Türkiye’nin En İyi Borsa Yorumcusu Kim? Borsa’da Kimi Takip Etmeli

Türkiye’nin En İyi Borsa Yorumcusu Kim? Borsa’da Kimi Takip Etmeli
17.04.2024 05:25 | Son Güncellenme: 17.04.2024 23:02

Türkiye’nin En İyi Borsa Yorumcusu Kim? Bazı kişiler yatırımını altın, bitcoin gibi şeylere yaparken bazıları ise borsaya yapmaktadır. Yatırımını borsaya yapan vatandaşlar yanlış bir şey yapmamak temel analiz ve teknikleri bu işe kendini adayan kişiler tarafından merak edilmektedir. Birçok kişi bu yatırımları takip ederek yatırım yapmaktadır.

Aşağıdaki yazımızda Türkiye’nin en iyi borsa yorumcuları ile ilgili merak edilen soruların cevapları yer almaktadır.

Borsa Yorumcusu Nedir?

Borsa yorumcusu ekonomi, finans sektöründe eğitim alan ve bu alanda profesyonelleşen kişilerdir. Borsa yorumcuları hisse senedi, gibi şeyleri analiz ederek, bu analizleri yatırımcılarla paylaşacaktır.

Bu yorumları takip eden kişiler yatırımlarını ona göre yapmaktadır.

Türkiye’nin En İyi Borsa Yorumcusu 2024

Sizlere Türkiye’de isim yapmış en iyi borsa yorumcuları hakkında bilgi vermek istiyorum. Borsa yorumcuları en çok takip edilen ve önerilen isimler arasından seçtim.

 • Mahfi Eğilmez: Mahfi Eğilmez ülkemizde yetişen en önemli ekonomistlerden biridir. Hisse senedi gibi şeylere yatırım yapacak olan kişiler Mahfi Eğilmez’i takip ederek bilgi edinebilir. Eğilmez yalnızca hisse senedi gibi konularda bilgi paylaşımında bulunmak ile kalmaz güncel ekonomi durumu ile de bilgi verir. Eğilmez’i takip etmek kişiler https://www.mahfiegilmez.com/  linkine tıklayarak takip edebilecektir.
 • Emre Çayırlı: Emre Çayırlı Ankara Üniversitesi’nden mezundur. Ekonomi ile ilgili aktif paylaşımlar yapmaktadır. Ekonomiyi etkileyen birçok konu ile ilgili yorumlar yapmaktadır. Emre Çayırlı’nın ekonomi ve diğer konular ile ilgili paylaşımlarından haberdar olmak isteyen kişiler Hürriyet Big Para ve Twitter’dan takip edebilir.
 • Ahmet Mergen: Ahmet Mergen ülkemizde yetiştirilen önemli ekonomistlerdendir. Mergen yüksek lisans alanındaki eğitimini işletme alanında yapmıştır. Borsa hakkında araştırma yapmak isteyenler ve borsa ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isteyen vatandaşlar Mergen’i takip etmelidir. Ahmet Mergen’i takip etmek isteyen kişiler https://www.ahmetmergen.com/  linkine tıklayarak resmi web sistesinden borsa yorumları, piyasa analizlerini takip edebilir.
 • Tuncay Turşucu: Tunca Turşucu İTÜ Matematik Mühendisliği bölümü mezunudur.  Tuncay Turşucu, borsa yorumları, hisse senedi yorumları gibi teknik analizlerin paylaşımını yapmaktadır. Tuncay Turşucu borsa yorumlarını bloğunda paylaşmaktadır. Paylaşımlarını takip etmek isteyen kişiler https://tuncaytursucu.com/  linkine tıklamalıdır.
 • Şevin Ekinci: Şevin Ekinci kariyerine devam eden kadın ekonomistlerdendir. Ekonomi alanında birçok farklı yerlerde eğitim almışlardır. Şevin Ekinci tarafından yapılan yorumları takip etmek isteyenler internetten, televizyonlardan ve gazetelerden takip edebilecektir.
 • Eral Karayazıcı: Eral Karayazıcı Gazi Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunudur. Gedik Portföy Fon Yönetim Müdürlüğü’nde aktif olarak çalışmaktadır.  Yaklaşık 30 senedir ekonomi, finans sektöründe çalışalar yapmaktadır. Eral Karayazıcı yatırım yapmak isteyen bireylere danışmanlık hizmeti vermekte ve Bora İstanbul hisseleri ilgili insanları bilgilendirmektedir.
 • Erol Gürcan: Erol Gürcan Marmara Üniversitesi iktisat bölümü mezunudur. Finans sektörü ile güncel paylaşımlar yapan bir ekonomisttir. Erol Gürcan’ı takip etmek isteyen kişiler Hürriyet Big Para platformunu takip ederek farklı paylaşımlarda bulunabilecektir.
 • Taner Genek: Taner Genek Twitter’da en çok takip edilen borsa yorumcularındandır. Genek Ege Üniversitesi’nden mezundur. Borsa ile ilgili güncel bilgileri takip etmek isteyen kişiler Taner Genek’in Twitter adresine giriş yapmalıdır.

Twitter’da En Çok Takip Edilen Borsa Yorumcuları

Günümüzde birçok insan birçok şeyi sosyal medyadan takip etmektedir. En çok takip edilen platformlardan biri de Twitter’dır. Twitter’dan takip edebileceğiniz en iyi borsa yorumcuların listesi aşağıda yer almaktadır.

 • Taner Genek / 255 bin takipçi
 • Ahmet Mergen / 215,4 bin takipçi
 • Tunca Turşucu /150 bin takipçi
 • Algoritma Arif / 124 bin takipçi
 • Borsacıbaba / 117 bin takipçi
 • Efekentli / 95 bin takipçi
 • Xanthos_027 / 66 bin takipçi
 • İbrahim Akkaya / 63 bin takipçi
 • Erdil 1971 / 62 bin 400 takipçi
 • Kürşat Bucak / 50 bin 400 takipçi
 • Ekin Egeli / 37 bin takipçi

Borsa Yorumcularını Takip Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Borsa yorumları takip edilirken göz önünde bulunması gereken en önemli husus kendi analizlerinizi de göz önünde bulundurmak olmalıdır. Fakat birçok yatırımcı yorumlara bakarak borsaya yatırım yapmaktadır.

Borsa yorumcuları tarafından yapılan yorumlar BİST 100 endeksi göz önünde bulundurularak saptanmaktadır. Yapılan analizlerin her zaman doğru çıkması mümkün değildir.

Borsa yatırımcıları yaptıkları yatırımları takip etmelidir. Yorum ile yatırım yapan kişiler yatırımcıların isteği doğrultusunda analiz ve haber takibi yapmayı bırakır. Bu durum ise, birçok yatırımcının kaybına neden olacaktır.

Kendini borsa yatırımcısı gibi gösteren kişilere aldanmamalısınız. Günümüzde herkes borsa ile ilgili yorum yapmaktadır. Bu nedenle takip edeceğiniz kişilerin öz geçmişine bakmalısınız. Gerçekten yatırımcı olup olmadığını detaylı bir şekilde incelemelisiniz.

Yapacağınız yatırımları yalnızca bir kişiye aldanarak takip etmemelisiniz. Diğer yorumcuları da takip ederek yatırımlarınızı yapmanız gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.