyata ekmek yardımında bulunmaktadır. Koronavirus döneminde covid olan ihtiyaç sahibi vatandaşların evine ücretsiz ekmek dağıtımı yapmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, halk süt projesi kapsamında 24-60 ay yaş aralığında çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere süt yardımında bulunmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Halk Süt Yardımı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, halk süt yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, 0242 249 50 00  no lu sosyal destek çağrı merkezini veya arayarak halk süt yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak halk süt yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar  https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Halk-Sut-Talep-Formu bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Halk süt yardım başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek halk süt yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sıcak Yemek Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin günlük olarak yaptığı yardımlardan biri de sıcak yemek yardımıdır. Özellikle pandemi sürecinde COVİD19 hastalığı geçiren hastalara ve yemek ihtiyacı olan yardıma muhtaç kişilere günlük olarak yemek ve kahvaltı dağıtımı yapılmıştır. Antalya Büyükşehir Belediyesi kendi yemek ihtiyacını karşılayamayan yaşlı, hasta, engelli ve kimsesiz, vatandaşların evlerine kadar yemek götürmektedir. Ayrıca Antalya Büyükşehir Belediyesi aşevlerinde de ihtiyaç sahibi insanlara, evsizlere, yoksullara sıcak yemek ve kahvaltı yardımı yapmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, sıcak yemek yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, 0242 249 50 00 nolu çağrı merkezini arayarak sıcak yemek yardım başvurularını yapabilirler.

Ayrıca yemek ihtiyacı olan kişiler aşevlerine giderek yemek ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yakacak Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesinin en faydalı yardımlarından biri de yakacak yardımıdır. Antalya Büyükşehir Belediyesi kış aylarında yakacak ihtiyacı olan vatandaşlara yaptığı yakacak yardımlarıyla ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmamaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi her kış ihtiyaç sahibi vatandaşlara odun ve kömür desteği sağlamaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Yakacak Yardım Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yakacak yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, 0242 249 50 00  numaralı sosyal destek çağrı merkezini arayarak yakacak yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak yakacak yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467  bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.antalya.bel.tr/ bağlantı adresine tıklayarak remi web sitesine ulaşabilirler.

Yakacak yardımı başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek yakacak yardımı başvurularını gerçekleştirebilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Giyecek Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi kendi il sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlara giyecek yardımında da bulunmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından bağış olarak alınan sıfır veya az kullanılmış kıyafet ve elbiseler ihtiyaç sahibi kişilere ulaştırılmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Giyecek Yardımı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, giyecek yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, 0242 249 50 00  no lu sosyal destek çağrı merkezini arayarak giyecek yardım başvurularını yapabilirler. Ek bilgi almak isteyenler ise 326 12 31 nolu telefonu arayabilirler.

İnternet üzerinden online olarak giyecek yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlarhttps://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467  bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.antalya.bel.tr/ bağlantı adresine tıklayarak remi web sitesine ulaşabilirler.

Giyecek yardımı başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek giyecek yardımı başvurularını gerçekleştirebilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, maddi durumu açlık sınırının altında olan, hane halkı gelirinin asgari ücretin 3 de 1 nin altında olan kişilere maddi yardımlarda bulunmaktadır. Gıda ve erzak ihtiyacı olanların sosyal yardım ve destek kartlarına bakiye yüklenerek, faturalarını ödeyemeyen vatandaş ve esnaflara fatura indiriminde bulunmaktadır. Kira, kredi gibi borçlarını ödemekte zorlananlara ise nakit para yardımında bulunmaktadır.

Antalya Maddi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Antalya Büyükşehir Belediyesi, maddi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, 0242 249 50 00  no lu sosyal destek çağrı merkezini arayarak maddi yardım başvurularını yapabilirler. İnternet üzerinden online olarak maddi yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467  bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.antalya.bel.tr/ bağlantı adresine tıklayarak remi web sitesine ulaşabilirler.

Maddi yardımı başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek maddi yardımı başvurularını gerçekleştirebilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kira Yardımı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ev ve iş yeri kiralarını ödeyemeyen vatandaşlarını ve esnaflarını yalnız bırakmayarak, kira yardım kapsamında nakit para yardımında bulunmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kira yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, 0242 249 50 00  no lu sosyal destek çağrı merkezini arayarak kira yardım başvurularını yapabilirler. İnternet üzerinden online olarak kira yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-467  bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin resmi web sitesinden başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.antalya.bel.tr/ bağlantı adresine tıklayarak resmi web sitesine ulaşabilirler.

