Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Başvuru Formu
19.05.2024 19:17 | Son Güncellenme: 20.05.2024 03:40

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ve Sorgulama; Kırşehir Belediyesi, sosyal hizmetler ve yardımlar kapsamında sosyal belediyecilik anlayışıyla kendi il sınırları içerisinde yaşayan, dar gelirli, maddi sıkıntı çeken, ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlarımıza sosyal yardımlar yaparak destek olmaktadır.

Sizlere yardımcı olmasını umarak yazdığımız bu yazımızda, Kırşehir Belediyesinin yaptığı sosyal yardımlardan ve sizlerin bu yardımlardan nasıl faydalanabileceğinizi anlatacağız.

Kırşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Nelerdir?

Kırşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışını benimsemiş belediyelerimizden biridir. Kırşehir de yaşayan ihtiyaç sahibi her vatandaşımıza yardım elini uzatmaktadır. Kırşehir Belediyesi; gıda, erzak, giysi, eşya gibi yardımlarda bulunmaktadır.

Belediyenin bu yardımların yanı sıra er çok ilgi gören ve en önemli yardımı askıda fatura yardımıdır. Çoğu büyükşehir belediyelerinde bile olmayan askıda fatura yardımı, az nüfuslu bir belediye olmasına rağmen Kırşehir Belediyesinde bulunmaktadır. Askıda fatura yardımı vatandaşlara çok destek olmaktadır.

Kırşehir Belediyesi Sosyal Yardımlarından Kimler Faydalanabilir?

Kırşehir Belediyesi, kendi il sınırları içerisinde yaşayan  dar gelirli, maddi sıkıntı çeken, sosyal yardıma ihtiyaç duyan her vatandaşa yardım etmektedir.

Kırşehir Belediyesi; Ekonomik zorluk çeken, işsiz olan, engellilik veya bir hastalık nedeniyle çalışamayanlara, yaşlılara, yetim çocuklara, dul kadınlara vs, bu ve benzeri kriterleri taşıyan kişilere sosyal yardımlarda bulunmaktadır.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kırşehir Belediyesine yardım başvurusu talebinde bulunmak isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız, yardım başvurularını birden fazla yoldan gerçekleştirebilirler. En fazla önerilen başvuru yöntemi, belediye veya kaymakamlık binalarına başvurarak, yetkililer dahilinde başvurunuz yapmak olacaktır.

Belediye binalarına gidemeyecek durumda olan veya başvurularını farklı kanallardan yapmak isteyen vatandaşlarımız e-devlet üzerinden sisteme TC kimlik numaranız ile ve şifrenizle giriş yaparak  https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 bağlantı adresine tıklayarak yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Ayrıca yazımızda belirttiğimiz sosyal destek hattı ile irtibata geçerek yardım başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Formu

Kırşehir Belediyesine yardım başvurusu talebinde bulunmak isteyen kişilerin ilk olarak yardım başvuru formlarını doldurmaları gerekmektedir. Yardım başvuru formu başvuru için istenilen en önemli evraklardan biridir. Yardım başvurusu yapacak vatandaşlarımız yardım başvuru formunu belediye binalarına giderek yardım başvuru formunu doldurabilirler. Yardım başvuru formunu sosyal destek hattını arayarak yetkililer dahilinde sorulan sorulara cevap vererek doldurabilirsiniz.

Yardım başvurunuzun değerlendirilebilmesi için, yardım başvuru formunda sorulan sorulara net ve doğru bir şekilde cevap vermenizi gerekmektedir. Cevapları incelemelerle uyuşmayan kişilerin başvuruları geçersiz sayılmaktadır.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Sorgulama

Kırşehir Büyükşehir Belediyesine yadım başvurusu yapan ve başvurularını sorgulamak isteyen vatandaşlarımız başvuruyu yaptığı adresten yine başvurularını sorgulayabilirler. Belediye yetkilileri sizlere başvuru sonucunuzu, başvuru formunda belirttiğiniz iletişim numaranızdan iletecektir.

Kırşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Telefon Numarası

Kırşehir Belediyesine yardım başvurusu yapmak ve başvurularınızı sorgulamak için kullanabileceğiniz en kolay yol, Kırşehir Belediyesi ALO153 sosyal destek hattıyla irtibata geçmek ve yetkililere ne yapmak istediğiniz olacaktır. Alo153 destek hattını arayarak başvuru yapabilir veya başvurularınızı sorgulayabilirsiniz.

Kırşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu

Kırşehir Belediyesi, gıda ihtiyacını karşılayamayacak kadar maddi imkansızlıklar çeken kişilerin gıda ihtiyaçlarını, gıda kolisi dağıtarak karşılamaktadır. Ayrıca ihtiyaç sahibi vatandaşlar kendilerine verilen sosyal yardım kart ile de gıda ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Gıda yardımı başvurunuzu birden farklı kanaldan gerçekleştirebilirsiniz.

Gıda Yardımı başvurusu için önerilen başvuru kanalı belediye binalarına giderek yetkililer dahilinde gıda yardım talebinde bulunmanızdır.

Belediye binalarına gidemeyen vatandaşlarımız ALO153 beyaz masa destek hattını arayarak yardım başvurularını gerçekleştirebilirler.

Kırşehir Belediyesi Erzak Yardımı

Kırşehir Belediyesi, dar gelirle, ihtiyaç sahibi ailelere her Ramazan Ayı ve kurban bayramında erzak kolisi yardımında bulunmaktadır. Erzak kolisinin içinde ramazan ayı boyunca yetecek kadar erzak bulunmaktadır. Ramazan ayı ve Kurban bayramında erzak kolisi yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar , bu özel aylar ve günler gelmeden yardım başvurularını bir iki hafta önceden yapmaları tavsiye edilmektedir.

Kırşehir Belediyesi Sosyal Yadım Kartı Başvurusu

Kırşehir Belediyesine yardım başvurusunda bulunmak isteye kişiler, direkt olarak Kırşehir Belediye, binasına giderek yetkililer dahilinde sosyal yardım kartı başvuru formunu doldurarak, sosyal yardım kartı başvuruların gerçekleştirebilirsiniz.

Kırşehir Belediyesi,  sosyal yadım kartı yapılan gerekli incelemeler sonucunda, başvuru formunda belirttiğiniz ikametgah adresinize gönderilecektir.

Kırşehir Belediyesi Süt Yardımı

Kırşehir Belediyesi, sosyal yardım faaliyetleri kapsamında ihtiyaç sahibi ailelerin yeni doğmuş çocuklarına da süt yardımında bulunmaktadır. İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları da sağlıklı bir şekilde büyüsün, beslenebilsin diye gerçekleştirilen projeye, ALO153 sosyal destek hattını arayarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kırşehir Belediyesi Maddi Yardım Başvurusu

Kırşehir Belediyesi, her belediye gibi maddi ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlara, birden çok sosyal yardımda bulunmaktadır. Maddi yardımlarda bu sosyal yardımlardan biridir. Kirasını faturasını ödeyemeyen vatandaşlara nadirde olsa nakit para yardımında bulunulmaktadır. Maddi yardım başvurularınızı belediye binalarını başvurarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kırşehir Belediyesi Hoş Geldin Bebek Yardımı Başvurusu

Kırşehir Belediyesi, yeni doğan bebekleri için ailelere 500 TL nakit yardımı yapmaktadır. Bu yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşlar, bebeğin doğum belgesi, anne ve baba kimlik fotokopileri ve ikametgah belgesi ile birlikte Kırşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne başvurabilirler.

Başvuru süresi, bebeğin doğum tarihinden itibaren 3 aydır. Başvuru sonucu olumlu olan ailelere, yardım tutarı banka hesaplarına yatırılacaktır. Kırşehir Belediyesi, bu uygulama ile yeni doğan bebeklerin sağlıklı ve mutlu bir şekilde büyümelerine katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Kırşehir Belediyesi Askıda Fatura Yardımı

Kırşehir Belediyesi, birçok büyükşehir belediyelerinin bile yapmadığı askıda fatura yardımı ile kendi il sınırları içerisinde yaşayan, faturasını ödeyemeyen vatandaşların yüzünü güldürmektedir.

Askıda fatura yardı kapsamında, Kırşehirli hayırsever vatandaşlar, faturasını ödeyemeyen ihtiyaç sahibi hiç tanımadığı bir vatandaşımıza yardım etmektedir. Gelen bağış ücretleri belli bir sıraya göre adaletli bir şekilde askıda faturalar ödeniyor.

Kırşehir Belediyesine askıda fatura yardımı başvuru yapmak isteyen vatandaşlar https://askidafatura.kirsehir.bel.tr/  verilen bağlantı adresi üzerinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.