Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama
04.05.2024 05:27 | Son Güncellenme: 04.05.2024 21:34

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama 2024; Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan yoksul ve muhtaç vatandaşlarımıza sosyal belediyecilik anlayışıyla, sosyal yardımlarda bulunmaktadır. Yapılan sosyal yardımlar ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza rahat bir nefes aldırmaktadır.

Bu yazımızda Tekirdağ il sınırları içerisinde yaşamakta olan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin sosyal yardımlarından nasıl faydalanabileceklerini ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardımlardan bahsedeceğiz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım ve Destekleri Nelerdir?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, maddi açıdan sıkıntı çeken ve temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan yardıma ihtiyacı olan yediden yetmişe her vatandaşımıza yardım elini uzatmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardımlar kapsamında, gıda ve erzak ihtiyaçlarını karşılamakta zorlanan vatandaşlarımıza gıda ve erzak yardımı, giysi, eşya ve yakacak ihtiyaçlarını gideremeyen vatandaşlarımıza ise giysi, eşya ve yakacak yardımında bulunmaktadır. Öğrencilere ise kırtasiye, kitap gibi yardımlar. Engelli vatandaşlarımıza ise sosyal açıdan yapılan destekler, Hasta ve yaşlı vatandaşlarımıza ise evde bakım hizmetleri gibi birden çok sosyal yardımlarda bulunmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Kimlere Verilir?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ il sınırları içerisinde yaşayan maddi ve ekonomik sıkıntı çeken, sosyal desteğe ihtiyaç duyan yediden yetmişe her vatandaşımızın, yaptığı sosyal yardımlarla yanında olmaktadır.

Peki Tekirdağ hangi kriterler ve benzerlerini taşıyan vatandaşlarımıza yardım yapmaktadır:

 • Maddi açıdan yoksunluk ve güçlük çekenler
 • Yaşlılık, hastalık veya herhangi bir engellilik yüzünden çalışamayanlar
 • Aylık geliri aile fertlerinin ihtiyaçlarını büyük bir ölçüde karşılayamayan kişiler
 • Eşinden boşanmış veya eşi cezaevinde olan maddi geliri olmayan kadınlar
 • Öksüz ve yetim çocuklar
 • Eğitim masraflarını karşılayamayan öğrenciler
 • Doğal afet nedeni ile evi eşyası zarar gören afetzedeler
 • Evsizler ve kimsesizler

Gibi ve bu benzeri ihtiyaç  sahibi kişiler Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin olanak sağladığı sosyal yardımlardan yararlanabilir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım başvurularını çoğunlukla ALO153 Beyaz Masa destek hattından almaktadır. Yardım başvurusu yapacak olan kişilere ilk olarak önerilen başvuru kanalı ALO153 beyaz masa destek hattıdır.

Ayrıca yardım başvurularını e-devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/tekirdag-buyuksehir-belediyesi bağlantı adresi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Belediye binalarına giderek yetkililer dahilinde sosyal yardım başvurularınızı gerçekleştirebilmeniz de mümkündür.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine yardım başvurusunda bulunan ve yardım başvurularının sonucunu öğrenmek isteyen vatandaşlar, başvuru sonuçlarını başvuruyu yaptığı kanaldan veya diğer kanallardan sorgulayabilirler. Sosyal yardım başvurunuzu, Alo153 beyaz masa destek hattını arayarak veya e devlet üzerinden https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 linke tıklayarak önünüze gelen ekrandan sorgulayabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine yardım başvurusunda bulunmak için öncelikle yardım başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Yardım başvuru formunu yardım başvurusunu yaptığınız yerden doldurabilirsiniz. Formda Belediye sizlere, kişisel bilgileriniz, ihtiyaç durumunuz ve hangi sosyal yardımlardan faydalanmak istediğiniz sorulmaktadır. Sorulan sorulara kesin, eksiksiz ve açık cevaplar vermeniz gerektiğini unutmayınız.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yardım başvurusu yapabileceğiniz ve sorgulayabileceğiniz en çok önerilen yol, yardım başvurusu telefon numarasını aramaktadır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvurularını ALO153 Sosyal destek hattından almaktadır. Sizlerde ALO153 Beyaz masa destek hattını arayarak yardım başvurularını yapabilir veya sorgulayabilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, gıda yardımı başvurusu yapan vatandaşlara yapılan incelemeler sonucu yardım yapılmasını uygun görürse, ihtiyaç sahibi vatandaşlara aylık olarak gıda kolisi dağıtımı yapmaktadır. Ayrıca gıda yardımına ihtiyaç duyan vatandaşlar kendilerine verilen sosyal yardım kartları ile de belediyenin anlaşmalı olduğu firmalardan gıda ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi gıda yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar ALO153 Beyaz masa destek hattını arayarak gıda yardımı başvurularını yapabilirler.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Erzak Yardımı Başvurusu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, her ramazan ayı ve kurban bayramlarında dar gelirli vatandaşlarımıza erzak kolisi dağıtımı yapmaktadır. Erzak kolisi kapsamında un, şeker, yağ, bakliyat gibi gıdalar bulunmaktadır. Belediye ayrıca her ay gıda kolisi yardımlarında bulunmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi erzak kolisi yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar bağlı olduğu belediye, muhtarlık veya kaymakamlıklarına giderek erzak kolisi yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Erzak kolisi başvurusu yapacak kişilerin başvurularını ramazan ayı ve kurban bayramı gelemeden 2 hafta önce yapmaları önerilmektedir.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, hiçbir maddi geliri ve sosyal güvencesi olmayan vatandaşlarımıza sosyal yardım kartı desteği sağlamaktadır. Sosyal yardım kartı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlar belediyenin anlaşmış olduğu marketlerden  gıda ve erzak ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir.

Sosyal yardım kartı başvurularınızı belediye binalarına giderek gerçekleştirebilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, dar gelirli ailelerin çocukları süt içme alışkanlığı kazansın diye 2 ile 5 yaş arasında ki çocuklara süt yardımı sağlamaktadır.  Süt yardımı başvurusunu alo153 destek hattını arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Maddi Yardımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, maddi yardımlarını ihtiyaç sahibi vatandaşlarını sosyal yardım kartlarına bakiye yükleyerek yapmaktan yanadır. Ancak nakit para talebinde bulunan vatandaşların başvurularına kayıtsız kalmamaktadır. Nakit para yardımı yapmak için uzun ve detaylı incelemeler yapılmaktadır. Kişinin hiçbir sosyal güvencesi ve düzenli geliri yoksa para yardımını yapmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımları

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan engelli vatandaşlara özel olarak ayrı ayrı sosyal yardım ve desteklerde bulunmaktadır. Engelli vatandaşlarımıza akülü tekerlekli sandalye, ulaşım yardımları, öğrenci ise eğitim yardımları, sosyal faaliyetlere katılım sağlatma gibi birden çok yönde destek olmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin yeni dünyaya gelen bebekleri için bebek çantası yardımında bulunmaktadır. Bebek çantası her ay 1 kez verilmektedir. Bebek çantasının içinde bebeklere öze malzemeler bulunmaktadır.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı doğumdan sonra belediyenin resmi sitesi üzerinden başvuru yaapılmaktadır.

Yorumlar

 1. Sevil dedi ki:

  Eşimin tutuklaması çıktı 14 sene verdiler üç çocuğum var okula gıdıyorlar bıri 5 biri 6 yaşında dıgerı 14 yaşında evim kira kredi kartı kredi borcum var kendim çalışamıyorum çocuklarım küçük burda kimsem yok yardım istiyorum