Kira yardımı başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek kira yardımı başvurularını gerçekleştirebilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Fatura Yardımı Başvurusu

Antalya Büyükşehir Belediyesi askıda kalmış, ödenmemiş faturalara bizzat kendi bütçesinden yardım ve destek yapmamaktadır. Ancak çok güzel bir sistemle hayırsever ve faturalarını ödeyememiş ihtiyaç sahibi insanları bir araya getiriyor.

Hayırsever vatandaşlar Antalya Büyükşehir Belediyesine bağışta bulunmaktadır. Belediye ise askıda faturası kalmış vatandaşların faturalarını öncelik sıralarına göre bağışlar kullanılarak ödenmektedir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, fatura yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, 0242 249 50 00  no lu sosyal destek çağrı merkezini arayarak fatura yardım başvurularını yapabilirler. İnternet üzerinden online olarak fatura yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/Askida-Fatura  bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Fatura yardımı başvurularını yetkililerle birebir yapmak isteyen vatandaşlar ise bağlı oldukları il ve ilçe belediye binalarına giderek fatura yardımı başvurularını gerçekleştirebilirler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı, Antalya’da yaşayan ve yeni doğum yapan ailelere yönelik bir sosyal destek programıdır. Bu program kapsamında, Antalya Büyükşehir Belediyesi, her yeni doğan bebeğe 500 TL nakit yardımı ve bebek bakım seti hediye etmektedir. Bu yardımdan yararlanmak isteyen ailelerin, doğum belgesi ve ikametgah belgesi ile birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin resmi web sitesinde yer alan başvuru formunu doldurması gerekmektedir.

Başvuru süresi, doğum tarihinden itibaren 3 aydır. Başvurular, Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından değerlendirilmekte ve uygun bulunan ailelere yardım ödemesi yapılmaktadır. Antalya Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı, Antalya’da yaşayan ailelerin ekonomik ve sosyal refahını artırmayı amaçlayan bir programdır. Bu program sayesinde, yeni doğan bebeklerin sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümesine katkı sağlanmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Para Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesinden para yardımı almak isteyen vatandaşların sosyal yardım ve destek kartları bulunuyorsa para kartlarına yatırılır.

Ayrıca nakit olarak para yardıma başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ise ilçe belediye binalarına veya Antalya valiliğine giderek nakit para yardımı başvurularını yapabilirler.

Ayrıca  0242 249 50 00 numaralı hattı arayarak yetkili kişilerden ön bilgi alabilirsiniz.

E-devletten para yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşların izlenmesi gereken adımlar:

Antalya Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımları

Antalya Büyükşehir Belediyesi engelli vatandaşlarımız ve ailelerine yaptığı yardım ve desteklerle yalnız bırakmamaktadır. Engelli vatandaşlarımıza yapılan yardımlardan bazıları şunlardır:

 • Maddi para yardımı,
 • Erzak ve gıda yardımı
 • Ulaşım yardımı
 • Eğitim Yardımları
 • Engelli öğrencilere burs yardımı
 • sağlık hizmetleri yardımı
 • sosyal hizmetler yardımı gibi birçok yardım yapılmaktadır.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Evde Sağlık Hizmeti

Antalya Büyükşehir Belediyesi evde sağlık hizmetleri yardımı kapsamında, hastalara evlerinde sağlık hizmeti sunuyor. Antalya Belediyesi 1 yılda toplam 5 bin hastaya evde sağlım ve bakım hizmeti vermiştir. Evde sağlık hizmeti kapsamında hem hastanede enfeksiyon riskini azaltılıyor hem de risk grubundaki hastaların sağlığını daha iyi bir şekilde koruma altına alıyor.

Evde sağlık hizmeti ve hasta bakım hizmetlerinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 0 (242) 326 94 06  numaralı çağrı merkezini arayarak yardım talebinde bulunabilir.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kolisi Yardımı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmamaktadır. Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşlara Ramazan yardımları kapsamında ramazan kolisi yardımında bulunmaktadır.

Antalya Ramazan kolisi hakkında detaylı bilgi için Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu yazımızı okuyabilirsiniz.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır

Antalya Büyükşehir Belediyesi, ramazan kolisi yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar, 0242 249 50 00 numaralı sosyal destek çağrı merkezini arayarak ramazan kolisi yardım başvurularını yapabilirler.

İnternet üzerinden online olarak, ramazan kolisi yardım başvurularını yapmak isteyen vatandaşlar https://www.antalya.bel.tr/OnlineBasvuru/2024-ramazan-yardimi bağlantı adresine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Sizlere bu yazımızda Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama hakkında bilgi vermeye çalıştım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.